Antstolio įšaldytų bendrovės lėšų banko sąskaitose suma lygi nesumokėtai baudos sumai, pranešė PST.

Bendrovės teigimu, VMI pateikus prašymą lėšų areštas turėtų būti panaikintas artimiausiu metu.

„Šiuo metu vyksta taikos sutarties derinimo su išieškotoju VMI procesas dėl skolos išdėstymo, o išieškotojas nėra pareiškęs pageidavimo visą likusią nesumokėtą sumą išieškoti iš karto. Bendrovė informavo tiek VMI, tiek antstolį apie pačios situacijos dviprasmiškumą“, – teigiama pranešime.

PST generalinio direktoriaus Egidijaus Urbono teigimu, PST šį žingsnį vertina kaip nesusipratimą, kurį bendraujant su institucijomis pavyks greitai išspręsti.

Pasak PST, VMI pateikė bendrovei siūlomas taikos sutarties sąlygas.

Konkurencijos taryba 2017 metais PST skyrė skyrė 8,5 mln. eurų, o bankrutuojančiai Vilniaus statybų bendrovei „Active construction management“ (buvusiai „Irdaivai“) – 3,7 mln. eurų baudas už tai, kad jos prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos Vilniaus savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose.

VMI 2020 metų vasarą sutiko leisti PST mokėti baudą dalimis, tačiau Konkurencijos taryba tokį sprendimą apskundė teismui. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiemet sausį galutinai nutarė, kad antstolis, leidęs PST dalimis sumokėti baudą, viršijo įgaliojimus.

PST balandį BNS nurodė, jog jau yra sumokėjusi daugiau nei 2,165 mln. eurų.

VMI dar 2020 metų gruodį kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl valstybės pagalbos, išdėstant PST skirtos 10,3 mln. eurų (su palūkanomis) baudos mokėjimus. Gegužės pabaigoje VMI gavo EK išaiškinimą, jog PST gali dalimis mokėti jai skirtą baudą, tačiau su papildomomis 3,65 proc. palūkanomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės