aA
2016 metais išrinkto Seimo Biudžeto ir finansų komitetas paskutiniame savo posėdyje baigė svarstyti kitų metų valstybės biudžetą ir pritarė pasiūlymams už 631,73 mln. eurų. Tačiau dėl jų įgyvendinimo galutinį žodį tars jau nauja Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© DELFI / Domantas Pipas

Komitetas trečiadienį baigė svarstyti kitų Seimo komitetų 2021 metų valstybės biudžeto projekto išvadas ir visoms joms pritarė.

„Dar yra Seimo narių siūlymai, kai kurie dubliuojasi su komitetais, kuriems mes jau esame pritarę.

Siūlyčiau pasiūlymams pritarti, o vis tiek jiems turės pritarti Vyriausybė, peržiūrėti kiekvieną pasiūlymą atskirai“, – posėdyje sakė Seimo BFK pirmininkas Valius Ąžuolas.

Papildomai kultūrai ir saugumui

Kultūros komitetas yra pritaręs pasiūlymams Lietuvos nacionaliniam muziejui skirti papildomus 150 tūkst. eurų, Nacionaliniam Kauno dramos teatrui – 555 tūkst. eurų, Etninės kultūros globos tarybai – 63 tūkst. eurų.

Taip pat pritarta Seimo nario Juozo Varkalio pasiūlymams Plungės M. Oginskio dvaro pastato-žirgyno pritaikymui visuomenes kultūros ir rekreacinėms reikmėms skirti 500 tūkst. eurų, Vytauto Mačernio metams paminėti – 173 tūkst. eurų, Roberto Šarknicko pasiūlymui Alytaus šv. Liudviko bažnyčios avarinės būklės pastato kapitalinio remonto darbams – 242 tūkst. eurų, Ramūno Karbauskio pasiūlymams kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti – 15 mln. eurų, kultūros ministro valdymo sričių biudžetinėms kultūros ir meno įstaigoms – 5 mln. eurų, knygoms ir kitiems dokumentams bibliotekose įsigyti ir autoriniam atlyginimui už jų panaudojimą – 1,4 mln. eurų ir Stasio Tumėno pasiūlymui bronzinio paminklo Teodorui Grotusui sukūrimui ir pastatymui Žeimelio Vienybės aikštėje – 50 tūkst. eurų.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas yra pritaręs pasiūlymui Vidaus reikalų ministerijai skirti papildomus 64,646 mln. eurų. Šiai sumai Seimo BFK jau buvo pritaręs, o lėšos būtų naudojamos tokiems dalykams, kaip turto įsigijimas, pasirengimas galimai avarijai Astravo atominėje elektrinėje, darbo užmokesčių didinimas ir kt.

Taip pat pritarta pasiūlymui Specialiųjų tyrimų tarnybai skirti papildomus 281 tūkst. eurų, Valstybės saugumo departamentui – 5,262 mln. eurų, o Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai – 1,28 mln. eurų.

Ekonomikos komitetas yra pritaręs pasiūlymui Viešųjų pirkimų tarnybai numatyti papildomus 357 tūkst. eurų.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas yra pritaręs pasiūlymams „Sodrai“ skirti papildomus 925 tūkst., 5,3 mln. ir 63,7 mln. eurų išmokoms besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, bendrajai socialinio draudimo pensijos daliai kompensuoti ir pensijoms papildomai indeksuoti.

Švietimo ir mokslo komitetas yra pritaręs pasiūlymams sąlygų įtraukiajam ugdymui sudaryti skirti 27,7 mln. eurų, švietimo pagalbos specialistų darbo užmokesčio suvienodinimui su mokytojų skirti 33 mln. arba 60 mln. eurų.

Taip pat pritarta, kad švietimo pagalbos mokiniui ir pedagoginei psichologinei pagalbai turimų etatų išlaikymui būtų skirta 20 mln. eurų, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai – 75 tūkst. eurų, Lietuvos mokslo akademijai – 435 tūkst. eurų, Lietuvos mokslo tarybai – 3,2 mln. eurų.

Apie pasiūlymus, kurie Seimo BFK pritarė pirmadienį, galima sužinoti čia.

Šimonytės ant premjerės stalo lauks norų sąrašas už 632 mln. eurų
© DELFI / Andrius Ufartas

Pinigai tėvonijoms

Apsvarstyti ir Seimo narių iki lapkričio 11 dienos pateikti siūlymai. Arvydas Nekrošius siūlo sporto komplekso statybai su baseinu prie Raseinių miesto sporto mokyklos pirmojo etapo įgyvendinimui skirti 1,7 mln. eurų.

Eugenijus Jovaiša siūlo Lietuvos kultūros tyrimų institutui skirti 50 tūkst. eurų, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai – 17 tūkst. eurų, Vytauto Didžiojo universitetui – 4,75 mln. eurų

R. Karbauskis siūlo „Tautiškos giesmės“ giedojimo iniciatyvai skirti 150 tūkst. eurų.

Juozas Baublys siūlo Varėnos ligoninės pastatų renovacijos ir apšiltinimo darbams skirti 950 tūkst. eurų, Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro pastatų renovacijai – 651 tūkst. eurų, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijai – 300 tūkst. eurų

V. Ąžuolas, Juozas Varžgalys, Viktoras Rinkevičius ir Vida Ačienė siūlo 2,99 mln. skirti savivaldybių atliekamai priešgaisrinei funkcijai vykdyti.

Irena Šiaulienė, Dainius Kepenis, Simonas Gentvilas ir Agnė Bilotaitė siūlo Klaipėdos universitetui papildomai skirti 600 tūkst. eurų.

Irena Haase siūlo Šakių rajono Kidulių pagrindinės mokyklos sporto salės remontui skirti 42.245 eurus.

Ričardas Juška siūlo Pagėgių pradinei mokyklai skirti 200 tūkst. eurų.

Antanas Vinkus siūlo Kretingos dvaro sodybos grafų Tiškevičių rūmų Žiemos sodo-oranžerijos modernizavimui skirti 484 tūkst. eurų.

Valentinas Bukauskas siūlo Varnių regioninio parko direkcijos Debesnų botaninio tako avarinės būklės likvidavimui skirti 289.576,28 euro, plaukimo baseino Telšiuose kapitalinio remonto darbų užbaigimui – 1.700.306,21 euro,

Rima Baškienė siūlo Saulės mūšio pergalės įamžinimo memorialiniam kompleksui skirti 500 tūkst. eurų.

Algis Strelčiūnas siūlo Vilniaus miesto infrastruktūrai gerinti skirti 1 mln. eurų.

Jonas Varkalys siūlo Rietavo žirgyno infrastruktūros pritaikymui turizmo plėtrai skirti 300 tūkst. eurų, Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybai Plungės mieste – 2,5 mln. eurų, socialinių paslaugų infrastruktūros bendruomenėje plėtrai Plungės rajone – 300 tūkst. eurų, pastato Rietave pritaikymui socialiniams būstams – 700 tūkst. eurų, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos renovacijai – 1,1 mln. eurų, Kulių gimnazijos remontui – 460 tūkst. eurų, dengto futbolo maniežo Plungės mieste įrengimui – 600 tūkst. eurų

Kęstutis Bartkevičius ir Valius Ąžuolas siūlo Mažeikių sporto ir pramogų centro statybos darbams skirti 3,2 mln. eurų.

Kęstutis Masiulis siūlo Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatų komplekso Vilniuje rekonstravimui neskirti 515 tūkst. eurų iš Valstybės investicijų 2021–2023 metų programos.

Edmundas Pupinis siūlo STEAM centro steigimui Utenoje skirti 700 tūkst. eurų.

Tęs naujas Seimas

Seimo BFK pritarė komitetų pasiūlymams už 605,59 mln. eurų, o bendrai su atskirų Seimo narių pasiūlymais suma sudaro 631,73 mln. eurų.

Biudžeto projektą Seimo plenariniame posėdyje svarstyti planuojama lapkričio 24 ir gruodžio 17 dienomis, o netrukus po to ir priimti.

2021 metais į valstybės biudžetą planuojama surinkti 11,38 mlrd. eurų pajamų, t. y. 150 mln. eurų arba 1,26 proc. mažiau nei planuota šiemet. Vyriausybės patvirtintame projekte nurodoma, kad kitų metų išlaidos sudarys 15,49 mlrd. eurų, t. y. 2,71 mlrd. eurų arba 21,22 proc. daugiau nei planuota šiemet.

Biudžeto deficitas 2021 metais gali pasiekti 4,11 mlrd. eurų ir būti lygus 5 proc. bendrojo vidaus produkto. 2021 metais Vyriausybė planuoja skolintis apie 5,14 mlrd. eurų. Valstybės skola 2021 metais turėtų pasiekti 50,2 proc. BVP.

Jei Vyriausybė visiems Seimo pasiūlymams pritartų, biudžeto asignavimai padidėtų 4,08 proc., o jei neatsirastų papildomų pajamų, galimas deficitas padidėtų iki 4,74 mlrd. eurų.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
1.5882

Nuo šiol pensijas daugumoje Lietuvos vietų nešios laiškininkai: pralaimėjusios įmonės atleidžia 126 darbuotojus (20)

Pralaimėjus „Sodros“ skelbiamą viešąjį konkursą, apie darbuotojų atleidimus lapkritį...

Mačiulis ir Marčiulaitis – apie investuotojų aroganciją: kuo ilgiau neprarandi pinigų, tuo tu mažiau išmoksti laukia liūdna pabaiga (9)

Gyvename laikais, kai turimi pinigai „degina“ kišenes ar banko sąskaitas – kyla noras juos kuo...

Aukštos žaliavų kainos koregavo tarifus už išleidžiamas pakuotes gamintojams ir importuotojams

Pokyčiai tarptautinėse žaliavų rinkose ir ekonomikos tendencijos Lietuvoje padarė stipriai...

Pensijas Radviliškyje nešiojusi įmonė atleidžia beveik visus darbuotojus (2)

Pensijas ir kitas išmokas Radviliškyje bei kituose rajonuose pristatanti įmonė „ Godlija “...

Sausį–spalį valstybės ir savivaldybių biudžetai papilnėjo labiau nei pernai tuo pat metu (2)

Finansų ministerijos duomenimis, sausį–spalį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai...

Top naujienos

Siaubinga Panevėžio gydytojų klaidos kaina – Vilniuje moteriai nupjauta krūtis (68)

Dėl klaidingos Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojo patologo nustatytos diagnozės vienai...

Ją lygino su imperatoriene: tamsios pirmosios Lietuvos ponios paslaptys ir neįprasti pomėgiai (13)

Antanas Smetona vadovauja Lietuvai, o Antanui Smetonai vadovauja jo žmona – toks daug tiesos...

Įspėja dėl labai pavojingų eismo sąlygų: jau netrukus žiema užgrius visa jėga (3)

Antradienio dieną, ciklonui traukiantis, kritulių iškrentantys kiekiai bus negausūs. Vakariniuose...

Messi triumfas: septintą kartą laimėjo „Auksinio kamuolio“ apdovanojimą (40)

Tradiciniuose „France Football“ žurnalo rengiamuose „Ballon d'Or“ apdovanojimuose dar kartą...

Per pratybas mirtinai susižalojo šauktinis (59)

Per pratybas mirtinai susižalojo 2002 metais gimęs šauktinis karys, pirmadienį pranešė Lietuvos...

Išbandė egzotišką kruizą Nilo upe: parodė, kaip atrodo laivo vidus ir gatvės prekeivių darbas vandenyje (12)

Rytinėje Nilo pakrantėje įsikūręs miestas Asuanas vilioja turistus pasižvalgyti po apylinkes...

D+Agnė Keizikienė

Paaiškino, kokie yra sekso žaislai bei kurie jų gali atgaivinti aistrą miegamajame: ginekologė perspėja ir apie galimus pavojus

Sekso žaislai daugeliui vis dar yra tabu. Nors žinoma, kad juos žmonija naudojo jau nuo seno, retas...

D+Ilya Arkhipov, Henry Meyer, Irina Reznik

„Rusija su niekuo nebesitaikstys“: Putinas siunčia pavojingus signalus (1)

Vladimiras Putinas yra blefavimo, Vakarų laikymo nuolatinėje įtampoje, didžiulio spaudimo...

Sudėtinga situacija Lietuvoje: kai kur smarkiai sninga, elektros jau neturi tūkstančiai (13)

Smarkus snygis pirmadienio vakarą sutrikdė elektros tiekimą Utenoje ir jos apylinkėse.

Sunku patikėti: įkliuvo buvęs Seimo narys, pridavęs butelius su suklastotais depozito ženklais   (392)

Pirmadienį, apie 12 val., Vilniuje įvyko net pareigūnus nustebinęs nutikimas. Buvusiam Seimo...