„Mūsų tikslas – per artimiausius metus bent trigubai išauginti Lietuvos startuolių ekosistemą, kuri ji būtų žinoma ir įvertinta tarptautiniu mastu. Pernai į Lietuvos startuolius investuota apie 240 mln. eurų. Ir toliau siekiame didinti galimybes pritraukti užsienio investicijų, nes turime didžiulį veržlių startuolių potencialą“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Patys Lietuvos startuoliai įvardina, kad ekosistemos tarptautiškumas – vienas svarbiausių aspektų jiems augti ir atrasti naujas rinkas. Tikimės, kad tarptautinis akceleratorius padės Lietuvai dar labiau įsitvirtinti pasaulinėje startuolių ekosistemoje“, – sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Pirkimo konkurse gali dalyvauti per pastaruosius 3 metus ne mažesnę kaip 5 mln. eurų vertės akceleravimo programą įgyvendinę paslaugų teikėjai, kurių vidutinės metinės pajamos iš akceleravimo paslaugų per pastaruosius 3 metus yra ne mažesnės kaip 6 mln. eurų.
Paslaugų teikėjas turės užtikrinti 3 metų trukmės akceleravimo programą ne mažiau kaip 60 startuolių ir investuoti ne mažiau kaip 4 mln. eurų iš rizikos kapitalo fondų. Planuojama, kad ne mažiau kaip 45 tarptautinio akceleratoriaus programos dalyviai pritrauks ne mažesnes kaip 30 tūkst. eurų investicijas.
Visą reikiamą pagalbą paslaugų teikėjui ir atrinktiems startuoliams suteiks Inovacijų agentūros „Startup Lithuania“ komanda.
Per keletą pastarųjų metų Lietuvos startuolių vertė išaugo 17 kartų. Praėjusiais metais jie pritraukė 238 mln. eurų investicijų, o bendra Lietuvos startuolių vertė pasiekė 10 mlrd. eurų.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos ekonomikai stiprinti yra suplanavusi skirti beveik 1 mlrd. eurų, iš jų apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms.

Premjeras: Ukraina šįmet tikisi 45 mln. tonų grūdų derliaus
Šiais metais Ukraina bus visiškai aprūpinta grūdais ir maistu – planuojama gauti 45 mln. tonų...
ES lyderiai tikina, kad padėtis euro zonos bankininkystės sektoriuje yra stabili
Europos Sąjungos ( ES ) lyderiai ir Europos centrinio banko ( ECB ) vadovė penktadienį siekė dar...
LTG korporatyvinių reikalų direktorės pareigas laikinai eis Laura Gabrilavičiūtė
„Lietuvos geležinkelių“ Grupės ( LTG ) korporatyvinių reikalų direktorės pareigas laikinai...
Euro zonos ekonomikos augimas kovą paspartėjo
Euro zonos ekonomikos augimas kovą paspartėjo, penktadienį parodė vienas atidžiai stebimas...
Seimas sudarė palankesnes sąlygas skirti išmokas iš Garantinio ir Ilgalaikio darbo išmokų fondų
Seimas ketvirtadienį pritarė Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio...
Top naujienos
Nuo karo bėgusiam ukrainiečiui – nemalonumai Lietuvoje: užpuolė, nes nekariauja prieš rusus
Į Lietuvą nuo Ukrainoje vykstančio karo pabėgę ukrainiečiai sulaukia ne tik užuojautos...
Pragaras Kauno kalėjime: nepilnametį su kitu kaliniu vertė užsiimti seksu (7)
Kauno kalėjime (buvusiame tardymo izoliatoriuje) – nuo visuomenės nuslėptas skandalas: du...
Kaime darbymetis, bet lietuviai į laukus neina, ūkininkai ieško indų ir pakistaniečių kiek moka už dieną
Jau netrukus prasidės svarbiausi pavasario darbai, o Panevėžio rajono žemės ūkio sektoriaus...
Tragedija Šiaurės Italijos slidinėjimo kurorte: pranešama apie žuvusią lietuvę ir jos draugą italą (atnaujinta)
Pranešama apie sekmadienį nutikusią tragediją, kurios metu Italijoje žuvo ir lietuvė moteris....
Rimvydas Valatka. Švogerių ir pusseserių Lietuva (3)
Šeštadienį po Palangą slampinėjo bebras. Sako, visai nesibaidė žmonių. Turseno kaip savas....
Iškilmingoje ceremonijoje įteikiami „Auksiniai scenos kryžiai“ pildoma
Sekmadienio vakarą iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įteikiami...
Karas Ukrainoje. NATO: Rusijos branduolinė retorika yra pavojinga ir neatsakinga JAV nemato ženklų, kad Rusija perkeltų branduolinį ginklą į Baltarusiją (1)
Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...
Įspūdingai atsitiesęs Berankis triumfavo finale Prancūzijoje
Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis ( ATP 235) triumfavo Sen Brijė,...
Danielius Bunkus tituluotai gražuolei Samantai pažėrė šūsnį komplimentų: tu mano nuostabiausio grožio moteris (1)
Verslininkas Danielius Bunkus socialiniuose tinkluose pasidalijo keliomis žinutėmis, kur atvirai...
Su Drakula lyginamas treneris čempiones ugdė beveik kaip koncentracijos stovykloje: „gimnasčių fabrikuose“ badas ir teroras buvo kasdienybė
Devynmečių mergaičių skirstymas į grupes „pagal storumą“, joms skiriamos dešimties...