aA
Darbdavių atstovai sako, kad Seimas gerokai nuklydo nuo darbo santykių reguliavimo kelio, kurį siūlė Socialinį modelį kūrę mokslininkai ir svarstymui teikusi Vyriausybė. Jų teigimu, nors per mėnesį apsvarstyta daugiau nei 250 įstatymo straipsnių ir 500 pataisų joms, Seimas pabūgo žengti didesnį žingsnį į priekį, o kai kur netgi grįžo atgal.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Girdėjome daug karštų diskusijų dėl Darbo kodekso, tačiau nerimą kelia tai, kad jos gana siauros ir sutelktos į pavienius darbo santykių momentus. Argumentai apie ekonomikos augimą, darbo vietų kūrimą, palankią aplinką užsienio investicijoms lieka neišgirsti, nors mes manome, kad būtent tai turės didžiausios įtakos mūsų gerovei ateityje“, – sako Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

Darbdavių atstovas pažymi, kad Seimas nedrįso išplėsti terminuotų ir projektinių sutarčių naudojimo, atsisakyti viršvalandžių apribojimų bei palengvinti sąlygų priimti ir atleisti darbuotojus. Šie reikalingi darbo santykių patobulinimai iškart apraizgyti saugikliais ir ribojimais, dėl kurių naudos nepajus nei verslas, nei darbuotojai.

„Nežinia, kodėl nuspręsta nustatyti, kad pagal terminuotas sutartis neterminuoto pobūdžio darbui gali dirbti ne daugiau nei penktadalis įmonės darbuotojų, o pagal projektines sutartis – tik 10 proc. Šiuolaikinėse įmonėse būna atvirkščiai. Daugelis specialistų dirba pagal projektines sutartis ir tik administracija bei vadovai yra nuolatiniai darbuotojai.

Taip pat su viršvalandžiais – kai Estijoje ir Latvijoje suminės apskaitos laikotarpis, sutarus su darbuotojais, gali trukti iki metų, mes verslui, kuriam svarbu lanksčiai prisitaikyti prie rinkos sąlygų, atrodome visai nepatraukliai, suminės darbo apskaitos laikotarpį apriboję iki 3 mėn. o darbo trukmę iki 48 val. per savaitę“, – sako V. Sutkus.

Be to, pasak V. Sutkaus, politikai persistengė į Darbo kodeksą įtraukę reikalavimų, kurie yra neadekvatūs. Pavyzdžiui, reikalavimas, kad darbdavys privalo padėti darbuotojui vykdyti šeiminius įsipareigojimus be jokių išlygų. Tačiau į įmonės įsipareigojimus neatsižvelgiama.

V. Sutkaus teigimu, įmonės taip pat nėra pasirengusios įsileisti darbuotojų atstovų į valdybas, nes jas turi valdyti profesionalai, kuriems taikomi aukšti asmeninės atsakomybės ir kvalifikacijos reikalavimai. Be to, įmonių valdymą reglamentuoja ne Darbo kodeksas, o kiti teisės aktai.

„Įžvelgiame norą priversti darbuotojus stoti į profesines sąjungas. Siūloma, kad kolektyvinės sutartys galiotų tik profsąjungų nariams. Tai nelogiška. Mes pasisakome už tai, kad kolektyvinė sutartis galiotų ir tiems darbuotojams, kurie nepriklauso profesinėms sąjungoms, jeigu jie tam pritarė", – sako Lietuvos verslo konfederacijos vadovas.

Jis skeptiškai vertina pasiūlymą steigti Ilgalaikio darbo išmokų fondą, mat įmokų našta teks darbdaviams, o tai dar labiau padidins darbo jėgos apmokestinimą. Nors žadama, kad atitinkamai bus mažinamos „SoDros" įmokos, nėra priimti jokie teisės aktai, kurie tokią nuostatą įtvirtintų.

Verslininkai taip pat tikėjosi lankstesnių įdarbinimo ir atleidimo iš darbo galimybių – trumpesnio įspėjimo apie atleidimą iš darbo termino ir teisės atleisti darbuotoją be įspėjimo dėl bet kokių priežasčių, tačiau išmokant 6 mėnesių kompensaciją.

„Jeigu įmonei darbuotojas netinka, tai yra abiejų problema. Verslas šiaip sau darbuotojų neatleidžia, o gerus specialistus itin brangina, tačiau esame priversti kone pusę metų mokėti atlyginimą netinkamam darbuotojui, o jis tris mėnesius apsimeta, kad dirba. Verčiau tą atlyginimą skirčiau darbščiam žmogui, kuris kuria didesnę pridėtinę vertę, bet negaliu.

Taip mes giname tuos darbuotojus, kurie susiduria su realybe arba jų verte darbo rinkoje, bet neskatiname tų, kurie kuria didžiausią naudą“, – stebisi vokiško kapitalo bendrovės „Rhenus Svoris“ vadovas Arūnas Bertašius.

Anot jo, Lietuvoje valstybė per daug kišasi į verslo santykius ir siekia kontroliuoti kiekvieną darbo sutartį, ribodama galimybes darbuotojui susitarti su darbdaviu. Vokietijoje darbo santykiai reguliuojami kitaip - ten nurodyta, dėl ko darbdavys turi su darbuotoju susitarti, o ką susitars - tai jau abiejų pusių reikalas.

„Pažiūrėkime į „Uber”, „Airbnb” – tai naujos verslo tendencijos, kur santykiai grindžiami tuo, kad du žmonės gali susitarti tarpusavyje be reguliuotojo įsikišimo. Valstybės kišimasis į verslą turėtų būti kuo mažesnis, nes nebeturime galimybės aprėpti visų poreikių, situacijų, nebėra vieno fabriko su keliais šimtais darbuotojų, dirbančių planinėje ekonomikoje“, – sako V. Sutkus.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasaulio talentų reitinge Lietuva krenta antrus metus iš eilės (1)

IMD Pasaulio talentų reitinge (IMD World Talent Report 2018) Lietuva krenta žemyn antrus metus iš...

Gintaro gavyba Kaliningrado srityje pasiekė iki šiol neregėtas apimtis (7)

Kaliningrado gintaro kombinatas , vienintelis regione šį mineralą kasantis pramoniniu būdu,...

Teismui perduota taksi įmonės „Dallis“ sukčiavimo byla: kaltinamas neapskaitęs 1,7 mln. eurų pajamų

Teismui perduota vienos didžiausių Vilniaus taksi ir pavėžėjimo paslaugą „Etransport“...

Maža Visata, telpanti po laikrodžio korpusu: rusų laikrodininkas kuria ekskliuzyvinius chronometrus (2)

Rusas laikrodininkas kuria ekskliuzyvinius chronometrus, kurie kainuoja iki 40 tūkst. eurų. Jis...

SEB banko klientai pinigų nemokamai galės pasiimti iš viso pasaulio bankomatų (13)

SEB bankas paslaugų planais besinaudojantiems privatiems klientams pasiūlys papildomą naudą, -...

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (221)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Ištrauka iš neskelbto interviu su Nekrošiumi: kas yra laimė? (1)

INIT TV praėjusią savaitę nufilmavo interviu su Eimuntu Nekrošiumi. Kol medžiaga rengiama...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (78)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Panevėžys meta iššūkį sostinei: tikisi, kad Kalėdų eglė pranoks Vilniaus (124)

Prieš kelerius metus Panevėžys neturėjo, kur dėti akių iš gėdos, kai artėjant Kalėdoms...

Opozicija surinko parašus po interpeliacija švietimo ministrei Petrauskienei (203)

Opoziciniai konservatoriai antradienį pranešė surinkę reikalingus parlamentarų parašus po...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...

Naujausias tyrimas: kada organizmas sudegina daugiausiai kalorijų net nieko nedarant (6)

Organizmo vidinis laikrodis diktuoja biologinį paros ritmą. Jis „pasako“ organizmui, kada šis...

„Rytui“ – grėsmė prarasti savivaldybės privilegijas (2)

Vilniaus savivaldybė ruošiasi keisti tvarką, pagal kurią pastaraisiais metais buvo finansuojami...

Dar vienoje mokykloje pripurkšta dujų, trims mergaitėms prireikė medikų pagalbos (19)

Antradienį, 12.45 val., ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Marijampolėje, „Ryto“...

Siaubas dangoraižyje: liftas krito net 84 aukštus (28)

Lapkričio 16 dieną Čikagos dangoraižyje liftas žemyn krito net 84 aukštus. Lifte įkalinti buvo...