aA
Lietuvos fintech startuolis AB „NEO Finance“, administruojantis didžiausią Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ ir teikiantis „Neopay“ mokėjimo inicijavimo paslaugą, įgyvendino savo pirminį viešą akcijų platinimą (IPO). Iš viso startuolis išplatino 192 907 akcijas už 605 728 EUR, rašoma išplatintame pranešime.
NEO Finance
© AFP / Scanpix

Artimiausiu metu „NEO Finance“ akcijomis planuojama pradėti prekiauti akcijų biržoje „Nasdaq Vilnius“ „First North Lietuva“ rinkoje, skirtoje mažoms ir vidutinėms, sparčiai augančioms bendrovėms. „NEO Finance“ yra pirmasis fintech startuolis Baltijos šalyse, žengiantis į biržą.

„Dėkoju visiems, išreiškusiems pasitikėjimą mūsų įmone. Tai atveria galimybes efektyviau ir sparčiau įgyvendinti plėtros planus, kad toliau sėkmingai kurtume vertę mūsų klientams ir akcininkams“, – sako Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

Nustatė IPO kainą

Investuotojai IPO metu pateikė 409 paraiškas įsigyti akcijų už bendrą 644 616 EUR sumą. Pasiūlyta vidutinė svertinė akcijos kaina siekė 3,34 EUR, arba buvo 6% didesnė, nei nustatyta pradinė kaina.
Įvertinus visus investuotojų IPO metu pateiktus pasiūlymus, „NEO Finance“ valdyba nustatė akcijų platinimo kainą: 3,14 EUR už akciją, kuri galioja visiems investuotojams. Valdyba taip pat nusprendė priimti visas pateiktas paraiškas.

„Tiems, kurie savo siūlymuose buvo pateikę aukštesnę kainą, sumokėtas perviršis bus grąžintas į sąskaitas šią savaitę“, – sako Deividas Tumas, „NEO Finance“ valdybos narys.

„NEO Finance“ IPO pirmą kartą Lietuvoje vyko olandiškojo aukciono principu, kai kiekvienas gyventojas, teikdamas siūlymą, nustatė savo kainą, tačiau visos akcijos parduodamos už vienodą patvirtintą kainą.

Bendra išplatinta akcijų emisija yra 21% didesnė nei buvo nustatyta minimali emisijos suma. Po šio akcijų platinimo, „NEO Finance“ vertinimas siekia 11,5 mln. EUR.

Investavo jau skolinantys platformoje

Iš viso per platinimą akcijų įsigijo 291 fizinis ir juridinis asmuo. 66% akcijų įsigijo Lietuvos, 10% Estijos, 8% Nyderlandų, likusią dalį – kitų šalių investuotojai.

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai akcijos buvo platinamos per specialiai tam sukurtą internetinę platformą, per kurią buvo išplatinta 91% visų akcijų. Likusi dalis – per Baltijos šalių bankus.
„IPO sėkmę vertiname kaip vertingą patirtį, leidusią mums ne tik pritraukti naujo kapitalo, bet ir išgirsti naudingų pasiūlymų, kaip toliau galėtume tobulinti mūsų paslaugas, bei turėjome progą plačiau paskleisti žinią apie mus tarptautinėje investuotojų bendruomenėje“, – sako E. Remeikis.

Plėsis Baltijos šalyse ir Europoje

Kaip pabrėžiama išplatintame pranešime, per akcijų platinimą pritrauktas lėšas „NEO Finance“ panaudos įmonės plėtrai – fintech startuolis siekia tapti mokėjimo inicijavimo paslaugos lyderiu Lietuvoje bei pradėti šias paslaugas teikti kitose šalyse.

Šį pavasarį „NEO Finance“ jau įkūrė įmonę Nyderlanduose „NEO Finance B.V.“, per kurią jau vykdomas skolintojų pritraukimas iš Beniliukso šalių į „NEO Finance“ valdomą tarpusavio skolinimo platformą.

„Praėjusią savaitę aktyviai dalyvavome susitikimuose su investuotojais Nyderlanduose. Jie buvo sužavėti, kad turime elektroninių pinigų įstaigos licenciją, kad veikiame itin skaidriai ir atsakingai: atskiriame skolintojų lėšas nuo įmonės lėšų, kad tarpusavio skolinimas Lietuvoje yra reguliuojamas įstatymais ir aktyviai prižiūrimas Lietuvos banko“, – teigia E. Remeikis.

„NEO Finance“ administruoja tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“, kur gyventojai gali skolinti vieni kitiems. Ši platforma šiuo metu yra didžiausia Lietuvoje, per kurią gegužės mėnesį gyventojai pasiskolino daugiau nei 1,6 mln. EUR.

„NEO Finance“ taip pat teikia elektroninio atsiskaitymo, arba mokėjimo inicijavimo, paslaugą internetinėms parduotuvėms su prekės ženklu „Neopay“. Šiuo metu „NEO Finance“ administruoja visus atsiskaitymus, vykdomus tokiose elektroninėse parduotuvėse kaip „Tiketa“, „Edrauda“, mokėjimų platformose „Manogilė.lt“, „Vienasaskaita.lt“ ir kitose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Statulevičius: NT mokesčio išplėtimu valstybė tik bando surinkti papildomų pajamų

Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (NTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius sako, kad...

Neringoje pirmadienį kelias valandas nebus elektros

Rekonstruojant Nidos transformatorių pastotę, Neringoje pirmadienį kelias valandas bus nutrauktas...

Geologijos tarnyba ieško, kas Raseinių rajone gręš gręžinius arseno kilmei nustatyti (2)

Geologijos tarnyba kitą savaitę skelbs tarptautinį konkursą Raseinių rajone išgręžti kelis...

Kai kurių miško magnatų turtai – lyg po spyna: svarbūs duomenys slepiami nuo visuomenės (166)

Lietuvoje priskaičiuojama beveik 250 tūkst. miško savininkų, o vidutinė miško ūkio valda siekia...

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (44)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (11)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (33)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (8)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa (2)

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (175)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (150)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (28)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...