aA
Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad gyventojų interesus rekordiškai augant kainoms turinčios ginti valstybės institucijos tinkamai neatlieka savo darbo.
Vilija Blinkevičiūtė
Vilija Blinkevičiūtė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Trys kritiškai svarbios įstaigos, valstybės vardu galinčios ir turinčios ginti vartotojų interesus, ir toliau miega. Kalbu apie Konkurencijos ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybas bei Energetikos reguliavimo tarybą. Daug kam kyla pagrįstų įtarimų, kad kai kuriuose sektoriuose kainos didėja nepagrįstai. Kad galbūt yra nesąžiningi susitarimai.

Tačiau minėtos tarnybos elgiasi tarsi būtų bedantės. Kainos kosmose, o jos patogiai ilsisi. Gal Vyriausybė nurodymo nedavė veikti? Jei šių įstaigų neliktų, matyt, žmonės ir nepastebėtų. Raginu aktyviai kuo greičiau imtis darbo“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Kaip praneša LSDP Komunikacijos skyrius, socialdemokratų lyderės vertinimu, tarnybos turėtų aktyviai reaguoti ir imtis veiksmų stebėdamos tendencijas rinkose, „o ne laukti, kol imtis darbo joms politiniu nurodymu galbūt duos valdantieji“.

„Valstybė rinką prižiūrinčias institucijas įsteigė ne tam, kad jos tiesiog egzistuotų. Ar formaliai apsvarstytų vieną kitą individualų žmogaus skundą. Juk matome, kad tiek kalbant apie didžiuosius prekybos tinklus, tiek apie nepriklausomus elektros tiekėjus ir jų siūlomas kainas, visuomenei kyla pagrįstų klausimų.

Ar kainos sąžiningos? Galbūt, kaip jau yra buvę, vis dėlto egzistuoja nedidelės grupelės įmonių susitarimai? Galbūt naudojamasi situacija? Visi pamename, kuomet bankai, lyg susitarę, ūmai pakelė paslaugų įkainius. Arba kada degalinių ar mažmeninės prekybos tinklai, lyg sutartinai, staiga užkėlė tam tikrų produktų kainas“, – primena V. Blinkevičiūtė.

Politikė laikosi nuomonės, kad Konkurencijos taryba lig šiol „veikia tingiai“.

„Nepamenu atvejo, kad šios įstaigos vadovai inicijuotų teisės aktų pakeitimus, jei jau galių tarybai per mažai. Nepamenu ir kažkokių visuomenei pristatytų apčiuopiamų rezultatų. Kita vertus, jei įstaiga egzistuoja ir mes, mokesčių mokėtojai, ją išlaikome, ji privalo veikti. O dėl sąžiningo rinkos veikimo yra daugybė neatsakytų klausimų“, – priduria ji.

Ragina imtis nepriklausomų elektros tiekėjų

Tuo metu, pasak socialdemokratų lyderės, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, dažnai reaguoja vien į atskirtų vartotojų skundus, nors galėtų veikti kur kas plačiau.

„Jei įtaria, kad gali būti kainos nesąžiningos, kad kainodara nesąžininga, jie gali reaguoti, vertindami tendencijas. Imtis plataus ir išsamaus tyrimo. Išanalizuoti, kas dedasi, pavyzdžiui, su nepriklausomais elektros tiekėjais ir jų kainodara. Žiniasklaida yra aprašiusi dešimtis istorijų, kaip yra apgaudinėjami žmonės: pasiūloma viena elektros kaina, o sutartyje – jau kita ir panašiai“, – vardija V. Blinkevičiūtė.

LSDP lyderė įsitikinusi, kad Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos veikla artimiausiu metu yra „kritiškai svarbi“.

„Kad ir ką skelbtų valdantieji, žmonės lig šiol nežino, kaip pasirinkti elektros energijos tiekėją. Daug pasimetusių, daug suirzusių žmonių. Šios įstaigos pasiūlyta kainų palyginimo lentelė nė kiek nepadeda gyventojams – jie mato iki šimto pasiūlymų pagal visokius planus.

O juk galima būtų padaryti taip, kad įvedi savo duomenis ir parodoma, koks tau pasirinkimas labiausiai tinkamas, o koks – mažiausiai. Tarnybos galėtų koordinuoti savo veiksmus, bendradarbiauti. Bet, pasirodo, geriau sėdėti ir nieko nedaryti“, – mano V. Blinkevičiūtė.

Anot jos, Statistikos departamento duomenimis, šį balandį, lyginant su pernykščiu, infliacija siekė 16,8 proc. Metinei infliacijai didžiausią įtaką turėjo degalų ir tepalų, šilumos, kuro, pieno ir grūdų produktų, daržovių, mėsos, maitinimo paslaugų ir kt. kainos.

Vidutinė metinė infliacija balandį siekė 9,2 proc., o mėnesio – 1,9 proc.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
4.2632

Įsibėgėjančią „Hollister Lietuvą“ gali pristabdyti dėl karo didėjančios sąnaudos

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūręs JAV medicinos produktų gamintojos „Hollister...

SBA bendrovės „Robotex“ vadovu tapo Kochanskas

SBA grupės robotikos ir automatikos sprendimų bendrovės „ Robotex “ vadovu tapo Andrius...

Gudaitis: siekiant tvarios pensijų sistemos reikia ir aktyvesnio gyventojų dalyvavimo, ir darbdavių indėlio

„ Swedbank investicijų valdymo“ direktoriaus Tado Gudaičio teigimu, Lietuvoje privačiam...

IAE neranda Maišiagalos saugyklos atliekoms būtinos taros tiekėjų

Ignalinos atominei elektrinei (AE) nerandant, kas už prieinamą kainą galėtų parduoti tarą,...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Buvęs finansų ministras Šapoka: išlaidų didinimą būtina stabdyti, nauji mokesčiai – užprogramuoti (2)

Buvęs finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad Lietuvai turėtų pavykti išvengti didesnio...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Vilniaus savivaldybėje – painus voratinklis: STT paviešino skandalingą informaciją (5)

Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi antikorupcinį vertinimą Vilniaus miesto savivaldybėje...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Buvęs finansų ministras Šapoka: išlaidų didinimą būtina stabdyti, nauji mokesčiai – užprogramuoti (2)

Buvęs finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad Lietuvai turėtų pavykti išvengti didesnio...

Karas Ukrainoje. Karo ekspertai įvertino Rusijos laimėjimus ir įspėjo dėl tolesnio puolimo Ukraina: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales (1)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Liepą dalis gyventojų gaus didesnes išmokas

Nuo vasaros pradžios padidinus pensijas ir socialines išmokas, dalis gyventojų realų padidėjimą...

Į Lietuvą atkeliauja orų permainos: dienomis kai kur beliks 18, naktimis – vos 9 laipsniai

Pirmadienio dieną debesuotumas bus nepastovus, didesnėje šalies dalyje trumpai palis, vietomis...

Monika Kvietkutė vėl išgyvena skyrybas: laukė kraustymasis, agresija, o paskutinis lašas buvo supratimas, kad jis – narcizas (1)

Atlikėja, influencerė , vizažo specialistė ir kitų grožio procedūrų meistrė Monika...

Į septynių kilometrų gylį vandenyne nusileidę tyrėjai aptiko II pasaulinio karo mūšiuose dingusį laivą: jo vietos iki šiol nežinojo niekas  tai giliausiai nuskendęs laivas pasaulyje

Filipinų jūroje, beveik 7 km gylyje, mokslininkai aptiko giliausiai kada nors nuskendusį laivą....

Paskelbus, kad mokytojais gali tapti bet kas, – specialistų perspėjimai: kas norės būti greta tų, kurie niekur kitur neįstojo? (1)

Birželio pradžioje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paskelbė lengvinanti priėmimą...

Įsidėmėkite 3 vaistažolių derinį – padės užklupus sąnarių skausmui

Vaistininkai pastebi, kad pavasarį ir vasarą padaugėja besikreipiančių dėl sausgyslių bei...

Skaičiuojamos šaudynių prekybos centre Kopenhagoje aukos: trys žuvusieji, dar trys – kritinės būklės 22 metų įtariamasis – sulaikytas (1)

Trys žmonės žuvo ir dar keletas buvo sužeisti per sekmadienį įvykusias šaudynes viename...