aA
Lietuvos oro uostai pasirašė Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbų atlikimo sutartį su konkurso nugalėtoju - Latvijos bendrovės „A.C.B." vadovaujamu įmonių konsorciumu.
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką rekonstruos latvių vadovaujamas konsorciumas
© DELFI / Tomas Vinickas

Pagrindiniams rekonstrukcijos darbams atlikti rangovas turės 35 dienas - nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos, tačiau paruošiamieji darbai prasidės jau kovą, o visa rekonstrukcija bus baigta rudens pabaigoje.

„Paskutinį kartą Vilniaus oro uosto takas buvo remontuotas prieš daugiau nei 20 metų, tad tako rekonstrukcija - gyvybiškai reikalinga, kad Vilniaus oro uostas galėtų funkcionuoti. Svarbu suprasti, kad jei dabar nerekonstruosime tako, jau labai greitai Vilniaus oro uostas gali nebeatitikti saugumo reikalavimų, dėl ko pagrindiniame šalies oro uoste apskritai nebegalėtų kilti ir leistis lėktuvai", - sakė Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką rekonstruosianti latvių bendrovė „A.C.B." jau 20 metų reguliariai vykdo darbus Rygos tarptautiniame oro uoste. Pastaruoju metu įmonė dirbo prie tokių projektų kaip kilimo ir leidimosi takų renovacija, peronų statyba ir rekonstrukcija, neapledėjančių aikštelių statyba, statė manevravimo kelius, tobulino apšvietimo sistemas ir jas modernizavo.

Įmonė atliko darbus ir NATO oro uoste Lielvardėje (Latvija), tiesė ten manevravimo kelią, statė orlaivių peronus, sraigtasparnių stovėjimo vietas, sraigtasparnių pakilimo-nusileidimo aikštelę, orlaivių priežiūros ir tikrinimo aikštelę, iškrovimo-pakrovimo aikštelę. Bendra vien oro uostų įgyvendintų projektų apyvarta viršijo 130 mln. Eur.

„Vilniaus oro uosto laukia vienas svarbiausių pokyčių - iš esmės rekonstruotas keturių sluoksnių kilimo ir tūpimo takas.

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcijos projektas laikomas iššūkiu, tačiau mūsų sukaupta patirtis, žinios, techniniai ir inžineriniai gebėjimai leidžia jaustis užtikrintai dėl savo darbų kokybės. Vilniaus oro uostas netrukus įgaus naują kvėpavimą. Galime tvirtinti, kad atsinaujinęs Vilniaus oro uostas padidins savo konkurencingumą visame regione, o reguliariai prižiūrimas - išlaikys savo kokybę ir galės užtikrinti skrydžių saugumą ateinančius 20 metų", - tikino bendrovės „A.C.B." valdybos pirmininkas Valdis Lejnieks.

„A.C.B." vadovaujamas įmonių konsorciumas didžiausiame Lietuvos oro uoste vyksiančius rekonstrukcijos darbus atliks už 19 mln. Eur. Ši suma yra 5 mln. Eur mažesnė už prieš rekonstrukcijos darbų konkursą skelbtus 24 mln. Eur. Darbų kainos sumažėjimo priežastis - intensyvi potencialių rekonstrukcijos rangovų konkurencija.

Rekonstruojant kilimo ir tūpimo taką bus paklota nauja asfalto danga su šalčiui atspariu apsauginiu sluoksniu, pakeisti nuotekų ir drenažo sistemų vamzdžiai bei įrengta nauja signalinių žiburių sistema.

Tako rekonstrukcija vyks keliais etapais: pirmasis - paruošiamųjų darbų etapas - prasidės jau nuo kovo ir truks iki pagrindinės rekonstrukcijos pradžios, t. y. liepos 14 d. Antrajame etape - nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. - vyks pagrindinė tako rekonstrukcija, kurios metu Vilniaus oro uoste aviacinė veikla nebus vykdoma, o po jos - iki rudens dar tęsis baigiamieji rekonstrukcijos darbai, kurie netrukdys Vilniaus oro uostui visapusiškai funkcionuoti.

Sprendimas vykdyti pagrindinius rekonstrukcijos darbus vasaros sezono metu priimtas dėl tuo metu esančių geriausių oro sąlygų ir techninių sprendimų, kurie būtini siekiant kokybiškai atlikti rekonstrukciją.

Vykdant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją, pagrindiniais Lietuvos oro vartais taps Kauno oro uostas. Būtent į jį nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. dauguma oro linijų bendrovių perkels savo skrydžius.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vokietija svarsto beveik visiškai sustabdyti atvykstamuosius skrydžius (2)

Vokietija svarsto beveik visiškai stabdyti atvykstamuosius skrydžius, siekiant sulėtinti naujų...

Dėl snygio ir pūgos eismo sąlygos beveik visoje Lietuvoje išlieka sudėtingos (15)

Antradienio popietę dėl snygio ir pūgos beveik visoje Lietuvoje eismo sąlygos išlieka...

Baltijos šalių vadovai perspėja nekirpti ES finansavimo „Rail Baltica“ projektui (11)

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Latvijos ir Estijos premjerais paragino Europos Sąjungos...

Taip atrodo keliai Lietuvoje: kai kur važiuojamosios dangos nė nematyti (164)

Keliuose vairuotojai turėtų būti pasirengę važiuoti iki 10-15 centimetro siekiančio sniego...

Lenkijos LOT laikinai retina skrydžius iš Varšuvos į Vilnių (1)

Lenkijos aviakompanija LOT dėl nepalankios epidemiologinės padėties laikinai retina skrydžius į...

Top naujienos

Medikai prašo neatidėti apsilankymų poliklinikose: kai kurių ligos taip apleistos, kad tenka iškart vežti į ligoninę (389)

Nors dauguma gydymo įstaigų sveikatos priežiūros paslaugas vėl teikia beveik taip pat, kaip...

Sandrija Čapkauskienė: stebuklingi lapeliai, apie kurių naudą ir galią mūsų organizmui dažnai užmirštame (67)

Laurų lapai ( Lauraceae, Cinnamomum tamala ) yra amžinai žaliuojantis daugiametis krūmas,...

Orai: snygis pamažu rims, į Lietuvą ims plūsti šaltis (12)

Trečiadienio naktį intensyvus snygis ir toliau tęsis. Snigs, vietomis, didžiausia tikimybė...

Jasikevičius grąžino skolą buvusiam treneriui, bet pergalę apkartino Pangoso tritaškis Gudaitis su Daviesu keitėsi dėjimais (2)

Eurolygos lyderė „Barcelona“ (16/6) pasiekė revanšą prieš Sankt Peterburgo „Zenit“...

Marijampolės ligoninėje per klaidą vienam žmogui suleistos penkios COVID-19 vakcinos dozės (425)

Marijampolės ligoninėje penkios COVID-19 vakcinos dozės per klaidą suleistos vienam žmogui,...

Vilniuje, Vingio parke, medis užvirto ant sportavusio žmogaus (269)

Antradienio vakarą sniego svorio neišlaikęs medis Vilniuje, Vingio parke , nuvirto ir sužalojo...

Ainis Gurevičius | D+

Slapstymosi meistrai: Lietuvos nusikaltėliai, kurių surasti nepavyksta metų metais

Kai kuriems nusikaltėliams slapstytis nuo teisėsaugos pavyksta metų metais. „Delfi Plius“...

Putinas pirmą kartą telefonu pasikalbėjo su Bidenu (401)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe...

Netikėtas lyderis nukalė „Rytui“ paguodos pergalę Čempionų lygoje latviams TOP-16 duris atvėrė fantastiškas tritaškis (50)

Vilniaus „Rytas“ (2/4) trinktelėjo FIBA Čempionų lygos durimis. Nelauktai ankstyvu metu...