aA
Panevėžiečių šeima, iš Lenkijos užsisakiusi brangių, per 1 000 eurų kainavusių, pirkinių, pateko kone į detektyvinę istoriją. Prekes atvežęs, bet jų neatidavęs ir pirkėjams iš panosės nuvažiavęs kurjeris, siuntėjų klausimai, kodėl panevėžiečiai patys atsisakė pirkinių, galiausiai žinia, kad mistiškai dingusią siuntą neva jie atsiėmę, sutuoktinius gerokai suglumino ir papiktino.
Siuntos pristatymas pavirto detektyvu: kurjeris nurūko iš pat panosės
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Bėdos dėl pirkinių

Buvusio policijos pareigūno šeima dar birželio 28-ąją sulaukė užsakytos siuntos. Jai pristatyti įmonę „DPD Lietuva“ parinko patys siuntėjai lenkai. Panevėžiečiams atidarius kurjerio atvežtą dėžę, paaiškėjo, kad joje ne visos užsakytos prekės – ateisianti dar viena siunta. Dėl to šeima jokių pretenzijų neturi. Bet sulaukus antrosios, kilo tokių keistų problemų, kurių nė patys kurjerių atstovai vėliau nesugebėjo paaiškinti.

Nurūko iš panosės

Panevėžietis pasakoja pirmadienio rytą trumpąja žinute sulaukęs pranešimo, kad antroji siunta bus pristatyta tą pačią dieną tarp 13.20 ir 14.20 valandos. Kadangi iki pristatymo buvo likę daugokai laiko, miesto centre gyvenanti šeima nuvažiavo į Skaistakalnio parką pasivaikščioti su augintiniu. Bet apie 9.30 val. paskambinęs kurjeris pareiškė siuntą pristatysiantis jau netrukus. Nustebę pirkėjai puolė teisintis, kad nieko namuose nėra, o ir pristatymo laikas ne tas. Vis dėlto su kurjeriu sutarta, kad šis luktelės, kol šeima sugrįš.

Panevėžiečiai suskubo lėkti iš parko ir jau būdami netoli namų pamatė Ramygalos ir Žemaitės gatvių sankryžoje stovintį kurjerio automobilį.

„Stovėjo pačioje sankryžoje. Sakau, patrauk automobilį, aš įvažiuosiu į namus – čia mums siuntinį atvežei. O jis man rodo, kad važiuočiau už jo automobilio, sustočiau autobusų stotelėje. Sakau, palauk, gerbiamasis, tu stovi sankryžoje, įleisk mane į mano kiemą. Vidury sankryžos negalime išlipti pasiimti siuntos. Už mūsų ir taip susidarė automobilių eilė. Ar kurjeriams kitos eismo taisyklės galioja?“ – pasakojo panevėžietis.

Pasak buvusio pareigūno, jam sustojus, kurjeris, neatidavęs siuntos, tiesiog ėmė ir nuvažiavo. Apstulbę sutuoktiniai puolė jam skambinti.

„Skambinu, klausiu, kodėl nuvažiavo iš panosės? Sako, laiko neturiu, siuntinio jums nepristatysiu. Kada pristatysi? Nieko nepasakė. Praeina valanda, sulaukiame skambučio, kad lenkai, kurie siuntė siuntinį, gavo žinią, kad jo atsisakėme. Mūsų pinigai sumokėti ir mes atsisakome siuntinio?! Nežinau, kur čia logika“, – taip pakrypusiais įvykiais stebisi panevėžietis.

Leidosi į paieškas

Šeima puolė ieškoti kurjerių paslaugas teikiančios įmonės kontaktų. Pradžioje sekėsi nekaip – vis įsijungdavo autoatsakikliai. Galiausiai pavyko susisiekti su įmonės atstovais, tačiau tai, ką iš jų išgirdo, pribloškė dar labiau. Istorija virto kone detektyvu: sistema rodė, kad siuntinys esą jau pristatytas gavėjui.

„Bet mes negavom, kurjeris nurūko mums iš panosės“, – stebisi panevėžiečių pora.

Į darbo pabaigą jie kreipėsi į įmonės padalinį Panevėžyje.

„Sakau, noriu pašnekėti dėl jūsų darbuotojo elgesio, ir papasakojau visą situaciją: kad gavome SMS žinutę, kad atvažiavo kurjeris ne tuo laiku, kad nurūko iš panosės su visu siuntiniu, o dabar siuntėjas sako, kad atsisakiau siuntinio, o kurjerių tarnyba – kad jį pasiėmėm, o finalas toks, kad siuntinio negavom“, – siuntų tarnybos darbo peripetijas pasakojo sutrikę panevėžiečiai.

Klajojęs siuntinys galų gale jiems buvo atiduotas. Bet nuotykiai su „DPD Lietuva“ tuo nesibaigė. Priminus apie nemandagų kurjerio elgesį, iš įmonės darbuotojo sulaukta nemalonaus atsakymo.

„Aš pasakiau – rytoj bus pašnekėta“, – nemandagiu tonu arogantiškai išrėžė klientams.

„Vos ne mes kalti, kad atvažiavome aiškintis“, – nustebusi panevėžietė.

Atsiprašymo ji teigia sulaukusi ne iš su ja tokiu tonu bendravusio darbuotojo, o kitoje darbo vietoje sėdėjusio kolegos.

Įmonė apgailestauja

Įmonės „DPD Lietuva“ atstovas Tomas Vaišvila pripažino buvus incidentą dėl siuntos pristatymo panevėžiečiams. Jis teigė galįs tik apgailestauti dėl kurjerio elgesio ir nemaloniai susiklosčiusios situacijos.

„Matyti, kad įvyko nesusikalbėjimas, neteisingas informavimas ir šiek tiek perdėtų abiejų pusių emocijų“, – mano T. Vaišvila.

Anot jo, kurjeris iš tiesų buvo užstatęs siaurą, mikroautobusui sudėtingą pervažiuoti sankryžą ir laukė atvykstančių gavėjų. Savo vadovams kurjeris teisinosi, esą nebuvę galimybių kitaip sustoti.

„Privažiavę siuntos gavėjai parodė posūkio signalą, lyg norėdami sukti į sankryžą, kurią kurjerio automobilis kaip tik buvo užstatęs. Kurjeris parodė pro langą siuntą ir paklausė, ar tai jų. Bet vairuotojas griežtai liepė mūsų kurjeriui trauktis nuo sankryžos, nes nori pravažiuoti ir neketina siuntą atsiimti ant kelio. Dėl kažkokių priežasčių kurjeris ne tik pasitraukė nuo sankryžos, bet ir apskritai išvažiavo“, – pripažino T. Vaišvila.

„Sekundė“
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(89 žmonės įvertino)
4.3034

Pabėgėlių priėmimo centras ketina atleisti 27 darbuotojus

Mažėjant migrantų skaičiui iš Baltarusijos Pabėgėlių priėmimo centras apie atleidimą iš...

Tokio chaoso dėl šildymo kompensacijų dar nėra buvę: kreipiasi net uždirbantys 2-3 tūkst. eurų (9)

Kalbant, kad kai kuriuose miestuose šis šildymo sezonas gali dar labiau patuštinti pinigines,...

Šiauliuose įrengus nekokybiškus šiukšlių konteinerius, keičiami rangovai

Atliekų tvarkymo bendrovei TIS ir belgų įmonei „Zweva Environment“ Šiauliuose įrengus...

JK vyriausybė su recesija kovos ir mažindama mokesčius

Naujoji JK vyriausybė penktadienį pristatė kelių milijardų svarų paketą, skirtą paremti namų...

VMI: įmonių prašymų atidėti mokesčius šiemet sumažėjo penkiskart (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) skelbia, kad galimybe atidėti mokesčius arba jų...

Top naujienos

Vilniuje – šokiruojantys nusikaltėlio grasinimai: tegul pareigūnai užsideda neperšaunamas liemenes

„Jeigu pareigūnai neįvykdys mano reikalavimų, geriau tegul užsideda neperšaunamas...

Ekspertas demaskavo gandus apie Putino sprendimą: prie komisariatų būriai jau rikiuojasi neatsitiktinai (1)

Rusijoje paskelbus mobilizaciją, į frontą netrukus patrauks nežinia kuo apginkluotų, prastai...

Už galimybę nakvoti neįprastame būste lietuviai pasiryžę pakloti triženklę sumą: tai nėra tik apgyvendinimas, tai patirtis

Šalia Valkininkų esančiame šimtamečių ąžuolų miške išdygo naujas perliukas unikalių...

Žiniasklaida: Rusijos karininkai aiškiai pasakė, ką galvoja apie Putiną

Rusijos kariuomenė nesutaria, kaip geriausiai pasipriešinti netikėtiems Ukrainos pasiekimams...

Karas Ukrainoje. Masinėje kapavietėje prie Iziumo rasti 447 vyrų, moterų ir vaikų kūnai teigiama, kad Maskva turi apie 2500 ukrainiečių belaisvių

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, rugsėjo 25 d., Zaporižios regionas vėl tapo Rusijos...

Buvęs artimas draugas apie išgėrusio Putino pomėgius: jo bijojo net žmona prašė nužudyti jam daug padėjusį žmogų  (8)

Po konflikto su Kremliaus elito atstovais iš Rusijos pabėgęs buvęs milijardierius bei itin...

Dailius Dargis

Kruvinoji Laisvės alėjos istorija: „Faruose“ išgarsėjęs pareigūnas nupasakojo elitinės gatvės realybę – vieną vietą vadino „aukų laiptais“ (4)

Apie legendinę pėsčiųjų gatvę ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje – Laisvės alėją –...

Rimvydas Valatka. Putino žiema (7)

Niekada dar Mordoras nuo pat 1917 m. neatrodė taip graudžiai kaip iš čmobilizacijos dugno....

Verslas PliusArianne Cohen

Keturių dienų darbo savaitė veikia: bandymų rezultatai nudžiugino

Keturių dienų darbo savaitė iš tikrųjų veikia. Tokią žinią pristato atidžiai stebėtos...

Lukašenkos režimą gaubia vis baisesnės istorijos: bijo kalbėtis net virtuvėse ar telefonu

Baltarusijoje stiprėja represijos bei persekiojimai, skelbia LNK žinios. Baltarusijos opozicijos...