„Kasdien vis sparčiau šalyje plintant COVID-19 infekcijai stebime ženklesnį atvejų augimą ir tarp mūsų darbuotojų. Vakar koronavirusas nustatytas vienuolikai „Maximos“ darbuotojų, kurie gydosi namuose. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 sergančiais kolegomis, saviizoliavosi. Parduotuvių ir kitų padalinių patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimo plitimų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Vilniuje esančio maisto gamybos cecho darbuotoja, kuriai yra diagnozuota COVID-19 liga, paskutinįsyk darbo vietoje lankėsi praėjusį penktadienį, spalio 23 dieną. Jai COVID-19 testas atliktas spalio 27 dieną. Epidemiologinės diagnostikos metu nustatyti du galimai artimi kontaktai su kolegomis. Darbuotojai saviizoliavosi.

Apsirgusi Kauno „Akropolyje“ esančios „Maxima XXX“ darbuotoja dėl COVID-19 tirta spalio 27 dieną. Darbo vietoje ji paskutinįsyk buvo spalio 26 dieną. Dvi kolegės, kurios galimai turėjo sąlytį, saviizoliavosi.

Koronavirusu užsikrėtusi Lentvaryje, Geležinkelio g. 11A, esančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotoja saviizoliuojasi jau nuo praėjusio ketvirtadienio, spalio 22 dienos, nes kontaktavo su kolege, kuriai buvo nustatytas susirgimas COVID-19 infekcija. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 27 dieną. Kadangi darbuotoja jau kuris laikas yra saviizoliacijoje, ji artimų kontaktų neturėjo.
„Maxima X“ parduotuvės, esančios Biržuose, Vabalninko g. 8A, darbuotoja, kuriai nustatyta COVID-19 liga, paskutinįsyk darbo vietoje lankėsi praėjusį ketvirtadienį, spalio 22 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 26 dieną. Viena kolegė, kuri galimai turėjo sąlytį, saviizoliavosi.

Taip pat COVID-19 infekcija nustatyta dar 6 darbuotojams Joniškyje. Čia esančioje „Maxima XX“ parduotuvėje, Upytės g. 19, po pirmųjų nustatytų COVID-19 atvejų, su sergančiaisiais galimai kontaktavę kolegos nuo praėjusios savaitės buvo saviizoliavęsi.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 52 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 24 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 895 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 54 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

„Maxima“ parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 susirgęs darbuotojai, yra pilna dezinfekuotos.

„Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E. Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo.

Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Ši tvarka galios iki lapkričio 11 d. Tose šalies savivaldybėse, kur yra įvestas karantinas, ribojamas į parduotuves įleidžiamų pirkėjų srautas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės