Pirmadienį portalas DELFI rašė apie sunerimusius gyventojus, kurie nežino, ar VMI privaloma informuoti apie turimas „PayPal“ bei kitas internetiniams atsiskaitymams naudojamas paskyras ir sąskaitas. Dar vakar VMI pranešė, kad gyventojai mokesčių administratorių turi informuoti ir apie tokias sąskaitas. Antradienį, kilus dar didesniam gyventojų sujudimui ir VMI užplūdus naujoms užklausoms, įsikišo ir Finansų ministerija.

Finansų ministras Rimantas Šadžius šiandien nurodė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) koreguoti taisykles, kurios numato prievolę ir terminus Lietuvos gyventojams teikti informaciją VMI apie elektronines bei užsienio kredito įstaigose atidarytas ir (ar) uždarytas sąskaitas, rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.

„Akivaizdu, kad dabar galiojantys reikalavimai yra sunkiai suprantami mokesčių mokėtojams ir kai kada pertekliniai. Todėl, įvertindamas susidariusią padėtį, nurodžiau Valstybinei mokesčių inspekcijai atidėti elektroninių sąskaitų deklaravimo terminus, pakoreguoti taisykles dėl elektroninių sąskaitų deklaravimo ir tinkamai išaiškinti gyventojams šių taisyklių praktinį taikymą“, ‒ pabrėžia finansų ministras Rimantas Šadžius.

VMI pavesta , įvertinus visuomenės pastabas, pateiktus pavyzdžius, konkrečias praktines situacijas, pakeisti „Pranešimo apie užsienio valstybių kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas fr0526 formos pildymo ir pateikimo taisykles“ bei iki metų pabaigos atidėti iš gyventojų reikalaujamos informacijos pateikimo terminus.

Suprato, kad yra žmonių pamiršusių sąskaitas

Išplatintame pranešime spaudai VMI pranešė, kad įsiklauso į Finansų ministerijos poziciją bei gyventojų pateiktus klausimus, pastebėjimus , pasiūlymus ir šiuo metu jau keičia taisykles, reglamentuojančias informacijos apie elektronines sąskaitas pateikimą Mokesčių inspekcijai tvarką. VMI pažymi, kad taip pat atidedamas terminas, per kurį tokią informaciją reikia pateikti.

Pagal 2013 metų galiojančias taisykles, Lietuvos gyventojai turėtų iki gegužės 2 dienos deklaruoti užsienio valstybių kredito įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas bei informuoti apie elektronines sąskaitas (pvz., PayPal, Webmoney, Skrill ir kt.).

Tačiau VMI, atsižvelgusi į Finansų ministerijos nurodymą, mokesčių mokėtojų paklausimus bei įvertinusi taisyklių trūkumus, atideda gyventojų užsienio kredito įstaigose bei elektroninių sąskaitų deklaravimą iki metų pabaigos. Įmonėms galioja šiuo metu esanti tvarka – informuoti apie minėtas sąskaitas per 5 darbo dienas.

„VMI supranta, kad yra žmonių, kurie atsidarė elektroninę sąskaitą vienam pirkiniui ir po to ją užmiršo. Taip pat yra automatiškai virtualią sąskaitą gaunančių gyventojų, prisiregistravusių vienoje ar kitoje elektroninėje platformoje, tačiau niekada tų sąskaitų nenaudojusių. Taisyklėse ir paaiškinimuose turėtų būti numatyta kuo daugiau praktinių situacijų, kurias kartu su mokesčių mokėtojais bandysime numatyti“, - pranešime spaudai sako Mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, pažymėdama, kad termino „nukėlimas“ valstybės pajamoms įtakos neturės.

VMI ruošia naujas taisykles bei paaiškinimus, numatančius, ką žmogus turi pateikti informuodamas apie elektronines sąskaitas, ką daryti, jei sąskaitos visai nenaudojamos, jei informacija apie sąskaitų duomenis yra prarasta. Ši informacija bus parengta ir paskelbta viešai suderinus ją su visuomene ir kitomis institucijomis.

VMI atsiprašo mokesčių mokėtojų, kuriems kilo rūpesčių dėl praktinio minėtų Taisyklių taikymo bei planuoja kuo skubiau pateikti taisyklių korekcijas, aptarusi jas su virtualių, elektroninių sąskaitų naudotojais.

DELFI primena, kad prievolė informuoti VMI apie turimas sąskaitas užsienio bankuose nėra nauja, tačiau iki šiol gyventojams daug klausimų nekėlė, nes to neatlikus negrėsė jokios baudos.

Tiesa, nuo šių metų balandžio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui už šios prievolės neatlikimą numato baudas.

Kaip nurodoma kodekse, vėlavimas pateikti informaciją apie atidarytas ar uždarytas visų rūšių sąskaitas užsienyje arba klaidingas tokios informacijos pateikimas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 eurų, o informacijos nepateikimas – nuo 600 iki 1,5 tūkst. eurų.

2014 m. visoje Lietuvoje apie sąskaitas užsienyje duomenis pateikė 240 fizinių asmenų ir 169 juridiniai asmenys, o 2015 m. – 205 fiziniai ir 28 juridiniai asmenys.

Pernai daugiausia sąskaitų Lietuvos gyventojai deklaravo Lenkijoje, Liuksemburge ir Latvijoje – atitinkamai 32, 29 ir 23. Šveicarijoje sąskaitas oficialiai deklaravo 4 fiziniai ir 1 juridinis asmuo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (713)