Vėliau ateisianti laisvės nuo mokesčių diena reiškia, kad biudžeto išlaidos buvo didinamos labiau nei augo šalies ekonomika. Lietuvos laisvosios rinkos institutas suskaičiavo, kad šiemet vidutiniškai mokesčiams dirbome 139 dienas, pernai - 135.

Pasak Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno, simbolinė laisvės nuo mokesčių diena - pagarbos mokesčių mokėtojui diena, kai reikėtų pasakyti „ačiū” tiems, kurie išlaiko valstybę. Ji skirta pagerbti mokesčių mokėtojus, atkreipti dėmesį, kiek žmonės iš tikro sumoka mokesčių ir kam tie pinigai panaudojami.

„Ši diena - priminimas valdžiai, kad ji turėtų atsakingiau naudoti mokesčių mokėtojų suneštus pinigus”,- pabrėžia Ž. Šilėnas.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto skaičiavimais, šiemet visos viešojo sektoriaus išlaidos vienam gyventojui atsieina 4 355 eurus, lyginant su pernai jos pabrango 317 eurų. Iš viso viešojo sektoriaus išlaidos (be ES lėšų) šiais metais sudarys 12 581 mln. eurų, net 783 mln. eurais daugiau nei pernai.

„Kiekvienas uždirbantis 500 eurų „į rankas" ir juos išleidžiantis, sumoka apie 5026 eurus mokesčių per metus. Uždirbantis 1 000 eurų - sumoka apie beveik 11 tūkst. eurų mokesčių. Tai - dideli pinigai ir mokesčių mokėtojai turėtų nepamiršti, kad valstybės paslaugų jie negauna nemokamai. Už visas paslaugas, pradedant sveikatos apsauga baigiant šaligatvio plytelėmis, mokesčių mokėtojai jau yra susimokėję. Ir susimokėję gana nemažai,” - pabrėžia Ž. Šilėnas.

Laisvės nuo mokesčių diena rodo, kiek vidutinis statistinis žmogus sumoka mokesčių. Tačiau dirbantiesiems ji ateis daug vėliau. Tie, kurie uždirba, pavyzdžiui, vidutinę algą - 585 eurus „į rankas” - sau dirbti pradės tik liepą.

Laisvės nuo mokesčių diena apskaičiuojama vertinant, kokią žmogaus sukuriamų pajamų dalį paima valdžia ir perskirsto per nacionalinį biudžetą ir nebiudžetinius fondus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas simbolinę laisvės nuo mokesčių dieną skaičiuoja jau 18 metų, remdamasis biudžeto įstatymais ir Finansų ministerijos prognozėmis dėl ekonomikos augimo.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės