Pakeitus jo apskaičiavimo formulę pajamos „į rankas“ padidėtų tik uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio (VDU).

„Kadangi neapmokestinamo pajamų dydžio instrumentas pats iš savęs yra brangus, jo teikiamą naudą reikia koncentruoti ten, kur jis duoda didžiausią poveikį. Realiai tiems žmonėms, kurie uždirba virš vieno vidutinio darbo užmokesčio, į rankas pajamos dėl neapmokestinamo pajamų dydžio pokyčio yra itin menkos“, – kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Ministrės teigimu, iki vieno VDU (antrąjį ketvirtį – 1566 eurus iki mokesčių) dabar gauna apie 73 proc. visų dirbančių žmonių.

„Todėl papildomą naudą pajus trys ketvirtadaliai visų dirbančiųjų. Tai ženkli paskata grįžti į darbo rinką“, – teigė ministrė.

Be to, siūloma neįgaliesiems bei riboto darbingumo žmonėms NPD didinti nuo 645 iki 740 arba nuo 600 iki 690 eurų, priklausomai nuo neįgalumo ar darbingumo lygio.

Už Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 85 Seimo nariai, prieš nebuvo, o susilaikė 39 parlamentarai. Pataisų svarstymas numatytas lapkričio 25-ąją.

Šiuo metu maksimalus NPD dydis yra 400 eurų. Preliminariais skaičiavimais, pakeitimams reikės 74,1 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)