„Visi mato paradinę pusę, įplaukas, bet niekas neklausia, žurnalistai, ekspertai, Lietuvos bankas, kas mane labai stebina, deklaruoja matydami tik įplaukas ir augančias pajamas, bet niekas nekalba apie sąnaudas. Prie keturis kartus padidėjusių sąnaudų dar yra 56 mln. eurų atidėtų mokesčių“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė E. Šiškauskienė.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė tvirtina, kad pagal Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) duomenis, restoranų sektoriuje yra apie 200 mln. eurų šešėlyje ir, ištraukus šiuo pinigus iš šešėlio, galėtų būti padengti susidarę nuostoliai biudžetui, kurių, pasak Finansų ministerijos, per 1,5 metų susidarė 120 mln. eurų.

„Dabar nuo naujų metų bus įvedamos naujos kasų elektroninės programos, kur duomenys keliaus tiesiai į mokesčių inspekciją, ir praktiškai jau kaip nors išsisukinėti, apgaudinėti bus neįmanoma, bet tie reikalavimai yra tik tiems, kurie turi elektronines kasas, o tiems, kurie neturi, gali jų neturėti iki 2025 metų“, – sakė E. Šiškauskienė.

„Mus tas nuoširdžiai stebina, kodėl yra ne visiems vienodi reikalavimai, galėtume iš šešėlio išsiimti 200 mln. eurų ir leisti verslui išgyventi per šiuos metus“, – pridėjo ji.

Viešbučių restoranų asociacijos prezidentė sako, kad masinių bankrotų atveju kartu su jais įmonės nusitemps ir atidėtus mokesčius, ir vartojimo paskolas. Anot jos, taip nebus naudos biudžetui ir verslas bus žlugdomas, o viena iš priemonių, galinčių padėti restoranų sektoriui, galėtų būti 9 proc. lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymo pratęsimas metams. „Esame vienas labiausiai nukentėjusių sektorių, kuris nelabai dar mato tą atsigavimą. Buvome labai ilgai uždaryti, tada buvome su galimybių pasais ir tokie faktoriai mus lietė labiausiai, kai tuo tarpu kiti sektoriai atsigavo, mes neatsigavome, tada smogė karas, užsieniečių nebuvimas“, – tikino verslininkė.

ELTA primena, kad birželio viduryje Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei susitikus su maitinimo įstaigų, sporto klubų, kino teatrų ir renginių atstovais, viceministras Vincas Jurgutis sakė, kad bus siūloma ir kitiems metams pratęsti 9 proc. lengvatinio PVM tarifo taikymą šiems sektoriams. Apgyvendinimo paslaugų sektoriui ministerija 9 proc. PVM tarifą siūlo palikti nuolatos.

Prasidėjus pandemijai 2020 m. maitinimo įstaigų apyvarta Lietuvoje krito 22 proc. Palyginimui – vidutinė visų verslų apyvarta krito tik 1 proc., pažymi ministerija. Lengvatinis PVM tarifas buvo įvestas antrą 2021 m. pusmetį. Bendra įmonių finansinė situacija 2021 m. pabaigoje buvo blogesnė nei prieš pandemiją, nes pajamos tik buvo atsistačiusios, tačiau išlaidos buvo 8,2 proc. didesnės.

Švelnėjant pandemijos ribojimams, 2021 m. apgyvendinimo įstaigų apyvarta augo 14 proc., tačiau tesiekė tik 63 proc. 2019 m. lygio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės