Patikrinimas atliktas gavus garbaus amžiaus moters skundą, kad jos vardu (pasinaudojant elektroninės bankininkystės slaptažodžiais ir atlikus 1 cento pavedimą) kitas asmuo paėmė 935 eurų greitąjį kreditą iš UAB „IPF Digital Lietuva“, o šios bendrovės darbuotojai, prieš išduodami kreditą, teisės aktų nustatyta tvarka nenustatė, ar tikrai ji ima šį greitąjį kreditą, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

FNTT pareigūnams atlikus patikrinimą, nustatyta, kad bendrovė išduoda greituosius kreditus paraiškas internetu pateikusiems asmenims, tinkamai neidentifikuodami jų tapatybės.

Paaiškėjo, kad bylose klientų, su kuriais paskolos sutartys buvo sudarytos internetu, t. y. kai klientas fiziškai nedalyvauja nustatant jo tapatybę, o perveda 1 centą, nėra klientų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijų.

Pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus, greituosius kreditus teikiančios bendrovės, prieš išduodamos kreditą, privalo nustatyti paskolos gavėjo tapatybę, reikalaudamos asmens tapatybę patvirtinančio dokumento arba notaro patvirtinto dokumento kopijos.

Už minėtus pažeidimus UAB „IPF Digital Lietuva” direktoriui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Pažeidimo medžiaga perduota Vilniaus m. apylinkės teismui, kuris spręs dėl konkrečių sankcijų. Maksimali sankcija, numatyta minėtame straipsnyje siekia 10 tūkst. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (102)