Toks sprendimas priimtas gavus Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos poziciją, kad skaičiuojant metines palūkanas turi būti taikoma palūkanų skaičiavimo konvencija „act/360“, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Auga Group“.

„Bendrovė, kuriai santykiai su investuotojais ir reputacija yra aukščiausias prioritetas, informuoja obligacijų esamus ir buvusius savininkus, kad neginčys Lietuvos banko pozicijos, nors tam mato teisinių pagrindų, ir išmokės papildomas lėšas obligacijų esamiems ir buvusiems savininkams, atlikdama papildomą mokėjimą prie 2020 metų gruodžio 17 dieną sumokėtų palūkanų“, – teigiama „Auga Group“ pranešime.

Bendrovė taip pat padidins mokėjimus ateityje iki obligacijų išpirkimo mokėtinas palūkanas perskaičiuojant pagal „act/360“ palūkanų skaičiavimo konvenciją, dėl ko efektyvi mokėtina metinė palūkanų norma keliamaisiais metais didėja nuo 6 proc. iki 6,1 proc., o nekeliamaisiais metais palūkanų norma bus 6,083 procento.

Papildomas lėšas už obligacijų palūkanas, priskaičiuotas iki 2020 metų gruodžio 17 dienos, bendrovė pervedė birželio 7 dieną.

„Auga Group“ taip pat pabrėžė, kad nesutinka su Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos vertinimu, kadangi obligacijų išleidimo dokumentus reikia vertinti kaip visumą, neišskiriant vieno iš dokumentų atskirai.

„Obligacijų palūkanų dydis ir jų mokėjimo tvarka buvo aiškiai nurodyta su obligacijomis susijusioje dokumentacijoje, taip pat komunikuota investuotojams susitikimų su jais metu. Be to, nei vienas investuotojas nėra kreipęsis į bendrovę, laikydamasis pozicijos, kad yra gavęs mažiau palūkanų, nei turėjo gauti pagal obligacijų išleidimo dokumentus“, – nurodė „Auga Group“.

„Auga Group“ per tris šių metų mėnesius gavo 19,48 mln. eurų pajamų – 14 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, grupės grynasis pelnas išaugo 3,8 karto iki 0,67 mln. eurų.

2020-ųjų pabaigoje 55,04 proc. „Auga Group“ akcijų valdė „Baltic Champs Group“, 8,71 proc. – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), 8,39 proc. – bendrovė „ME Investicija“, 7 proc. – Žilvinas Marcinkevičius.

„Auga Group“ akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)