Nors vidutinė bazinė kaina už vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą kauniečiams vidutiniškai didėja 1,20 Eur už kubinį metrą, tačiau ji ir toliau išlieka viena žemiausių Lietuvoje ir Kauno regione, tikina bendrovė.

Butų gyventojams paslaugų kaina padidės nuo 1,44 iki 2,52 Eur/m3, individualių namų gyventojams – nuo 1,28 iki 2,48 Eur/m3, juridiniams asmenims kaina kinta nuo 1,36 iki 2,59 Eur/m3, skaičiuojant su PVM.

VERT nutarime pažymima, kad pagrindinės „Kauno vandenų“ paslaugų kainų didėjimo priežastys yra padidėjusios elektros energijos kainos, kurias lėmė pasaulinėje energetinių išteklių rinkoje susiklosčiusios aplinkybės (lyginant su 2021 metais, elektros energijos sąnaudos išaugo tris kartus). Vien dėl šiuo metu padidėjusių elektros energijos kainų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina didėja 0,56 Eur/m3.

Kaip paaiškinama, taip pat paslaugų kainos didėja dėl būtinųjų sąnaudų, kurios reikalingos kokybiškų ir patikimų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui visiems vartotojams bei ilgalaikiam infrastruktūros eksploatavimui (didėja ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos bei investicijų grąža dėl įgyvendinamų investicinių projektų, elektros energijos sąnaudos, išlaidos personalo išlaikymui, technologinių medžiagų sąnaudos, mokesčiai už aplinkos teršimą, nuotekų dumblo išvežimo bei kitos neišvengiamos būtinosios sąnaudos).

Nuo 2014 m. Kaune geriamojo vandens kaina ne kilo, bet žemėjo. Anot „Kauno vandenų“ generalinio direktoriaus Ramūno Šulskaus, didesnio naujųjų bazinių kainų augimo pavyko išvengti efektyviai naudojant elektrą (maksimalų vandens kiekį išgaunant tomis valandomis, kai biržoje elektra pigiausia), taupant kurą tarnybiniams automobiliams, atsisakant nereikalingo ir nenaudojamo nekilnojamojo turto, mažinant darbuotojų skaičių, kurių bendrovėje per pastaruosius metus sumažėjo dvidešimčia, užkonservuojant nereikalingus pastatus, dėl ko sumažėjo šildymo sąnaudos.

Taip pat buvo imtasi ir kitų efektyvių sprendimų, padėjusių amortizuoti paslaugų kainas: investicijos į atsinaujinančius išteklius (saulės jėgainės), elektromobilius, elektros energijos gamybą iš nuotekų tvarkymo procese susidariusio dumblo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)