aA
Viešojoje erdvėje vis dažniau pasigirsta kalbų apie darbuotojų, ypač – IT sektoriuje, trūkumą, šuoliais augančius jų atlyginimus ir kylančias grėsmes visos šalies konkurencingumui. Tačiau kartu jau įprastais tapo patys aukščiausi įvertinimai, kuriuos mūsų šalyje dirbančių specialistų kompetencijoms ir darbo etikai skiria tarptautinės kompanijos. Tai reiškia viena: pasiekėme lūžio tašką ir tik nuo mūsų pačių priklausys, kaip – A ar B komanda – save laikysime patys ir mus laikys likęs pasaulis.
Vytautas Ašeris
© Asmeninio albumo nuotr.

Ką veikia IT specialistai ir kodėl jų trūksta?

IT specialistas – plati sąvoka, apimanti pačias įvairiausias specialybes: programuotojai, analitikai, palaikymo, kokybės užtikrinimo specialistai, komandų ir procesų vadovai, serverių, tinklų, duomenų bazių administratoriai ir pan. Kiekvieno iš jų vaidmuo yra vis kitoks, tačiau visuomet labai svarbus tiek tarptautinei, tiek ir vietinio kapitalo organizacijai.

Šių specialistų poreikį Lietuvoje augina verslo procesų automatizacija ir skaitmenizacija, sėkminga čia veikiančių organizacijų plėtra ir jose dirbančių specialistų kuriamos inovacijos. Taip pat – į Lietuvą plaukiančios užsienio investicijos, nes visiškai pelnytai sukūrėme patikimo ir Europos bankų, ir JAV startuolių partnerio vardą.

Įvairiose IT srityse besispecializuojančių darbuotojų Lietuvoje trūksta dėl keleto priežasčių. Pirma, jų aukštosiose mokyklose ruošiama bene 10 kartų mažiau nei, tarkime, vadybos specialybių atstovų, nors peržiūrėjus darbo skelbimų puslapius matyti, kad jų poreikis darbo rinkoje yra beveik vienodas. Antra, rinkoje yra nemažai jaunų ir gabių specialistų, tačiau trūksta sukaupusių daugiau žinių ir patirties. Ne mažiau svarbus ir trečias aspektas – neišnaudotos galimybės, pavyzdžiui, įtraukiant merginas į programavimo ar pan. krypties darbus, o tai – jau iššūkis švietimo sistemai.

Darbuotojams svarbu ne tik atlyginimas

Kas skatina žmones rinktis darbą IT, likti ir toliau tobulėti šioje srityje? Vienas svarbiausių dalykų – įsiklausymas į jų poreikius, dažniausiai sutelpantis į vieną žodį – motyvacija. Pavyzdžiui, jaunimui ypatingai svarbu ir prisiliesti prie reikšmingų užduočių, ir turėti galimybę draugų rate pasigirti atliekamo darbo išskirtinumu, naudojamomis moderniomis technologijomis. Pavyzdžiui, Vilniuje jau yra viena kompanija, kuri metines premijas išmoka ne paprasta valiuta, o bitkoinais.

Daugiau patirties įgiję specialistai dažniausiai turi labai tiksliai apibrėžtus lūkesčius, tad tereikia juos išpildyti – suteikti galimybę būti vadovaujančiu programuotoju, prisidėti prie projekto valdymo ar tiesiog leisti prisidėti padedant jaunesniems kolegoms gilinti žinias ir tobulinti įgūdžius.

Jie visi kartu tikisi lankstaus darbo grafiko, gerų darbo sąlygų biure ir galimybės jame jaustis kaip namuose. Žinoma, darbuotojai kompanijos, kurioje norėtų dirbti, greičiausiai nesirenka dėl biuro interjero. Tačiau patogiai ir šiuolaikiškai įrengtos patalpos yra būtinos, nes biuro interjeras vis dažniau suprantamas kaip įrankis, kuris padeda siekti gerų rezultatų.

Lietuvos specialistų potencialas – A komandos

Vis dėlto, trūkstant darbuotojų ir, sparčiu tempu kylant atlyginimų kreivei, situacija darosi sudėtingesnė tuose biuruose, į kuriuos tarptautinės organizacijos surinko darbuotojus atlikti antraeilių – palaikymo (angl. support) – darbų.

Tai reiškia, kad Lietuvoje dirbantys aukštas kompetencijas turintys specialistai netrukus gali tapti per brangūs būti B komandomis. Norėdami išlikti konkurencingi privalome jas kurti tokias, kurios gali ne tik įgyvendinti, bet ir valdyti tarptautinius projektus nuo idėjos iki jos išpildymo ir palaikymo.

Būtokios A komandos pasižymi aukštomis kompetencijomis ir gebėjimu realizuoti itin sudėtingus projektus.

Tai rodo ir „Danske Bank“ įkurto jungtinio Lietuvos ir Danijos inovacijų hub’o „Mobile Life“ patirtis. Lygiavertes funkcijas abiejose šalyse turintys darbuotojai sukūrė ir dabar vysto du produktus – „Sunday.dk“ ir „June.dk“ – internetinius sprendimus, kurie iš esmės keičia ir ateityje dar labiau pakeis tai, kaip klientai bendrauja su banku. Inovatyvius sprendimus vysto lygiavertės komandos, kurios darbuojasi skirtingose Baltijos jūros pusėse.

Visos šios IT agile komandos formuojamos iš Lietuvoje ir Danijoje dirbančių specialistų, ryšį palaikančių per tiesiogines transliavimo priemones ir keliones iš vienos šalies į kitą. Kompetencijų lygis abiejose šalyse vienodas – palaikomas panašus pradedančiųjų ir jau patyrusių darbuotojų santykis. Be to, tolygiai paskirstome ir jų kompetencijas, apimančias tiek tradicines IT žinias (JavaScript ir C# programuotojai, testuotojai, DevOps specialistai), tiek ir esančias „arčiau verslo“ (duomenų analitikai, vartotojo patyrimo ekspertai ir pan.). Taip užtikriname, kad kažkuris biuras netaptų „B komanda“, atliekančia mažesnės svarbos darbus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virgilijus Mirkės. Dvi pensijų taupyklės: kurią pasirinkusieji laimėjo daugiau? (6)

Pensijų kaupimo sistema pastarąjį kartą buvo tobulinama prieš penkerius metus. 2013 metais...

Vytautas Adomaitis. Kur tarp popierių užkasti mažiausių Lietuvos įmonių 20 mln. eurų? (1)

Praeitą savaitę paskelbtas Biurokratijos indeksas 2018 leido pirmą kartą eurais įvertinti keturis...

Tadas Povilauskas. Kaip ilgai dar džiaugsis smaližiai? (2)

Dietologai ir mitybos ekspertai dėl to, ko gero, nė kiek nesidžiaugia. Ne itin tai džiugina ir...

Juozas Augutis. Vieno energijos šaltinio dominavimas šildymo kainas kelia aukštyn (6)

Daug viešų diskusijų sukėlusios kylančios biokuro kainos dar kartą patvirtina seniai žinomą...

Indrė Genytė-Pikčienė. Ristis konkurencingumo indeksuose žemyn Lietuvai – prabanga (3)

Šiandien paskelbta 2018-ųjų Pasaulio ekonomikos forumo ataskaita, kurioje ši institucija, atlikus...

Top naujienos

Lietuvio gyvenimas primena pasakojimą apie Odisėją: į jūrą išplaukė trims mėnesiams, o grįžo po metų – neatpažino net sūnus (43)

Kone dešimtmetis praleistas jūroje gaudant vėją, trijų mėnesių plaukimas virtęs metus trukusia...

Medeina Čijauskaitė. Esame auklėjamos būti neįgaliomis princesėmis (67)

Man be proto gaila neišnaudoto moterų potencialo. Man gaila kiekvienos, kuri žiojėjančią...

Naujas Kremliaus statytinis Europos pašonėje kėsinasi įsiūbuoti konfliktą Balkanuose kyla grėsmė visam regionui (186)

Bosnijos prezidiumo narys pasisakė už nepriklausomą Serbų respubliką. Ar V. Putinas išpildys...

Prezidentiniuose reitinguose – neįtikėtini pokyčiai: atsiskleidė Šimonytės fenomenas (2157)

Gyventojams vardinant pretendentus į prezidentus, populiariausiųjų trejetukas keičiasi – į...

Andriaus Šedžiaus teisininkė atvertė visas kortas: kas iš tiesų stabdo skandalingas garsiosios poros skyrybas? (64)

Šiuo metu besiskiriantis verslininkas ir politikas Andrius Šedžius parengiamuosiuose...

Keista teisėjų klaida: lemiamu metu įskaitė nebūtus taškus į „Žalgirio“ krepšį epizodo įrašas (74)

Kauno „Žalgirio“ vyrams Eurolygoje nepavyko iškovoti antros pergalės iš eilės, nors vienu...

Legendomis apipinta Lietuvos vieta: be perstojo kunkuliuojantis įvairiaspalvis vanduo kaitina vaizduotę

Kurtuvėnų regioninis parkas – įkurtas siekiant išsaugoti ežeringo ir miškingo Kurtuvėnų...

Tikras prancūzų virtuvės pasididžiavimas – svogūnų sriuba: vienas gardžiausių ir pigiausių receptų video receptas (15)

Jei dar nesate ragavę šios tradicinės prancūzų sriubos , neskubėkite pradėti raukytis –...

Didelės Lietuvos įmonės vadovas apie sėkmę darbe: skatinu žmones patirti nesėkmes (7)

Stresas, užgriuvusi atsakomybė, aukšti lūkesčiai, staiga nukreipti visų žvilgsniai į tave –...

Ekstremistai mažiau naudojasi „YouTube“, vis dar renkasi „Google Drive“, „Dropbox“

Naudojimasis „ Google “ priklausančia vaizdo įrašų platforma „ YouTube “, kaip...