„Yra motyvų, kas būtų suinteresuotas iš šalies ministrą pulti, pagrįstai ar nepagrįstai", - interviu Žinių radijui sakė I.Degutienė.

„Turbūt reikia pripažinti tai, kad Ūkio ministerija kuruoja viešuosius pirkimus, ir prasidėjo išties rimta kova su korupcija viešuose pirkimuose. Per 20 nepriklausomybės metų ši sritis buvo nepajudinta. Kai ji tik pajudinta, prasidėjo ministro atžvilgiu ir paties Viešųjų pirkimų tarnybos viršininko atžvilgiu tam tikri spaudimai", - sakė parlamento vadovė.

I.Degutienės nuomone, dėl Europos Sąjungos (ES) paramos, tekusios ministro motinos iš dalies valdomoms įmonėms, viešojoje erdvėje kaltinamas D.Kreivys "galbūt ne visada aiškiai atsako į visus jam keliamus klausimus". Anot jos, tai, ar jis supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus, parodys etikos sargų išvados.

„Manau, kad reikia sulaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, kurios tiksliai atsakys į klausimą, ar ministras pažeidė viešus ir privačius interesus", - interviu Žinių radijui sakė Seimo vadovė.

I.Degutienės žodžiais, D.Kreivys turėtų būti "skrupulingesnis su viešaisiais ir privačiais interesais".

„VPT dirba sunkų ir atsakingą darbą, ir kada mes kalbame apie realią kovą su korupcija, viešieji pirkimai - pagrindinis taikiklis. Pradėjus tokią kovą, ministras irgi turėtų būt itin skrupulingas su visais viešais ar privačiais interesais. Tokie atsakymai, kartais kaip "nežinojau" ar "kažką ne taip padariau"... Ministras, pakilęs į kovą su korupcija viešuose pirkimuose, turėjo turbūt pats prognozuoti, kad suinteresuotos jėgos jo nepaliks ramybėje", - kalbėjo Seimo pirmininkė.

„Jeigu iš tiesų ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus, tai čia kita kalba, bet jeigu tai tik kova su ministru, kad jis aprimtų kovoje su korupcija viešuosiuose pirkimuose - tai jau tada kita kalba", - sakė I.Degutienė.

Ar ūkio ministras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, tiria VTEK. Jo pateiktas 2008-2009 metų deklaracijas nagrinėja Valstybinė mokesčių inspekcija, o Seimo Antikorupcijos komisija aiškinasi ES lėšų skirstymo skaidrumą.

Praėjusią savaitę skandalas kilo, kai spauda paskelbė, jog D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba ir bendrovės „Dalsta" bei „Bikusta" gavo maždaug 6 mln. litų ES lėšų.

Pernai rugsėjį ūkio ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino ES paramą dviem projektams, kurių konkursus laimėjo minėtos bendrovės - Karoliniškių gimnazijos renovacijai skirta daugiau kaip 2,34 mln. litų, o „Ąžuolyno" mokyklai - 3,64 mln. litų.

D.Kreivys atmeta įtarimus dėl galimo interesų supainiojimo ir teigia ketinąs kreiptis į teismą dėl šmeižto.

Anot jo, ES parama skirta apie 300 mokyklų. Konkursus joms renovuoti skelbia ir sutartis su rangovais pasirašo savivaldybės.

D.Kreivys pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje sakė, kad jo mama F.Kreivienė turi 40 proc. įmonės "Stamija" akcijų ir apie 21 proc. Specializuotos komplektavimo valdybos akcijų. "Stamija" valdo 60 proc. įmonės "Makveža" akcijų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją