Pasak V. Blinkevičiūtės, tokį žingsnį valdantieji turėjo padaryti dar pernai, rašoma LSDP pranešime spaudai.

Vyriausybė dar pernai galėjo padaryti žingsnį. Tai būtų solidaru ir teisinga. Bet valdantieji nedarė nieko. Tik šiemet finansų ministrė susizgribo, kad prognozuojant, jog pelnai bus milijardiniai, reikia kažką daryti. Prakalbo apie „solidarumo mokestį“. Viliuosi, kad bent nuo šio pasiūlymo valdantieji pavasario sesijoje neatsitrauks“, – LSDP tarybos posėdyje klausė V. Blinkevičiūtė.

„Mes, socialdemokratai, siūlome iki 30 proc. padidinti bankų pelno mokestį, nes prognozuojami viršpelniai ir tokios mūsų pataisos yra įregistruotos Seime. Tik ar atlaikys valdantieji komercinių bankų spaudimą?“ – taip pat akcentavo partijos pirmininkė.

Ji taip pat priminė, kad Lietuvos bankui pareiškus, kad nuolatinis tarifų už kasdienes paslaugas kėlimas yra „socialiai neatsakingas“, kai kurie bankai nuo suplanuotų didinimų atsitraukė.

„Žiemą užteko kelių Lietuvos banko vadovo žodžių. Gal galėtų dažniau pasisakyti? Nes mūsų raginimai nepadėjo. Linkėčiau žvelgti plačiau: socialinę atsakomybę prisiminti ne tik kalbant apie būtinųjų paslaugų tarifus, bet ir vertinant susiklosčiusią situaciją dėl išaugusių paskolų palūkanų. Tai liečia bemaž 250 tūkst. Lietuvos namų ūkių, taigi apie 500 tūkst. žmonių. Jie palikti likimo valiai – palūkanos stipriai išaugo per trumpą laiką“, – atkreipė dėmesį V. Blinkevičiūtė.

Ji priminė, kad socialdemokratai yra pasiūlę apsvarstyti vadinamosios virtualios sąskaitos sistemą.

„Taigi su tam tikrais saugikliais, palūkanų augimą daliai žmonių galima būtų kompensuoti sugrąžintu gyventojų pajamų mokesčiu“, – pridūrė V. Blinkevičiūtė.

LSDP pranešime primenama, kad socialdemokratai yra pasiūlę įvesti didesnį mokesčio tarifą, taikomą bankų ir kredito įstaigų pelnui, o surinktas lėšas panaudoti svarbiausioms valstybės reikmėms – socialinei sanglaudai, švietimui, sveikatos apsaugai, krašto apsaugai ar valstybės skolai mažinti. Seime Gintautas Paluckas ir Rasa Budbergytė su frakcijos kolegomis yra įregistravę Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus.

Bankams šiuo metu taikomas 20 proc. tarifas (15 proc. įprastas tarifas ir 5 proc. papildomas), o parlamentarai siūlo jį padidinti iki 30 proc. – po 15 proc. siektų ir įprastas, ir papildomas tarifai.