LRT Tyrimų skyrius antradienį skelbia patikrinęs „fintech“ įmones, veikiančias mokėjimų srityje. Iš viso Lietuvos bankas elektroninių pinigų ir mokėjimų įstaigų licencijų yra išdavęs 88 bendrovėms. Daugiau kaip 50 – užsienio kapitalo.

Apie trečdalis užsieniečių įsteigtų įmonių susijusios su lengvatinio apmokestinimo zonomis (ofšorais). Kelios bendrovės susijusios su sukčiavimu kaltintais asmenimis arba iš jų užsienyje yra atimtos licencijos.

Vienos lietuviško kapitalo įmonės akcininkas turi bendrą verslą su „Putino sąraše“ esančiu oligarchu. Jie kartu vysto bendrą projektą su Rusijos valdžios valdomu banku „Sberbank“.

Kaip skelbia LRT, prieš dvejus metus elektroninių pinigų įstaigos licenciją gavusi bendrovė „Neo Finance“ per akcininkus yra susijusi su Rusijos oligarchu Aleksandru Mamutu. Dešimtadalį „Neo Finance“ akcijų valdantis Rusijos pilietis Grigorijus Gurevičius į bendrovės veiklą įsitraukė šiai jau gavus licenciją iš Lietuvos banko.

Vieši Rusijos bendrovių registrai rodo, kad G. Gurevičiaus pagrindinė veikla – informacinių technologijų įmonė „UCS“, Rusijoje veikianti daugiau kaip 20 metų. Ši bendrovė turi ir padalinį Lietuvoje – „UCS Baltic“.

G. Gurevičius nėra vienintelis rusiško „UCS“ akcininkas. Kitą pusę valdo viena didžiausių Rusijos žiniasklaidos, technologijų ir elektronikos grupių „Rambler&Co“. Jos vadovas ir savininkas – vienas stambiausių Rusijos oligarchų A. Mamutas. Jis JAV tarnybų buvo įvardintas kaip artimas Kremliaus aplinkai ir įtrauktas į vadinamąjį „Putino sąrašą“.

FNNT mato grėsmę, kad yra sukurtas platus ofšorų tinklas, ir įspėja, kad Lietuvoje veikia įtartini asmenys su neaiškios kilmės pinigais, kuriems užsienyje durys yra uždaromos.

Lietuvos „fintech“ sektoriuje veikia daugiau kaip 170 bendrovių. Kovą devynios valstybės institucijos pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo valdyti rizikas „fintech“ srityje. Lietuva siekia tapti rizikų valdymo kompetencijų centru.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės