Kreiptis gali visi, atitikę du kriterijus

Kaip aiškinama pranešime, naujoji pagalbos priemonė visų dydžių įmonėms, susidūrusioms su nepalankiomis makroekonominėmis karo suformuotomis aplinkybėmis, užtikrina lengvesnę prieigą prie finansavimo šaltinių.

Garantijos bus teikiamos už naujas paskolas, norint investuoti į materialųjį, nematerialųjį turtą bei apyvartinėms lėšoms papildyti, taip pat už naujus finansinės nuomos (lizingo) sandorius.

INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Milda Kutraitė akcentuoja, kad pretendentų į individualias pagalbos garantijas paraiškos vertinamos pagal kelias sąlygas.

Pirmiausia, nukentėjusiųjų nuo karo sukeltos krizės statusą turinčiais laikomi tie paskolos ar lizingo gavėjai, kurių importo ar eksporto dalis 2021 metais su Ukraina, Rusijos Federacija ar Baltarusijos Respublika bendrai sudarė ne mažiau kaip 25 proc. nuo bendros paskolos gavėjo importo arba eksporto (įskaitant ir su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis) dalies ir dabar toks eksportas ar importas sutriko arba visai nutrūko.

„Galimybę pasinaudoti mūsų teikiama priemone taip pat turi tie smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai bei didelės įmonės, kurių sąnaudos kurui, elektrai ar dujoms pernai sudarė ne mažiau kaip 3 proc.

Atitikus vieną iš anksčiau paminėtų sąlygų ir įsitikinus, kad pareiškėjas tikrai neturi jokių prekybinių įsipareigojimų su Rusija bei Baltarusija arba juos nutraukė iki 2022 m. birželio 30 d., pagalbos garantija gali būti suteikta“, – dėsto M. Kutraitė.

Garantuos iki 90 proc. sumos, paraiškos terminas – metų pabaiga

Kokią maksimalią garantuojamą paskolos ar lizingo sandorio sumą įmanoma gauti vienam verslo subjektui? Anot M. Kutraitės, INVEGOS teikiamų pagalbos garantijos intensyvumas yra iki 90 proc., o jos dydis gali būti lygus 15 proc. paraiškėjo vidutinės metinės apyvartos per pastaruosius 3 metus arba 50 proc. energijos sąnaudų per 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo.

„Įsivertinus garantuojamą sumą pagal kiekvieną iš modelių, reikėtų rinktis tą, kuris pareiškėjui palankesnis, o sužinoti tikslią garantijos kainą galima pasinaudojus specialia mūsų skaičiuokle. Svarbu turėti omenyje, kad maksimali visų turimų pagalbos garantijų suma negali viršyti 10 mln. eurų“, – pataria ekspertė.

Vertėtų įsiminti ir pagalbos garantijų teikimo terminus. Investicinių paskolų ir lizingo sandorių atveju šis laikotarpis negali būti ilgesnis kaip 72 mėnesiai, o apyvartinių paskolų – 36 mėnesiai. Pasinaudoti pagalbos garantijų priemone galima iki pat 2022 m. gruodžio 31 d.

„Kviečiu įmones, dėl Rusijos karo prieš Ukrainą patiriančias tam tikrų sunkumų, nepraleisti progos greičiau atsistoti ant kojų. Tereikia susirasti patikimą finansų tarpininką, kuris bendradarbiauja su INVEGA: banką, kredito uniją ar lizingo bendrovę, susitarti dėl finansavimo ir pateikti paraišką.

Jums nereikės papildomai kreiptis į INVEGĄ – tuo pasirūpins finansiniai partneriai“, – rekomenduoja M. Kutraitė ir primena, jog detalią informaciją apie priemonę galima rasti INVEGOS internetinėje svetainėje.

Skatina kreiptis net neturint pakankamų užtikrinimo priemonių

Kol kas naująja INVEGOS pagalbos garantijų priemone įvykių Ukrainoje pasekmes jaučiantys verslininkai naudojasi vangokai. Taip teigia „SME Finance“ Europos rinkos pardavimų ir plėtros vadovas Lukas Baškys.

Eksperto teigimu, vos kelias nukentėjusiųjų nuo karo verslo subjektų paraiškas skaitmeninis bankas buvo priverstas atmesti, mat nepakako reikiamų rodiklių. Viena iš priežasčių – besiskolinančioms įmonės dar trūksta informacijos, kokie kriterijai būtini, pretenduojant į pagalbos garantijas.

„Esminis garantijų dėl paskolos privalumas yra tai, jog pretenduoti į jas gali ir tos įmonės, kurios neturi pakankamų užtikrinimo priemonių – pavyzdžiui, pageidaujančios gauti pusės milijono eurų paskolą, tačiau galinčios įkeisti tik 100 tūkst. eurų vertės nekilnojamąjį turtą“, – atkreipia dėmesį L. Baškys.

Visas procesas nuo paraiškos pateikimo iki kredito išmokėjimo trunka 2–4 savaites. Gamybos įmonės, vykdančios energijai reiklius procesus, kuriems pasitelkiami dideli elektros ar dujų energijos kaštai, pervežimais savo transportu užsiimantys eksportuotojai ir daug kuro transportui sunaudojančios įmonės – tas verslas, kuriam ypač naudinga kreiptis dėl INVEGOS garantijos skolinantis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės