Nominacijos „Metų eksporto naujokas“ nugalėtoja tapo 2006-ųjų gegužės pabaigoje įkurta UAB „Trelleborg Engineered Systems Lithuania“, kuri 2007-aisiais eksportavo daugiau nei 99 proc. visos pagamintos produkcijos už 17,4 mln. Lt. Įmonė gamina sudėtingų technologijų apsauginius drabužius ir specialias priemones gelbėjimo tarnyboms, narams, armijai ir kt.

Už didžiausias 2007 m. investicijas į naujus gamybos pajėgumus medaliu apdovanota bendrovė „Arginta“, užsiimanti vandentvarkos statinių, technologinių įrenginių, inžinerinių tinklų projektavimu, statyba, montavimu ir kt. 2007 m. bendrovės apyvarta sudarė daugiau kaip 16 mln. Lt, o bendra investicijų apimtis pernai siekė per 14 mln. Lt.

Medalis „Už nuopelnus verslui“ įteiktas ir už inovatyvaus produkto pristatymą rinkai. Juo pasipuoš intelektinių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, kuri AB „Mažeikių nafta“ užsakymu sukūrė, suprojektavo ir įdiegė unikalų Būtingės jūrinio plūduro apsaugos sprendimą, naudojantį gamtinę energiją. Iki šiol plūdurą saugodavo tik specialus budintis laivas, saugios laivybos radaras ir nuo kranto plūdurą stebinti vaizdo kamera. Naujieji apsaugos sprendimai leis efektyviau organizuoti Lietuvai svarbaus naftos perkrovimo punkto apsaugą ir padės išvengti netikėtų išorinių grėsmių ar incidentų.

Už atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą apdovanota bendrovė „Ignalinos šilumos tinklai“, vienintelė iš visų šilumos tiekimo įmonių Lietuvoje beveik visą šiluminę energiją gaminanti degindama biokurą ir taip mažindama šilumos energijos savikainą ir išmetamų kenksmingų teršalų kiekį.

Nominacijos „Sėkmingai veikiantis smulkusis prekybininkas“ nugalėtoja tapo bendrovė „AJ Šokoladas“, rankiniu būdu gaminanti aukščiausios rūšies šokolado gaminius ir vykdanti sėkmingą įmonės plėtrą. Už atvykstamojo turizmo skatinimą apdovanota bendrovė „Krantas Travel“, Lietuvoje sėkmingai plėtojanti jūrinį turizmą.

Kaip ir praėjusiais metais, Ūkio ministerija įsteigė prizą jaunajam verslininkui. Į šį prizą pretenduoti galėjo visi ne vyresni nei 29 metų verslininkai. Šiais metais medalis atiteko bendrovės „Etalinkas“ direktoriui Egidijui Biknevičiui, kuris, nepaisydamas regėjimo negalios, sėkmingai plėtoja informacinių technologijų verslą.

Už viso gyvenimo indėlį į verslą apdovanotas AB „Achema“ generalinis direktorius Jonas Sirvydis, o už įdomiausias verslo temas – žurnalo „Valstybė“ redakcija.

Šventinio Verslo dienos renginio metu įteikti ir nacionaliniai kokybės prizai. Šiemet juos laimėjo bendrovės „Kauno energetikos remontas“, „YARA Lietuva“ ir viešoji įstaiga Vilniaus teisės ir verslo kolegija. Nuo 1998 metų rengiamu Nacionalinio kokybės prizo konkursu siekiama skatinti įmones įgyvendinti veiksmingus kokybės vadybos metodus, didinti lietuviškų gaminių konkurencingumą Europos ir pasaulio šalių rinkose.

Taip pat pagerbti ir Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos laureatai – AB SEB bankas už iniciatyvą „SEB verslo menas – TV projektas „Vertas milijono“ bei Statistikos departamentas už projektą „Statistinės atskaitomybės naštos mažinimas“. Šios dvi iniciatyvos nominuotos antrajam etapui – Europos verslininkystės apdovanojimams ir konkuruos su kitų Europos šalių pretendentais dėl pagrindinio prizo bei kitų apdovanojimų už kūrybiškiausią ir labiausia įkvepiančią verslo iniciatyvą.

Verslo dienos renginyje apdovanoti ir studentai bei jų darbų vadovai, laimėję Ūkio ministerijos inicijuotą magistro darbų konkursą šalies ekonomikos augimo ir konkurencingumo didinimo temomis.

Verslo diena antrą lapkričio penktadienį švenčiama nuo 2005 m.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją