Anot „Lux Express“ ir „Ecolines“ pranešimų, pradiniame etape maršrutų bus nedaug, autobusai nebus pilnai užpildomai, keleiviai privalės dėvėti apsaugines veido kaukes, kurias galės gauti iš vairuotojo, autobusuose bus dezinfekcinio skysčio, o po kiekvieno reiso autobusai bus dezinfekuojami.
„Lux Express“ susisiekimą atnaujins nuo gegužės 22-osios, o „Ecolines“ – nuo gegužės 29 dienos.
„Lux Express“ kol kas yra numačius po tris kasdien „Lux Lounge“ reisus bei po vieną „Lux Express“ reisą iš Talino į Rygą ir priešinga kryptimi, tokį pat tokių reisų skaičių maršrutu Ryga-Vilnius, taip pat po vieną „Lux Express“ reisą iš Talino į Vilnių ir priešinga kryptimi.
„Ecolines“ skelbia, jog atnaujintus reisus tarp Baltijos valstybių sostinių planuojanti vykdyti du kartus per dieną, tačiau yra pasiruošusi keisti planus, priklausomai nuo Baltijos šalių vyriausybių sprendimų, susijusių su COVID-19 epidemija.
„Atnaujiname susisiekimą kol kas tik 3 iš 11 maršrutų, ir tai perpus mažesnėmis apimtis nei iki sienų uždarymo. Tai – mažas, tačiau vis dėlto labai svarbus žingsnis normaliam gyvenimui atkurti tiek Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojams, tiek ir pačiai „Lux Express“, – sakė šios bendrovės komercijos direktorius Raitas Remmelis.
Jo vertinimais, ikikriziniam keleivių srautui pasiekti gali prireikti 12-18 mėnesių.
„Eurolines“ vežėjas planuoja atnaujinti tarptautinį keleivių vežimą tarp Kauno ir Rygos nuo birželio 5 dienos. Iš Vilniaus link Rygos, Talino, Varšuvos bei Gdansko autobusai pajudės nuo birželio 15 dienos.
„Keliones atnaujinsime po truputį. Iš pradžių keliausime į Latviją, vėliau nuo birželio vidurio atnaujinsime keliones į Taliną, Varšuvą, Gdanską. Be abejo situaciją stebėsime ir vertinsime, dabar kiekviena savaitė kitokia. Karantino metu kasdien sulaukdavome daugybės skambučių, elektroninių laiškų su klausimais kada važiuosime vienu ar kitu maršrutu. Žmonės nori keliauti, tas poreikis nebuvo dingęs. Bet užtruks kol viskas stos į savo vietas“, – pasakoja tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.
Vežėjai tikisi, kad keleivių srautas sugrįš į įprastą po truputį, bet tai susiję ir su kitų šalių atidaromomis sienomis.
Nuo gegužės 15-osios Lietuva, Latvija ir Estija savo gyventojams leidžia laisvą judėjimą tarp šalių – jie keliaudami per šias tris šalis nebeturi pagrįsti kelionės tikslo ir laikytis 14 dienų saviizoliavimosi, jei ji nebuvo jiems paskirta, jie neturi kvėpavimo takų ligų požymių, neatvyko iš kitų valstybių.

Dėl išlikimo kovojanti SAS sudarė susitarimą dėl 700 mln. JAV dolerių dydžio paskolos
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS , liepos pradžioje pateikusi prašymą dėl bankroto...
Liepą Lietuvos naudotų lengvųjų automobilių rinka smuko daugiau nei 19 proc.
Šių metų liepą šalyje pirmą kartą įregistruota 11 466 naudoti lengvieji (M1 ir N1)...
Oro uostuose tęsiasi chaosas: ragina nepamiršti kompensacijų ir įspėja dėl kitų metų
Atšaukti ar vėluojantys skrydžiai šiandien – kasdienybė kone visuose Europos oro uostuose....
„Turkish Airlines“ plečia veiklą Vilniaus oro uoste: dažniau skraidys į Stambulą
Oro bendrovė „ Turkish Airlines “ nuo spalio mėnesio vykdys penkis papildomus skrydžius iš...
Prognozė: pasaulinė verslo kelionių pramonė visiškai atsigaus tik 2026-aisiais
Infliacija, tiekimo grandinių problemos ir tebesitęsiantys su COVID-19 susiję ribojimai Kinijoje...
Top naujienos
Skandalingos Gentvilo iniciatyvos supykdė net valdančiuosius: ministrui liepta kuo greičiau persigalvoti (16)
Aplinkos ministro Simono Gentvilo sumanymas pakeisti miestų želdynų normas pasibaigė skandalu....
Evakuacija iš Krymo vyksta istoriniu tempu: okupantai jau supranta, kas jų laukia (6)
Krymo okupacinė valdžia koreguoja automobilių srautą Krymo tiltu, kad sukurtų elitinį...
Karo ekspertai: fiksuojami sunkiai suprantami Rusijos pajėgų veiksmai Kryme prasideda medžioklės sezonas (2)
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai feisbuke antradienio...
Rusų propagandistas dėl Baltijos šalių springsta pykčiu (22)
Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą prieš Baltijos šalis ir Šiaurės Atlanto aljansą, taip...
Baltijos šalyse pritrūkus elektros, įjungtos Panevėžio ir Lietuvos elektrinės (1)
Antradienį Baltijos šalių elektros biržoje pritrūkus elektros, elektros perdavimo sistemos...
Lietuvoje jau antrąkart šiemet registruotas stichinis reiškinys – kaitra
Lietuvoje antrą kartą šiemet registruojamas stichinis reiškinys – kaitra, trečiadienį...
Kreivys apie baisiausią dieną Lietuvos elektros energetikos istorijoje: įvyko paradoksali situacija (33)
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad rekordinė elektros kaina „ Nord Pool “ biržos...
Karas Ukrainoje. „Žemė degs po okupantais“: okupuotame Melitopolyje – stiprus sprogimas rusų okupantai pranešė apie uždarytą Krymo tiltą – turi planą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...
Kraujo tyrimai parodė: šio maisto produkto atsisakiusiųjų šalies gyventojų sveikata nepalyginamai geresnė (3)
Mėsos savo mityboje visiškai nevartojančių šalies gyventojų sveikata – nepalyginamai...
Kepinančiame karštyje Alekna ir Gudžius užtikrintai žengė į finalą, Čechas pagerino rekordą specialiai Delfi iš Miuncheno
Miunchene vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate trečiadienį startavo dvi...