Kaip antradienį pranešė tyrimų institutas „S&P Global“, jo skaičiuojamas vadinamasis pirkimų vadybininkų indeksas (PMI) šį mėnesį sumažėjo iki 53,3 punkto, palyginti su 54,1 punkto balandį. Bet kokia didesnė nei 50 punktų PMI vertė liudija ekonomikos augimą.

Nors tai yra penktas iš eilės mėnesis, kuomet euro zonos ekonomikos augimas nesitraukia iš teigiamos teritorijos, ekspansijos tempas pasiekė trijų mėnesių žemumas.

Pasak Hamburgo komercinio banko (HCOB) vyriausiojo ekonomisto Cyruso de la Rubia'os, euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrą ketvirtį, regis, išaugo, prie augimo prisidėjus gerai paslaugų sektoriaus būklei. „Tačiau gamybos sektorius smarkiai stabdo ekonomikos pagreitį“, – tvirtino jis.

Geri paslaugų sektoriaus rezultatai fiksuoti nepaisant to, kad infliacija euro zonoje laikosi gerokai virš Europos centrinio banko (ECB) nustatyto 2 proc. tikslo.

Anksčiau šį mėnesį paskelbti oficialūs duomenys parodė, kad metinė infliacija bendros valiutos bloke balandį pakilo iki 7 proc. ir tai buvo pirmas prieaugis po penkių iš eilės mažėjimo mėnesių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės