„Šis keitimas metų viduryje yra susijęs su pandemijos suvaldymu, konkrečiai skiriamos pagalbos priemonės mokestinės labiausiai nukentėjusiems verslas, kuriems reikia išeiti iš pandeminio laikotarpio, atsigauti ir suvaldyti tą krizinę situaciją, kuri šiuo metu yra, kad neišaugtų nedarbo lygis, atleidimų bei bankrotų skaičius“, – antradienį Seime žurnalistams teigė G. Skaistė.

„Tuo metu prezidento siūlymas labiau susijęs su tam tikromis struktūrinėmis problemomis, kurios turėtų būti sprendžiamos nuosekliai, drauge su kitais mokesčių keitimais, žiūrint į bendrą pajamų ir išlaidų struktūrą“, – pridūrė ministrė.

Ji pabrėžė, kad Vyriausybė, jeigu Seimas paprašys išvados dėl NPD didinimo, šį siūlymą svarstys.

Pasak G. Skaistės, biudžeto tikslinimo pagrindinė žinia yra užbaigti karantino periodą, pratęsti besibaigiančias priemones ar tas, kurioms pritrūko lėšų priimant biudžetą gruodžio mėnesį.

„Ir perėjimui sklandžiam į popandeminį laikotarpį, ir grįžimui normalų gyvenimą“, – tvirtino G. Skaistė.

Pasak jos, vakcinavimo tempas ir planai leidžia tikėtis, kad į normalų gyvenimą Lietuva grįš dar šiais metais: „Mūsų pareiga išsaugoti darbo vietas.“

Gitanas Nausėda siūlo didinti NPD 50 eurų iki 450 eurų, valstybės biudžetui tai kainuotų 40-80 mln. eurų. Jei pataisa įsigaliotų nuo liepos, naujas NPD būtų retrospektyviai taikomas visoms metų pajamoms.

G. Nausėda NPD didinimą inicijavo ir pernai bei sulaukė pritarimo Seime – NPD tuomet padidintas 50 eurų iki 400 eurų. Pakeitimai įsigaliojo praėjusių metų liepą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)