aA
Tarptautiniuose naujienų ir analizės centro „Emerging Europe" apdovanojimuose Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūra „Go Vilnius" apdovanota už geriausią miesto užsienio investicijų skatinimo strategiją, miestas taip pat įvertintas kaip antras draugiškiausias verslui miestas regione. Turizmo kategorijoje antrąja vieta apdovanota miesto turizmo kampanija „G-spot". Apdovanojimai, kuriais siekiama įvertinti geriausius augančios Europos projektus, sulaukė apie tūkstantį įvairių organizacijų paraiškų, 14-oje kategorijų varžėsi 120 nominantų.
Vilnius įvertintas už geriausią miesto investicijų skatinimo strategiją
© Vilniaus miesto savivaldybė

„Per pastaruosius metus Vilniui pavyksta vis labiau atkreipti į save dėmesį - tai rodo tiek pelnomi reikšmingi įvertinimai, tiek didėjantis investuotojų dėmesys ir čia savo veiklą vystyti atvykstančios įmonės bei specialistai. Tokių rezultatų pasiekti būtų neįmanoma be kryptingo ir sutelkto įvairių institucijų darbo, taip pat Vilniaus stiprybių - patrauklios aplinkos verslui, ypač technologijų srityje, orientacijos į tarptautinį bendradarbiavimą, specialistų pritraukimą“, - teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Šis įvertinimas mums labai svarbus, nes išskiria Vilnių tarp kitų pažangių Vidurio ir Rytų Europos šalių miestų, padeda dar labiau pritraukti užsienio investuotojų dėmesį. Be to, tai patvirtinimas, kad mūsų veiklos strategija pasiteisina, kad esame pasirinkę teisingą kryptį“, - sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Jos teigimu, strategijos skatinti užsienio investicijas ašis - dėmesys pagrindiniams sektoriams, į kuriuos krypsta investuotojų dėmesys Vilniuje. Tai finansinių technologijų, informacinių technologijų (pavyzdžiui, žaidimų plėtros, kibernetinio saugumo), biotechnologijų, lazerių sektoriai. „Investuotojai įvertina tai, kad Vilnius išsiskiria strateginiu ir sutelktu įvairių institucijų darbu, progresyvia reguliacine aplinka ir aktyvia verslo bendruomene“.

Pasak I. Romanovskienės, vienas iššūkių Vilniui buvo užsienio talentų integracija, tapusi svarbiausiu 2018 metų investicijų pritraukimo strategijos prioritetu. Tam buvo sukurtos tokios priemonės kaip skaitmeninis įrankis „Relocation Guide“ ir reguliarūs seminarai „Welcome to Vilnius“, palengvinantys užsieniečių įsikūrimą Vilniaus sostinėje. Užsienio įmonės įvertina tokią pagalbą pritraukiant kvalifikuotą darbo jėgą. Kaip ir tai, jog „Go Vilnius“ daug dėmesio skiria nuolatiniam bendravimui su investuotojais konsultuojant, vertinant esamą situaciją, padedant spręsti problemas ir aiškinantis, ką galima būtų patobulinti.

Apdovanojimuose Vilnius pastebėtas ir turizmo srityje. Pernykštė Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius - the G-spot of Europe“ įvertinta antrąja vieta geriausių metų turizmo kampanijų kategorijoje, nusileidusi tik Estijos sukurtai reklaminei kampanijai.

„Vilnius - G-spot of Europe" atkreipė pasaulio žiniasklaidos dėmesį į Lietuvos sostinę ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Vilnius atsirado solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, taip pat milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje.

Per visą reklamos kampanijos laikotarpį svetainėje www.vilniusgspot.com apsilankė daugiau kaip 110 tūkst. žmonių iš viso pasaulio, ypač Jungtinės Karalystės, Vokietijos, JAV, o Vilnius „Google" paieškos sistemoje ieškotas per 300 proc. daugiau kartų.
Kampanija taip pat sulaukė didelio dėmesio socialiniuose tinkluose. Vienas autoritetingiausių pasaulyje reklamos profesionalų žurnalas „Lurzer's Archive" iškart pasirodžius Vilniaus reklamai ją paskelbė geriausia tos savaitės reklama pasaulyje.

„Emerging Europe" apdovanojimuose taip pat įvertinta agentūra „Investuok Lietuvoje" - jai skirtas geriausios metų nacionalinės investicijų pritraukimo agentūros titulas.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi „Emerging Europe" yra žinių ir ryšių platforma, skatinanti regiono ir pasaulio bendradarbiavimą. 2013 metais įkurta organizacija kasmet organizuoja apdovanojimus, kurie skirti parodyti geriausias šalių, miestų iniciatyvas, projektus, pasidalinti gerąja praktika tarp 23 Europos šalių. Apdovanojimų laimėtojai paskelbti „Emerging Europe" vadovų susitikimo metu Londone, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banke.

„Investuok Lietuvoje" ir „fDi Markets" duomenimis, pernai Vilniaus mieste pritraukta 40 projektų, sukūrusių daugiau nei 3 tūkst. darbo vietų.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Seimas pritarė Darbo kodekso pataisoms siekiant apibrėžti smurtą ir priekabiavimą darbe

Antradienį Seimas pritarė Darbo kodekso straipsnių pakeitimams, kuriais siekiama tobulinti teisinį...

Valstybės investicijų valdymo agentūra skirs 1,5 mln. eurų „Workland“

Valstybės investicijų valdymo agentūra ( VIVA ), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą),...

Naujas draudimas: nepilnamečiai nebegalės nusipirkti loterijos bilietų, kasininkai – jų siūlyti

Nepilnamečiai nuo 2023-ųjų sausio nebegalės įsigyti jokių loterijų bilietų. Jei kils abejonių...

„Infobalt“ vadovui gėda dėl Lietuvos IT sistemų: rimtos atakos nesibaigs tokiais pažaidimais

Asociacijos „ Infobalt “ direktorius Mindaugas Ubartas kritiškai vertina Lietuvos viešojo...

„BMI Group“ Lietuvoje atidaro paslaugų centrą: įdarbins daugiau kaip 150 darbuotojų

Europos stogo dangų ir hidroizoliacijos sistemų ekspertė „ BMI Group“ šiandien pranešė apie...

Top naujienos

Seimo salėje vėl pasipylė aštrios replikos: Dieve saugok nuo tokių fantazijų atnaujinta (12)

Seimas antradienį galutinai apsisprendė – Vyriausybės ir Seimo vadovės: Ingrida Šimonytė ir...

Vokietijos generolas įspėja dėl Baltijos šalių: Putinas čia gali turėti iliuzijų (1)

Naujasis Vokietijos Bundesvero operacijų vadavietės vadas Berndas Schüttas mano, kad didžiausias...

„Infobalt“ vadovui gėda dėl Lietuvos IT sistemų: rimtos atakos nesibaigs tokiais pažaidimais

Asociacijos „ Infobalt “ direktorius Mindaugas Ubartas kritiškai vertina Lietuvos viešojo...

Prabilo apie Putino planą bet kokia kaina įtraukti Baltarusiją į karą: Lukašenkos kareivių laukia žiaurus likimas (2)

Lietuvai paskelbus apie Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzito į Kaliningrado sritį...

Landsbergis: naujo sankcijų Kaliningrado tranzitui išaiškinimo iniciatyva ateina iš EK ir mes negalėsime jo vetuoti (19)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad šiuo metu tarp Lietuvos ir Europos...

Karas Ukrainoje. Pranešama, kad Rusijos kariai pagrobė Chersono merą auga raketų atakos Kremenčuke aukų skaičius (2)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Seimas uždraudė rusiškų dujų importą į Lietuvą, išskyrus tranzitą į Kaliningradą

Lietuva įstatymu uždraudė į šalį importuoti rusiškas gamtines dujas, išskyrus jų tranzitą į...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Karščiai gali būti mirtinai pavojingi – kam saugotis labiausiai ir kaip tai padaryti?

Į Lietuvą atkeliavę karščiai neskuba trauktis. Nors poilsiautojams toks oras kelia džiaugsmą,...

Pasakiškas vaizdas: laukus prie Mažeikių raudonai nudažė tūkstančiai aguonų žiedų

Vasarą lietuviškos pievos stebina žiedais. Šiuo metu išties išskirtiniu reginiu gyventojai...