„Lėšų panaudojimas siekia 12,5 proc. nuo numatytų realių išlaidų – 3 mlrd. eurų sumos. Bendras priemonių įgyvendinimas išlieka nuoseklus ir tolygiai didėjantis“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė L. Savickas.

Jis taip pat pranešė, kad darbo vietų ir pajamų išsaugojimo priemonėms jau išmokėta 230 mln. eurų iš 500 mln. eurų, vien paskutinę savaitę išmokėta 28 mln. eurų.

Verslo likvidumo pagalbos priemonėms išmokėta 125 mln. eurų, iš kurių „Invega“ suteikė 64 mln. eurų, dar 61 mln. eurų išmokėta itin smulkioms įmonėms.

Pasak L. Savicko, taip pat pastebimai padidėjo atidėtų mokesčių suma – ji dabar siekia 477 mln. eurų.

Vicekancleris taip pat akcentavo, kad lėšas, numatytas ekonomikos gelbėjimo plane, žadama išdalinti iki šių metų pabaigos.

„Kalbame ne apie sprintą, o maratoną. Sumos, kurios numatytos kovo mėnesį patvirtintame ir reguliariai koreguojamame plane, yra iki metų pabaigos“, – sakė L. Savickas.

Kai kurios priemonės baigiasi anksčiau, kitos tęsiasi visus metus. Mes bandome fokusuoti ir bendrą sumos panaudojimą, kuris siekia 12,5 proc. nuo realių pajamų, o taip pat atskirai stebime ir mėnesio progresą, kad galėtume matyti, koks yra realus atotrūkis nuo realaus plano“, – teigė jis.

Ekonomikos gelbėjimo planą sudaro daugiau nei 1,3 mlrd. eurų „Invegos“ administruojamų lėšų, skirtų padėti nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui, taip pat lėšos darbo vietų, įmonių likvidumo išsaugojimui.

Labai smulkioms įmonėms išmokėta 67,5 mln. eurų paramos

Labai smulkioms, iki devynių darbuotojų turinčioms įmonėms, Vyriausybė iki pirmadienio popietės jau išmokėjo 67,5 mln. eurų paramos. Visa itin smulkių įmonių paramos programoje numatyta suma yra 100 mln. eurų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia iki šiol gavusi 26,1 tūkst. paraiškų.

Anot pirmojo Vyriausybės vicekanclerio Luko Savicko, tikėtina, kad visi 100 mln. eurų nebus panaudoti.

„Tokių įmonių skaičius yra ribotas. 100 mln. dedikuota šiai priemonei ir mažai tikėtina, kad šis skaičius bus pasiektas, nes ne visos įmonės pasiprašys (pagalbos – BNS)“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė L. Savickas.

„Tačiau lėšų yra numatyta tiek, kiek reikėtų visoms įmonėms pagal procentinę dalį nuo jų sumokėtų mokesčių“, – pridūrė jis.

Bendrovės paramos gali kreiptis nuo gegužės 12 dienos, ji išmokama per tris dienas nuo paraiškos pateikimo.

Subsidiją pagal pareiškėjo 2019 metais sumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) apskaičiuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Išmokų dydis priklauso nuo praėjusiais metais sumokėtų mokesčių: jei sumokėta iki 1 tūkst. eurų GPM, subsidija sieks 500 eurų, nuo 1 iki 2 tūkst. eurų GPM – 1 tūkst. eurų, jei daugiau – pusę sumokėto GPM.

Norinčios gauti paramą įmonės turi atitikti kelis kriterijus: jose privalo dirbti ne daugiau kaip devyni žmonės, jos turi būti įtrauktos į VMI sudarytą nuo karantino nukentėjusių įmonių sąrašą, negali būti bankrutuojančios, restruktūrizuojamos ar likviduojamos.

Bendra vienai įmonei suteiktos pagalbos (įskaitant ir kitas priemones) suma neturi viršyti 200 tūkst. eurų per pastaruosius trejus mokestinius metus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)