aA
Suvalkų miesto šiauriniame pakraštyje, prie išvažiavimo į Lietuvos pusę, atidarytas naujas prekybos centras „Multishop Suwalki“, kuriame įsikūrė lietuvių pamėgto „Biedronka“ tinklo maisto prekių parduotuvė, elektronikos pardavėjai „RTV EURO AGD“, kosmetikos parduotuvė „Rossmann“ ir batų bei rankinių parduotuvė „CCC“. Tačiau tik apsilankius paaiškėjo, kad „Biedronkoje“ pamiršta įrengti alkoholio skyrių, kuris ne vienam lietuviui vykstančiam apsipirkti į Lenkija yra svarbus.
© Romas Sadauskas - Kvietkevičius

Žinia apie naujo prekybos centro atidarymą, surengtą gruodžio 6 d., pirmieji ėmė dalintis socialinio tinklo „Facebook“ grupės „Apsipirkimas Lenkijoje“ nariai. O jeigu jau ten susibūrę žmonės iš įvairių Lietuvos pakraščių domisi, tai man, gyvenančiam beveik Lenkijos pasienyje, nuodėmė būtų pačiam ten neapsilankyti ir „Delfi“ skaitytojams savo įspūdžių nepapasakoti.

Pasienyje – kontrolės atnaujinimo pratybos

Šį kartą į Lenkiją vykau keliu „Via Baltica“ nuo Kalvarijos miestelio – būtent pro ten į kaimyninę šalį apsipirkti keliauja Marijampolės ir Kauno krašto gyventojai, o dzūkams arčiau važiuoti pro Lazdijus ir apsipirkti Seinuose. Kirsti valstybių sieną pataikiau kaip tik tuo metu, kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai surengė kontrolės atnaujinimo pratybas. Vis dėlto stabdė jie ne visus, o tik vieną kitą pasirinktą automobilį. Matyt atrodėm nepakankamai įtartini, todėl pavyko išvengti pramogos, spaudžiant lengvam šaltukui, rodyti pareigūnams dokumentus ir tuščias automobilio erdves.

Abipus kelio „Via Baltica“ nuo Kalvarijos iki pat Seinų – nesibaigianti pakelės užeigų, pinigų keityklų, degalinių ir nakvynės vietų vilkikų vairuotojams virtinė. Ilgai ieškoti, kur už mano eurus duos keliais grošais daugiau, nebuvau nusiteikęs, nes po kiekvieno nusukimo nuo kelio ne taip jau lengva įsisprausti tarp vienas paskui kitą važiuojančių vilkikų. Szypliszkių kaime visą parą veikianti ponios Teresos valiutos keitykla už eurus sumokėjo po 4,25 zloto.

„Multishop Suwalki“ įsikūrė miesto pakraštyje

Vos įvažiavęs į Suvalkų priemiesčius, pirmame žiede suku į kairę ir jau matau keletą didelių parduotuvių pastatų. Panašu, kad šiauriniame miesto pakraštyje sąmoningai kuriasi prekybos verslai, laukiantys pirkėjų iš Lietuvos, o lietuviams patogu, kad net ir pirmą kartą atvykus į Suvalkus nereikia klaidžioti po miestą.

„Multishop Suwalki“ – 8 tūkst. kvadratinių metrų prekybos centras, bet kol kas jame įsikūrusi lietuviams gerai pažįstama „Biedronka“, elektronikos prekių pardavėjai RTV EURO AGD“, kosmetikos parduotuvė „Rossmann“ ir batų bei rankinių parduotuvė „CCC“ užėmė tik 3 tūkst. kv. m.

Kitos parduotuvės atsiras vėliau, gal tada ir 120 vietų automobilių aikštelė atrodys ne tokia tuščia.
Buitinė technika ir elektronika, išskyrus pagamintą pačių lenkų, Suvalkuose kainuoja labai panašiai, kaip ir Lietuvoje, apie kosmetiką neturiu nė minimalaus supratimo, todėl didžiąją dalį laiko užtrukau rinkdamasis maistą „Biedronkoje“. Ten sutikau ir vieną kitą lietuvį, bet kurį laiką negalėjau suprasti, kodėl čia jų gerokai mažiau, negu kitose to paties tinklo parduotuvėse Suvalkuose ir Seinuose, Seinų „Kaufland“ arba „Lidl“.

Atidarė Suvalkuose naują prekybos centrą lietuviams: pamiršta tai, kas „svarbiausia“
© Romas Sadauskas - Kvietkevičius

„Biedronkoje“ nėra alkoholio

„O kur alus?“ – nevilties iškreiptu veidu į savo žmoną kreipėsi tarp prekių eilių sustingęs į vežimėlį pasirėmęs stamboko sudėjimo lietuvis. Tik tada supratau, kad lenkai užmiršo tai, kas svarbiausia – „Biedronkoje“ neįrengė alkoholio skyriaus. Gal todėl vos už puskilometrio, prie lietuviško kapitalo „Vynotekos“ parduotuvės automobilių su lietuviškais numeriais pristatyta gerokai daugiau.

„Biedronka“ pasitiko akcija apelsinams, ten kainuojantiems vos po 1,99 zloto (0,47 euro) už kilogramą. Kilogramas kiaulienos nugarinės be kaulo kainavo 11,99 zloto (2,82 euro). Šaldytuve liūdėjo paskutinė dar nespėta nupirkti kepimui paruošta antis su obuoliais. Nelabai keista, kad šį, artėjančioms šventėms tinkamą gaminį išpirko – kainavo vos 9,90 zloto (2,33 euro) už kg.

Atidarė Suvalkuose naują prekybos centrą lietuviams: pamiršta tai, kas „svarbiausia“
© Romas Sadauskas - Kvietkevičius

Patiekalų Kūčių vakarienei ieškantys pirkėjai atkreipė dėmesį į atvėsintus upėtakius po 19,90 zloto (4,68 euro) už kg ir Atlanto lašišos file po 39,90 zloto (9,39 euro).

Nors lenkiškos duonos nemėgstu, „Biedronkoje“ visada prisikraunu maišelį bandelių „Kajzerka“ po 0,29 zloto (0,07 euro). Kitas mano privalomų pirkinių sąraše – totoriškas žalios jautienos paštetas po 6,99 zloto (1,65 euro) už 250 g. pakuotę.

Nevalia grįžti iš Suvalkų be kalno tualetinio popieriaus

Pastebėjau, kad lietuviai dideliais kiekiais pirko sterilizuotą pieną po 1,99 zloto (0,47 euro) už litrą ir apelsinų bei kitų vaisių nektarą litriniuose buteliuose po 2,99 zloto (0,70 euro). Jei tik automobilyje yra vietos, apmaudu būtų grįžti iš Suvalkų be kalno tualetinio popieriaus pakuočių. 8 ritinėliai itin balto „Queen“ popieriaus „Biedronkoje“ kainuoja 3,99 zloto (0,94 euro).

Prasčiau suprantantys lenkų kalbą pirkėjai iš Lietuvos mielai naudojasi 3 „Biedronkoje“ įrengtomis automatinėmis kasomis. Išbandžiau – veikia taip pat, kaip Lietuvos parduotuvėse, galima net nesuprasti, ką roboto balsas jums sako, o tik braukyti prekes ir krauti į numatytą vietą. Atsiskaityti, tiesa, galima tik kortelėmis, todėl mano atsivežti zlotai liko kitoms prekybos vietoms.

Eglutė vazone nekainuoja nė 5 eurų

Kelionę namo suplanavau per Seinus, nes rūpėjo patikrinti, ar dar neveikia ten statoma „Stokrotka“, priklausanti lietuviškai „Maxima grupei“. Parduotuvės įrengimo darbai sparčiai artėja prie pabaigos ir labai tikėtina, kad pažadą atsidaryti iki Kalėdų pavyks tesėti.

Atidarė Suvalkuose naują prekybos centrą lietuviams: pamiršta tai, kas „svarbiausia“
© Romas Sadauskas - Kvietkevičius

Rytinio šalies pakraščio lenkai gruodžio pradžioje dar neskuba masiškai puoštis kalėdine atributika, tik kur ne kur žybsi lempučių girliandos. Pusiaukelėje tarp Suvalkų ir Seinų, ties Krasnapoliu, pavasarį lietuviai perka gėlių ir vaismedžių sodinukus, o dabar ten prekiaujama kalėdinėmis eglutėmis. Vešli maždaug metro aukščio žaliaskarė su šaknimis ir plastikiniu vazonu, kurią pasisodinęs savo kieme galėčiau puošti kasmet, ten kainuoja 20 zlotų (4,71 euro), o gerokai paūgėjusi – 55 zlotus (12,94 euro). Ten pat prekiaujama šviežiai nuskintomis amalo šakelėmis po 2 zlotus, nes Lenkijoje išplito daugelyje Europos šalių populiari tradicija, kad per Kalėdas įsimylėjėliams būtinai reikia pasibučiuoti po amalu – tai atnešią laimę ir reiškia, kad jų meilė bus amžina.

Pigesni ir rūkalai

Paskutinė sustojimo vieta, prieš išvykstant iš Lenkijos, kur visada iškratau zlotų likučius – „Vynoteka“ prie pat buvusio Aradnykų-Lazdijų pasienio kontrolės posto. Šią savaitę pirkėjus ji vilioja ne tik lietuviškais gėrimais lenkiškomis kainomis, bet ir „Krekenavos“ mėsos gaminiais, kurie čia parduodami tokiomis kainomis, kurias vien Lenkijoje taikomu lengvatiniu PVM paaiškinti būtų sudėtinga. Pavyzdžiui, virtą „Bajorų“ dešrą su lašinukais pirkau po 4,99 zloto (1,17 euro) už kilogramą.

Lietuviai pradėjo pirkti Lenkijoje ne tik alkoholį, bet ir rūkalus. Pigiausios lenkų gamybos cigaretės „Vynotekoje“ kainuoja nuo 12,50 zlotų (2,94 euro) už pakelį, žinomų pasaulinių prekės ženklų – nuo 12,90 iki 13,90 zlotų (3,04 – 3,27 euro). 2020 m. Lenkija, kaip kasmet, truputį padidins rūkalų akcizą, bet Lietuva tai daro sparčiau, todėl kainų skirtumas gali dar labiau pasikeisti mūsų nenaudai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(198 žmonės įvertino)
4.1667

Paaiškino, kodėl buvo sustabdyta prekyba „Grigeo“ akcijomis

Lietuvos verslo konfederacijos Mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas paaiškino, kodėl...

Prokurorė: „Grigeo Klaipėda“ nevalytas nuotekas leido nuolat (95)

Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė sako, kad bendrovė „ Grigeo Klaipėda “,...

„Grigeo“ savininkas Pangonis: nuo įspūdingų pareigų iki dukart mestų įtarimų (318)

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad įmonė „ Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias galimai...

Gavusi produktus į namus, moteris kai ką pastebėjo: tai pasityčiojimas (730)

„Nesu iš tų, kurie po kiekvienos paslaugų teikėjų ar institucijų šunybės ilgai ieško...

Darbdaviai giria atvykstančius imigrantus: žmonės nori dirbti ir užsidirbti (481)

Sakoma, kad gera vieta tuščia ilgai nebūna. Su darbo jėgos trūkumu susiduriančios įmonės jau...

Top naujienos

Baltijos šalys Putinui užkliudė jautrią stygą: dabar sustoti jis neketina (197)

75-osios Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinės – vienintelis būsimas renginys, kurį Rusijos...

Gydytoja papasakojo apie skydliaukės ir hormonų sutrikimus: pirmųjų simptomų nepastebėsite, bet paskui imsite byrėti (52)

Hormonai palaiko žmogaus gyvybę, be jų negalėtume funkcionuoti. Vieni hormonai reguliuoja...

Vilnius kai kur lenkia net Vokietijos miestus: Šimašius kalba apie dronų eismą (52)

Kaip teigia Silicio Slėnyje „kapitonu“ vadinamas verslininkas Steve'as Hoffmanas, po maždaug 5...

Į Lietuvą sugrįžęs Vanagas prisipažino: į Dakarą dar kartą važiuos su viena sąlyga (80)

Rodos, Saudo Arabijos dykumose dar nespėjo dulkės nusėsti, o lietuviai jau grįžta atgal į namus....

Elektrėnų sav. sprogus dujų balionui visiškai sugriuvo pastatas: įvykio metu name buvo mažametis vaikas sužaloti du vyrai (57)

Policijos departamentas informavo, kad Elektrėnų sav. , Daugirdiškių k., Monio g., name, įvyko...

Andrius Šedžius nepasiduoda: iš naujo kursto savo ir Monikos skyrybų bylą (10)

Kai jau atrodė , kad verslininko Andriaus Šedžiaus ir dainininkės Monikos Šedžiuvienės...

Kinijoje mirtinas virusas nusinešė 2 žmonių gyvybes: mokslininkai sako, kad užsikrėtusiųjų gali būti ir daugiau JAV imasi saugumo priemonių (2)

Užsikrėtusiųjų paslaptingu virusu, kuris yra giminingas potencialiai mirtinam SARS virusui ir...

Gavusi produktus į namus, moteris kai ką pastebėjo: tai pasityčiojimas (730)

„Nesu iš tų, kurie po kiekvienos paslaugų teikėjų ar institucijų šunybės ilgai ieško...

Naminiai šokoladiniai saldainiai – gamyba ilgai neužtruks ir jau galėsite neštis į svečius (7)

Konditerijos meistras Ali Gadžijevas kviečia patiems pasigaminti naminius saldainius . Gamyba...

„Grigeo“ savininkas Pangonis: nuo įspūdingų pareigų iki dukart mestų įtarimų (318)

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad įmonė „ Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias galimai...