Jos padės investuoti Lietuvoje įsipareigojusioms trečiųjų šalių, visų pirma Baltarusijos, įmonėms be didelių kliūčių perkelti darbuotojus ir jų šeimos narius į Lietuvą.

Į lengvatas pretenduos įmonės, pasirašiusios investicijų sutartis su Vyriausybe ir įsipareigojusios investuoti bent 1,45 mln. eurų, sukurti mažiausiai 20 naujų darbo vietų ir mokėti bent 1,5 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio siekiančius atlyginimus.

Investuosiančios įmonių grupės pajamos bent vienerius metus per trejus metus turės būti ne mažesnės kaip 2,5 mln. eurų.

Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje bus išduodamas tik tiems užsieniečiams, kurie atitiks bent vieną iš kriterijų: žmogus įmonėje dirbo bent tris mėnesius, jam priklauso ne mažiau kaip dešimtadalis įmonės akcijų ir jo investuotos lėšos į įmonę sudaro ne mažiau kaip 14 tūkst. eurų.

Kaip plačiau paaiškina Ekonomikos ir inovacijų ministerija, dėl leidimo gyventi Lietuvoje galės kreiptis visi perkeliami darbuotojai. Užimtumo tarnyba nevertins tokių darbuotojų kvalifikacijos ar darbo patirties – dėl jų tinkamumo dirbti spręs pats investuotojas. Taip pat nebus vertinama, ar šeimos nariai atitinka darbo rinkos poreikius – jie turės teisę dirbti Lietuvoje ir gaus tokios pat trukmės leidimą gyventi.

„Šis įstatymų paketas labai svarbus norint Lietuvai pritraukti daugiau investicijų ir talentingų žmonių, o paprastesne tvarka galėtų pasinaudoti pirmiausiai mūsų kaimynai baltarusiai, kurie Lietuvoje saugiai tęstų savo veiklą.

Skaičiuojama, kad šis teisės aktų paketas sukurs prielaidas mažiausiai 3000 naujų darbo vietų. Liberalesnė tvarka Lietuvoje investuojančioms įmonėms taip pat leis sutaupyti ženklią persikėlimo sąnaudų dalį, nes įmonės, turinčios persikėlimo į Lietuvą patirties, teigia, kad vieno IT darbuotojo perkėlimo išlaidos ir su tuo susijusios teisinės paslaugos dažnai viršija 10 tūkst. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, šiuo metu 43 Baltarusijos įmonės jau yra pradėjusios persikėlimo procesą, o 40 svarsto perkelti savo veiklą į Lietuvą.

Nuo pernai rugpjūčio, kai Baltarusijoje prasidėjo masiniai protestai prieš autoritarinį režimą, į Lietuvą persikėlė ne viena tos šalies ar jos verslininkų įkurta įmonė. Tarp jų – baltarusių įkurta JAV IT milžinė „Epam Systems”, populiaraus žaidimo „World of Tanks“ kūrėja „Wargaming”, moterų sveikatos programėlę kurianti „Flo Health“, programinės įrangos bendrovės „Coherent Solutions“ ir „Godel Technologies“.

Artimiausiu metu Vyriausybė taip pat turėtų svarstyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvą atleisti į Lietuvą persikeliančius asmenis nuo muitų ir importo PVM mokesčio asmeniniam daiktams perkelti. Siekiama nustatyti, kad norintys gauti leidimą gyventi Lietuvoje fiziniai asmenys, į Lietuvą atvykstantys pagal supaprastintą nacionalinių vizų išdavimo tvarką ir tarpininkaujant juridiniam asmeniui, pas kurį atvyksta įsidarbinti, galėtų savo asmeninę nuosavybę įsivežti nemokėdami muito ir importo PVM mokesčių. Šiuo metu tokių mokesčių gali nemokėti tik asmenys, jau turintys leidimą gyventi Lietuvoje arba pateikiantys vienkartinę banko ar draudimo įstaigos garantiją, kurią asmenims iš Baltarusijos dažnu atveju gauti sudėtinga.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)