aA
Maisto ir veterinarijos tarnyba pirmadienį pranešė, kad „Maxima“ apie taršą mėsoje žinojo dar vasario 3 dieną, tačiau apie tai tarnybą informavo tik vasario 7 dieną. Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, nesaugi mėsa parduotuvių lentynose, tikėtina, buvo keletą dienų.

„Noriu patikslinti, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tik pranešė žinute, kad tiriame, ar tikrai tomis dienomis, kol nežinojome apie tuos nesaugius produktus, nebuvo jais prekiauta. Šiuo metu dar atliekame tyrimą ir negalime detaliau informuoti“, – tikino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Audronė Mikalauskienė.

„Norėčiau patikslinti, kad kalbama apie patį pranešimo faktą tarnybai dėl nesaugaus produkto nustatymo atvejo, tačiau maisto tvarkymo subjektai puikiai žino teisės aktus, žino, kad, nustatę nesaugų produktą, jie nedelsdami turi išimti jį ir per 24 valandas informuoti mus. Mes manome, kad taip ir buvo padaryta, tiesiog šiuo metu tai yra nemenkas tyrimas, reikia daug išanalizuoti dokumentų, turime įvertinti, ar taip galėjo, būti ar ne“, – patikslino laidos pašnekovė.

Kada ir kaip gauti rezultatai

DELFI laidoje „Maximos“ komercijos vadovė V. Drulienė paaiškino, kaip ir kada buvo gauti tyrimų rezultatai apie mikrobiologine tarša užterštą mėsą.

„Galbūt turėčiau pradėti nuo to, kad mes nuo sausio 28 dienos kasdien pateikdavome tirti tam tikras šviežios mėsos pozicijas į laboratoriją ir laukėme atsakymų, ar ta šviežia mėsa, kuri atkeliauja į mūsų prekybos centrus, yra saugi ir tinkama vartoti.

Vilma Drulienė
Vilma Drulienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tyrimų rezultatus gavome nuo vasario 3 dienos. Būtent vasario 3 dieną buvo gauta informacija apie tirtą šviežios mėsos produktą, kurį pateikėme iš Elektrėnų parduotuvės mėsos cecho, toliau – 29 dieną pateikėme iš Vilniaus Pilaitės mikrorajone esančios parduotuvės, paskui buvo tam tikrų pavyzdžių ir tirti pateikta šviežia mėsa iš sandėlio ir dar iš vienos „Maximos“ bazės parduotuvės Savanorių prospekte. Kiekvieną kartą, kai gaudavome tyrimų rezultatus, matydavome, kad ta mėsos partija, kurią pateikėme laboratoriniams tyrimams atlikti, yra su mikrobiologine tarša. Tuo metu ėmėmės veiksmų, kad būtent ta šviežios mėsos partija būtų išimta iš prekybos“, – sakė V. Drulienė.

Po kiek laiko mėsa buvo išimta?

Laidoje taip pat patikslinta, po kelių dienų buvo išimta mėsa, kai buvo gauti pirmieji rezultatai iš laboratorijų.

„Kadangi laboratoriniai tyrimai trunka gana ilgai, sausio 28 dieną, atidavę laboratoriniams tyrimams atlikti tam tikrą šviežios mėsos pavyzdį, atsakymą gavome tik vasario 3 dieną. Pateikę 29 dieną, atsakymą gavome vasario 4 dieną, pateikę 30 dieną, gavome vasario 4 dieną, pateikę 31 dieną, gavome tik vasario 7 dienos ryte. Per tą laiką dalis šviežios mėsos jau būdavo parduota, tuo metu tikrindavome, koks šviežios mėsos kiekis iš tos partijos dar yra tinkle, ir tą šviežią mėsą, kuri buvo likusi neparduota arba tinkamo galiojimo, išimdavome iš prekybos“, – tikino pašnekovė.

„Maximos“ atstovė pateikė daugiau atsakymų: po įtemptų dienų skaičiuoja nuostolius, dezinfekuojami visi cechai
© Shutterstock

Parduota 11 tonų užterštos mėsos

Pasiteiravus, koks užterštos mėsos kiekis buvo parduotas, V. Drulienė sakė, kad parduota 11 tonų.

„Šiandien sutikslinome visą informaciją ir iš visų tų partijų, kuriose buvo užfiksuota mikrobiologinė tarša, esame pardavę 11 tonų. Bet turėčiau paminėti, kad net jeigu užfiksuojama mikrobiologinė tarša, tai tiek šviežioje kiaulienoje, tiek paukštienoje, ją apdorojus termiškai, jokios grėsmės žmogaus sveikatai nėra, nelieka“, – laidoje sakė „Maximos“ komercijos vadovė.

„Penktadienį po pietų išėmėme visiškai visą šviežią ir marinuotą mėsą iš visų mėsos vitrinų, taip pat išėmėme iš prekybos fasuotą „Biovelos“ šviežią ir marinuotą mėsą su mintimi, kad galbūt pas tiekėją yra tam tikras mikrobiologinės taršos šaltinis“, – pridūrė V. Drulienė.

Pašnekovė tikino, kad visi sandėliai ir prekybos vietos yra dezinfekuotos.

„Taip. Dezinfekavome absoliučiai visus cechus, prekybos vietą, vitrinas, sandėlį, visą kelią nuo to, kai mėsa iki mūsų atvažiuoja, iki to, kai ji parduodama klientui“, – pabrėžė pašnekovė.

Skaičiuoja nuostolius

V. Drulienė tikino, kad pirkėjai neskubėjo masiškai grąžinti nusipirktų maisto produktų.

„Tikrai tai nebuvo masinis reiškinys, bet turime tokių klientų, kurie grįžo su ta šviežia mėsa, kurią pirko mūsų parduotuvėje. Mes tiems žmonėms grąžinome pinigus ir tikrai norime prisiimti visą atsakomybę už tai, kas nutiko. Tikimės, kad ateityje, bendradarbiaudami tiek su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, tiek su tiekėjais, sugebėsime tokių atvejų išvengti: informuosime laiku, tarsimės dėl sprendimų, kurie yra patys geriausi toje situacijoje“, – kalbėjo V. Drulienė.

Pasiteiravus apie nuostolius, V. Drulienė tikino, kad šiandien skaičiuojama apie pusė milijono eurų nuostolis.

Audronė Mikalauskienė, Vilma Drulienė
Audronė Mikalauskienė, Vilma Drulienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Nuostolius skaičiavome. Jie nebuvo tas dalykas, į kurį kreipiame daugiausia dėmesio, nes svarbiausia buvo klientų saugumas. Šiandien suskaičiavome, kad nuostolis yra apie pusė milijono eurų, manome, kad vis tiek klientas yra svarbiausias, o nuostoliai – ne prioritetas“, – tikino ji.

Bendrovė teigia sunaikinusi iš viso apie 160 tonų įvairių tiekėjų mėsos – visą šviežios mėsos produkciją, buvusią parduotuvėse vasario 7 dieną.

Maxima“ apie užkrėstą mėsą nepranešė, nes laukė tyrimų rezultatų?

Prekybos tinklas „Maxima“, prekiavęs salmonelėmis užteršta „Biovelos“ mėsa, sako delsęs apie užkratą informuoti Maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), nes laukė tyrimų rezultatų.

„Norėdami būti visiškai įsitikinę, laukėme tyrimų rezultatų, kurių mėginiai buvo priduoti sausio 31 dieną (mėsos galiojimas – vasario 5 diena). Jų sulaukėme vasario 7 dienos rytą. Rezultatai dar kartą patvirtino, kad galimai nesaugi yra būtent iš „Biovelos“ gauta mėsa ir marinuoti pusgaminiai“, – komentavo „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak jos, pirmieji savikontrolės tyrimai iš „Maximos“ parduotuvės mėsos cecho Elektrėnuose laboratorijai buvo atiduoti dar sausio 28 dieną, o atsakymai, jog viename iš tirtų gaminių yra mikrobiologinė tarša, gauti vasario 3 dieną.

„Apie gautus rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuota nebuvo, nes jau buvo priimtas planinis sprendimas vasario 2 dieną cechą uždaryti“, – teigė „Maximos“ atstovė.

Kiti mėginiai laboratorijai atiduoti sausio 29 dieną iš Pilaitėje esančios mėsinės. Rezultatai, patvirtinantys mikrobiologinę taršą, gauti vasario 4 dieną, o Maisto tarnyba informuota vasario 5 dieną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
1.8333

Tirpstantis sniegas vienoje sostinės aikščių atvėrė statybų broką (42)

Tirpstantis sniegas sostinės Basanavičiaus aikštėje atvėrė statybų broką. Pusnims nutirpus,...

NT mokesčio nesumokėjo daugiau nei ketvirtadalis: VMI skaičiuos delspinigius, kai baigsis karantinas (62)

Nors terminas sukapsėjo dar gruodį, didelė dalis prabangų nekilnojamąjį turtą (NT) valdančių...

TVF: pandemija didina atotrūkį tarp pasaulio šalių

Dėl koronaviruso pandemijos sukeltos krizės daugybė ekonomikų vis labiau atsilieka nuo kitų, tai...

Valstybės subsidijomis elektromobiliams įsigyti pasinaudojo transporto ir logistikos, energetikos, valymo paslaugų rinkose veikiančios įmonės (4)

Skyrus daugiau kaip pusės milijono eurų valstybinę paramą įmonėms, jų darbuotojai persės į...

Nausėda pavasario sesijai siūlys paskatą įmonėms, didinančioms darbo užmokesčio fondą (5)

Prezidentas Gitanas Nausėda Seimo pavasario sesijai teiks mokestinę paskatą įmonėms,...

Top naujienos

Raskevičius apie peticiją: ji yra nukreipta prieš mane, kaip žmogų, homoseksualų LR pilietį (342)

Grupė visuomenininkais prisistatančių asmenų ragina parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių...

Sąjungininkai gali ramiau atsikvėpti: didžiausios baimės dėl demokratų užmačių sklaidosi (45)

Aukšta koronaviruso pandemijos suvaldymo kaina ir kai kurių demokratų spaudimas reikšmingai...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Viena keisčiausių ir mįslingiausių mūsų planetos vietų – paslaptingi apskritimai dykumoje (1)

Kai į kosmosą buvo išsiųsti pirmieji žmonės, Sacharos dykumoje atrasta unikali dykumos...

„Valstiečiai“ pabandė opozicijos partijoms pasiūlyti koalicijos sutartį (179)

„Valstiečiai“ ( LVŽS ) pabandė galimiems partneriams opozicijoje pasiūlyti koalicijos...

Užkalnis. Stambulo konvencija – nebaisi nesąmonė, kaip ir klimato kaitos susitarimas (167)

Stambulo konvencija , suprantama, siekia kilnaus tikslo. Moterų nevalia mušti? Žinoma. Nieko...

Du profesoriai įvertino vakcinas nuo koronaviruso: ar išties jų kokybė skiriasi? (358)

Šiuo metu dauguma jau tikriausiai pamiršo tą laiką, kai vos patvirtinus „ AstraZeneca “...

Atmintinė vyrams: penki žingsniai į gerus lytinius santykius (36)

Lytiniai santykiai yra vienas kertinių akmenų poros gyvenime. Nesvarbu, ar jūs ką tik...

10 savybių, kurios yra būtinos lyderiui: pasitikrinkite, ar jas turite (5)

Ar jau esate gimęs vadovauti, ar jums dar reikia įgusti, kad vestumėte savo komandą į priekį?...

Žvaigždė vėl spindėjo visu ryškumu: Messi mušė vienas už kitą gražesnius įvarčius (5)

Ispanijos futbolo čempionate efektingą pergalę pasiekė paskutiniu metu itin banguotai žaidžianti...

Po klajonių Laose laimę rado gimtojoje Tauragėje: gyvena karavane pamiškėje ir apie didmiestį nebesvajoja (51)

Daug keliavusi, tarp Vilniaus ir Tauragės besiblaškiusi, o galiausiai dešimt mėnesių praleidusi...