„Praėjusiais metais susisiekimo ministras Eligijus Masiulis reikšmingai realiais darbais prisidėjo prie valdžios ir verslo bendradarbiavimo, šalies infrastruktūros plėtros. Jo darbų sąraše – biurokratijos ir mokesčių mažinimas, optimizuota valstybės valdomų oro uostų kainodara, realiai pradėta europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ statyba, viešųjų logistikos centrų kūrimas, sėkmingas ES paramos panaudojimas ir kiti darbai“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos|ICC Lietuva prezidentas Valdas Sutkus.

Susisiekimo ministerija 2010 m. panaudojo daugiausiai ES paramos – 891 mln. litų, kurie buvo skirti šalies transporto infrastruktūros plėtrai. Svarbu ir tai, kad sunkmečiu šalies įmonės galėjo išlaikyti darbo vietas, mokėti mokesčius. Krovinių vežimas geležinkelių transportu 2010 m. Lietuvoje augo 12,6 procento. Krovinių krova Klaipėdos uoste pernai augo 12,2 procento.

„Vienu svarbiausių būsimų darbų laikau Lietuvos kaip tranzitinės valstybės stiprinimą. Augant krovinių srautui ruošiamės didinti Klaipėdos jūrų uosto pajėgumus, atidaryti keturis logistikos centrus. Daug tikimės iš būsimos europinės geležinkelio vėžės, kuri po trijų metų turėtų pasiekti Kauną. Dar vienu labai svarbiu uždaviniu laikau tolesnį informacinių technologijų diegimą šalies transporto sistemoje. Matome labai daug galimybių, kaip Lietuvoje pagerinti susisiekimą ir keliavimo sąlygas pasitelkiant naujas technologijas", – teigia LR Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Partnerystės lyderio“ nominacija teikiama valstybės pareigūnams bei atspindinti verslo visuomenės nuomonę apie jų atliekamus darbus. Ankstesniais metais „Partnerystės lyderio“ vardas jau buvo suteiktas prezidentui Valdui Adamkui, ministrui pirmininkui Algirdui Brazauskui, ES komisarei Daliai Grybauskaitei bei kitiems asmenims.

Ilja Laurs, populiariausio pasaulyje mobiliųjų žaidimų ir programų tinklapio „GetJar“ vadovas, „Verslo ambasadoriaus“ apdovanojimą gavo už Lietuvos ir užsienio verslo partnerystės skatinimą. Šią nominaciją prieš trejus metus įsteigė ilgametis Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva partneris bankas Snoras. Aktyvią visuomeninę veiklą 2009 m. pradėjęs Lietuvos verslo konfederacijos organizuotame Pasaulio lietuvių ekonomikos forume, Lietuvos vardą I. Laurs garsino savo verslo pasiekimais ir tarptautiniais įvertinimais, straipsniais pasaulinio garso ekonomikos žurnaluose; surengė daugybę susitikimų Lietuvoje su jaunimu įvairiose mokslo įstaigose.

Prieš penkerius metus Lietuvoje sukurtas projektas „GetJar“ šiuo metu pirmauja pasaulyje mobilių aplikacijų platinimo srityje. I. Laurs 2009 m. buvo pripažintas vienu iš 40-ies įtakingiausių pasaulinės telekomunikacijų industrijos asmenų, o pernai gruodį Los Andžele „GetJar“ pelnė geriausios pasaulyje mobiliosios paslaugos titulą.

Naujas „Socialiai atsakingo verslo“ apdovanojimas Lietuvos aludarių gildijai atiteko už socialinę komunikacijos kampaniją „Už jaunimo saviraišką be alkoholio 18+“, kuri tapo didžiausia verslo inicijuota socialine kampanija Lietuvoje. Šia verslo savireguliacijos iniciatyva siekiama švietimu mažinti piktnaudžiavimą alkoholiu. Kampanijos dalyviai – valingi jaunimo autoritetai – savo pavyzdžiu parodo, kad originaliu ir įdomiu sau ir kitiems bendraamžiams galima būti nevartojant alkoholio.

Saulius Galadauskas (dešinėje)
„Daug kam gali keistai atrodyti, kad aludariai kovoja už blaivybę. Bet argi nekeista, kad tie, kurie turėtų kovoti už blaivybę, apsiriboja vien kova prieš aludarius? O jeigu be ironijos – mes nuoširdžiai siekiame, kad jaunimas, ypač nepilnamečiai, nevartotų alkoholio. Todėl šiai kampanijai pasirinkome pačias paveikiausias priemones ir džiaugiamės, kad pataikėme į dešimtuką“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė Lietuvos aludarių gildijos vadovas Saulius Galadauskas.

Nominacijų ir apdovanojimų kandidatus kiekvienais metais siūlo Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva nariai, Lietuvos verslo ir visuomenės atstovai. Iš daugiausiai įvertinimų sulaukusių kandidatų Konfederacijos prezidiumas išrenka nugalėtoją.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją