Nedarbo lygis šalyje ne tik nesumažėjo, kaip prognozuota, iki 5,8 proc., bet pirmą kartą nuo koronaviruso pandemijos pradžios 2020 m. kovą paaugo (nuo 6,0 iki 6,1 procento). JAV doleris euro atžvilgiu penktadienį atpigo 0,84 proc., (iki 1,217 dolerio už eurą). JAV akcijų indeksai ūgtelėjo („S&P 500“ +0,74 proc., NASDAQ +0,88 proc.) – investuotojai prastus darbo rinkos duomenis suprato kaip ženklą, kad tolsta pinigų politikos griežtinimo perspektyva. Europos akcijų biržose viršų irgi paėmė pirkėjai (Vokietijos DAX +1,34 proc., Didžiosios Britanijos „FTSE 100“ +0,76 proc., Prancūzijos „CAC 40“ +0,40 procento). Vokietijos kovo mėn. pramonės produkcijos metinis augimo tempas (+2,5 proc.) pranoko prognozes, Prancūzijos (+0,8 proc.) nuvylė. JAV penktadienį kibernetinę ataką patyrusi didžiausią naftos produktų vamzdyną valdanti bendrovė „Colonial Pipeline“ buvo priversta sustabdyti savo veiklą, dėl ko sutriko kuro tiekimas šalies rytinėje pakrantėje.

Jungtinėje Karalystėje vykusiuose vietos rinkimuose gerai pasirodė dabartinio premjero B. Johnson‘o konservatorių partija, o Škotijos parlamente aiškios už nepriklausomybės referendumą pasisakančios daugumos kol kas nesusidarė. Tiesa, neatmetama galimybė, kad susiformavus valdančiajai koalicijai, Škotijos nepriklausomybės klausimas vis tik iškils. Svaro sterlingų kursas šįryt 8.30 val. Lietuvos laiku euro atžvilgiu pakilo 0,55 proc. (iki 0,865 svaro už eurą). Turkijos statistikos agentūra už šmeižtą padavė į teismą grupę akademikų, kurie paskelbė savo skaičiavimus dėl infliacijos šalyje 2020-aisiais. Jų duomenys rodo, kad kainų augimas buvo daugiau negu du kartus spartesnis, negu oficiali statistika – 36,7 procento.

OMXB indeksas kilo septintą prekybos sesiją iš eilės (+0,22 procento). Aktyviausiai penktadienį prekiauta Šiaulių banko akcijomis – 679-iais sandoriais jų perleista už 838,9 tūkst. eurų, kaina pakilo 2,09 proc. (iki 0,634 euro už akciją). „Ignitis grupės“ akcijų perleista už 1,1 mln. eurų, kaina sumažėjo 0,50 proc. (iki 20,05 euro už akciją).

Kainos pokyčiu išsiskyrė „Auga Group“ (+4,85 proc., iki 0,476 euro už akciją). „Linas Agro“ (+1,51 proc., iki 0,806 euro už akciją) prekybos išvakarėse paskelbė, kad Rusijos federalinė antimonopolinė tarnyba leido bendrovei vykdyti koncentraciją įsigyjant „KG Group“.

„Klaipėdos naftos“ (+0,31 proc.) pajamos balandį, palyginti su 2020 m. balandžiu, smuko 37,3 procento. Bendras sausio-balandžio pajamų smukimas siekia 27,9 procento. Šiandien primojo ketvirčio rezultatus paskelbs „Tallinna Sadam“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės