Kelias ar dviračių takas?

Dviratininkai turėtų važiuoti specialiai pažymėtomis eismo juostomis arba dviračių takais. Važiuojamąja kelio dalimi, kelkraščiu ar pėsčiųjų taku leidžiama važiuoti tik ten, kur dviračių takų ar juostų nėra.

Jeigu kelkraštis netinkamas, važiuoti dviračiu keliais galima kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau dešiniojo krašto. Prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, rekomenduojama prieš kertant važiuojamąją dalį nulipti nuo dviračio. Tiek važiuodami kelkraščiu, tiek pėsčiųjų taku dviratininkai turi netrukdyti pėstiesiems, rašoma KETbilietai.lt pranešime spaudai.

Draudžiama dviračiu važiuoti automagistralėmis bei greitkeliais. Be to, Kelių eismo taisyklės neleidžia dviratininkams būti velkamiems kitų transporto priemonių arba važiuoti į jas įsikibus.

Per perėją – pėsčiomis

„Dažnai matomas vaizdas: vos užsidegus žaliam šviesoforo signalui, dviratininkai kartu su pėsčiaisiais visu greičiu lekia per pėsčiųjų perėją. Toks elgesys draudžiamas, tai aiškiai nurodyta kelių eismo taisyklėse. Jei norite kirsti gatvę, turite nulipti nuo dviračio ir persivesti jį per gatvę”, – pabrėžė KETbilietai.lt atstovas Jonas Jankūnas.

Žinoma, tai negalioja specialioms dviračiams juostoms, kertančioms važiuojamąją kelio dalį. Jos paprastai nudažomos žalia spalva. Jei nėra specialiai dviračiams skirtų šviesoforų, važiuoti tokia juosta galima tik praleidus kertamuoju keliu važiuojančias transporto priemones.

Liemenė arba žibintai

Planuojant važiuoti keliais ir gatvėmis, dviratis privalo turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą, gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Prie dviračio rekomenduojama pritaisyti galinio vaizdo veidrodėlį: taip geriau matysite, kas vyksta už jūsų. Sukdami privalote rodyti signalus rankomis.

„2014-ųjų metų viduryje pasikeitusios taisyklės privertė dviratininkus važiuoti dėvint šviesą atspindinčias liemenes bei įjungtais žibintais. Tačiau mažai kas žino, kad taisyklės nereikalauja liemenę dėvėti nuolatos. Jei dėvėti liemenės nenorite, galite įjungti žibintus dviračio priekyje ir gale. Arba atvirkščiai: galite dėvėti liemenę, tačiau nejungti žibintų”, – atskleidė J. Jankūnas.

Beje, šie reikalavimai galioja tik važiuojant keliu. Važiuodami dviračių taku ar kiemuose, dviratininkai gali nedėvėti liemenės bei nejungti žibintų.

Šalmas – iki 18 metų

Važiuoti užsidėjus ir užsisegus šalmą būtina tik dviračių vairuotojams bei keleiviams iki 18 metų. Vyresniems asmenims šalmas rekomenduojamas, bet nebūtinas.

Nepamirškite, kad dviračiu draudžiama važiuoti apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Už tai gresia tokia pat bauda kaip šias taisykles pažeidusiems automobilių vairuotojams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (75)