Kaip rašoma Konkurencijos tarybos pranešime, LVAT atmetė tiek „Cgates“, kuri siekė panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, tiek Konkurencijos tarybos, nesutikusios su baudos sumažinimu, apeliacinius skundus ir paskelbė, kad VAAT tinkamai išnagrinėjo bylą bei nustatė iš esmės beveik visas reikalingas bylai išspręsti faktines aplinkybes.

Teisėjų kolegija nurodė, jog, įvertinus trumpus koncentracijų nagrinėjimo terminus, koncentracijos dalyviai privalo Konkurencijos tarybai teikti kuo išsamesnę koncentracijos nagrinėjimui reikalingą informaciją ir kiek įmanoma greičiau.

LVAT nutartis, kuria yra paliktas nepakeistas VAAT sprendimas, yra galutinė ir neskundžiama.

Interneto prieigos, televizijos retransliavimo ir telefonijos paslaugų bendrovė „Cgates“, planavusi įsigyti 100 proc. „Splius“, siūlančios tas pačias paslaugas įvairiuose šalies miestuose ir rajonuose, akcijų, 2019 m. sausio 24 d. Konkurencijos tarybai pateikė pranešimą apie ketinimą vykdyti koncentraciją.

Ekspertams, vertinantiems gautus duomenis, kilo įtarimas, kad tiek pranešime apie koncentraciją, tiek vėliau nagrinėjant galimą sandorio poveikį konkurencijai, institucijai buvo pateikta neteisinga ir ne visa informacija, todėl Konkurencijos taryba 2019 m. birželio 6 d. pradėjo tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo.

Konkurencijos tarybos pareigūnai atliko patikrinimą bendrovės patalpose ir rado ne tik dokumentų, kurių „Cgates“ nepateikė, bet ir įrodymų, patvirtinančių, kad įmonė institucijai teikė neteisingą informaciją.

VAAT 2022 m. balandį patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad „Cgates“ teikė neteisingą ir ne visą informaciją dėl aktualių koncentracijos nagrinėjimui klausimų, susijusių su esminiais sandorio vertinimo aspektais. Vis dėlto teismas iš dalies tenkino bendrovės skundą ir jai Konkurencijos tarybos skirtą 215 100 Eur baudą sumažino iki 134 440 Eur.

Teisėjų kolegijos vertinimu, tyrimo metu nebuvo nustatyta nei lengvinančių, nei sunkinančių aplinkybių, pažeidimas nėra diferencijuotinas kaip pavojingas, todėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos dydis mažinamas nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. bendrovės 2020 m. bendrųjų metinių pajamų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės