Statybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo nuo –10,5 iki –6,8, vartotojų – nuo –3,4 iki –0,7, pramonės – nuo –16,8 iki –15,4, prekybos – nuo 3 iki 3,2 proc. Paslaugų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo nuo 4,1 iki 2,1 proc.

Ekonominių vertinimų rodiklis, palyginti su 2022 m. kovu, – 2 procentiniais punktais mažesnis. Pramonės pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 15 proc. punktų. Prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo – 12,8, statybos – 9,3, vartotojų – 7,7, paslaugų – 4,5 proc. punkto.

Duomenys buvo renkami kovo 1–23 dienomis.

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad kovą, palyginti su vasariu, pramonės pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1,4 proc. punkto. Tam įtakos turėjo optimistiškesnė produkcijos gamybos prognozė.

Įmonių, prognozuojančių gamybos augimą per artimiausius 3 mėn., dalis padidėjo nuo 26 iki 27 proc., o prognozuojančių mažėjimą – sumažėjo nuo 14 iki 10 proc. Gaminių eksporto prognozė taip pat pagerėjo: kovą 23 proc. respondentų prognozavo, kad eksportas didės, 12 proc. – kad mažės (prieš mėnesį – atitinkamai 17 ir 13 proc.). Dauguma (82 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 10 proc. teigė, kad jis didės, ir 7 proc. – kad mažės. Daugiau nei pusė (60 proc.) apklaustų įmonių vadovų prognozavo, kad gaminamos produkcijos kainos artimiausiu metu nesikeis, 27 proc. teigė, kad didės, 13 proc. – kad mažės.

Pusė (50 proc.) apklaustų įmonių vadovų gaminamos produkcijos paklausą vertino kaip pakankamą, tačiau nuo 47 iki 49 proc. padaugėjo vertinančių kaip per mažą. Kovą 13 proc. respondentų teigė, kad produkcijos gamyba per praėjusius 3 mėnesius padidėjo, 40 proc. – kad sumažėjo (prieš mėnesį – atitinkamai 14 ir 37 proc.). 74 proc. įmonių vadovų produkcijos atsargas vertino kaip pakankamas, 21 proc. teigė, kad jos per didelės.

Statybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad kovą, palyginti su vasariu, verslo tendencijos statybos sektoriuje pagerėjo. Statybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 3,7 proc. punkto. Tam įtakos turėjo optimistiškesnė darbuotojų skaičiaus prognozė.

Daugiau nei pusė (60 proc.) įmonių vadovų prognozavo, kad darbuotojų skaičius artimiausiu metu nesikeis, tačiau nuo 27 iki 30 proc. padaugėjo manančių, kad jis didės, o 10 proc. – teigė, kad mažės. Geresnė ir statybos darbų užsakymų prognozė: daugiau užsakymų artimiausiais mėnesiais tikėjosi 28 proc. apklaustų įmonių vadovų, 17 proc. prognozavo, kad užsakymų mažės (vasarį – atitinkamai 25 ir 20 proc.). Kovą 44 proc. respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos didės, 48 proc. – kad nesikeis, 8 proc. – kad mažės.

Dauguma (64 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbų paklausą vertino kaip pakankamą, 35 proc. vertino kaip per mažą. Kovą 10 proc. apklaustų įmonių vadovų teigė, kad statybos darbų padaugėjo, 29 proc. nurodė, kad sumažėjo (vasarį – atitinkamai 15 ir 36 proc.).

Prekybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad kovą, palyginti su vasariu, prekybos verslo tendencijos beveik nesikeitė. Prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 0,2 proc. punkto. Tam įtakos turėjo šiek tiek geresnė įmonių verslo ateities prognozė.

Dauguma (80 proc.) įmonių vadovų prognozavo, kad įmonės verslo padėtis per artimiausius 3 mėnesius nesikeis, tačiau nuo 8 iki 13 proc. padaugėjo manančių, kad ji pagerės, bei nuo 9 iki 7 proc. sumažėjo teigiančių, kad ji pablogės. Daugiau prekių nei prieš mėnesį įsigyti planavo 13 proc. apklaustų įmonių, mažiau – 8 proc., 79 proc. respondentų teigė, kad prekių įsigis tiek pat.

Didžioji dalis (88 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 6 proc. nurodė, kad darbuotojų skaičius didės. Vasarį 76 proc. respondentų prognozavo, kad parduodamų prekių kainos nesikeis, 23 proc. – kad didės.

Kovą dauguma (75 proc.) įmonių vadovų teigė, kad įmonės verslo padėtis nesikeitė, 13 proc. – kad gerėjo ir tiek pat procentų – kad blogėjo.

Paslaugų įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad kovą, palyginti su vasariu, paslaugų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 2 proc. punktais. Tai lėmė blogesnis įmonių verslo padėties vertinimas bei sumažėjusi teikiamų paslaugų paklausa.

Dauguma (72 proc.) respondentų teigė, kad jų įmonės verslo padėtis per pastaruosius mėnesius nepasikeitė, tačiau nuo 12 iki 15 proc. padaugėjo teigiančių, kad ji pablogėjo. Įmonių vadovų, teigiančių, kad teikiamų paslaugų paklausa per pastaruosius 3 mėnesius didėjo, dalis sumažėjo nuo 19 iki 16 proc., o kad ji mažėjo – padidėjo nuo 16 iki 19 proc.

Tačiau teikiamų paslaugų paklausos prognozė optimistiškesnė: 25 proc. respondentų per artimiausius 3 mėn. numatė paklausos didėjimą, 13 proc. – mažėjimą (vasarį – atitinkamai 24 ir 16 proc.). Dauguma (64 proc.) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 30 proc. planavo priimti naujų. 73 proc. respondentų prognozavo, kad teikiamų paslaugų kainos artimiausiu metu nesikeis, 22 proc. – kad didės.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją