Gruzija pradėjo karines pratybas su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (1)

2260
REUTERS
2018 m. rugpjūčio 2 d. 17:56
Gruzijos karinės pajėgos rugpjūčio 1 dieną pradėjo dvi savaites truksiančias karines pratybas su Jungtinėmis Valstijomis ir kitomis šalimis partnerėmis. Jungtinių karinių mokymų pradžia praktiškai sutampa su dešimtosiomis šalies karo su Rusija metinėmis.

Skelbiama, kad manevruose dalyvauja apie 1300 karių iš Gruzijos, 1170 amerikiečių karių ir 500 karių iš sąjungininkų šalių. Skelbiama, kad Vašingtonas į Gruziją pasiuntė ir karinės technikos: pavyzdžiui, 12 „Bradley“ pėstininkų kovos mašinų, penkis tankus „M1A2 Abrams“, devynis „Blackhawk“ ir penkis „Apache“ sraigtasparnius.

Gruzijos prezidentas Giorgi Margvelashvili sako, kad šios jungtinės karinės pratybos – ypatingos svarbos įvykis posovietinei valstybei, rugpjūčio 8 dieną minėsiančiai dešimtąsias trumpo karinio konflikto su Rusija metines.

Rusija ir Gruzija 2008 metų rugpjūtį kariavo dėl Gruzijos Pietų Ostijos regiono. Maskva ten ir toliau turi savo karių ir aktyviai remia kitą šalies regioną – Abchaziją. Abu minėtuosius Gruzijos teritorinius vienetus Maskva yra oficialiai pripažinusi nepriklausomomis valstybėmis.

Jungtiniai kariniai mokymai „Noble Partner“ Gruzijoje rengiami jau ketvirtą kartą.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai