aA
Artėjant rudeniui daugelis įmonių ruošiasi galimiems naujiems iššūkiams. Kaip parodė karantino patirtis, išlikti ekstremaliomis sąlygomis verslai gali tik būdami lankstūs ir gebėdami prisitaikyti. Visgi kalbant apie darbo užmokesčio ar numatytų priedų darbuotojams keitimą, erdvės lankstumui yra tiek, kiek jos suteikia Darbo kodeksas. Tad kokias galimybes keisti darbuotojų darbo užmokestį ar mokamus priedus turi su sunkumais susiduriančios įmonės?
Jurgita Karvelė
Jurgita Karvelė
© Organizacijos nuotr.

Keisti atlyginimą – tik susitarus su darbuotoju

Darbuotojai ir darbdaviai visuomet gali keisti darbo užmokesčio sąlygas abipusiu susitarimu. Žinoma, jei tik toks susitarimas neprieštarauja Darbo kodekso normoms ir darbuotojas sutinka su atlyginimo sumažinimu laisva valia. Tačiau ką daryti, jei darbuotojas susimažinti darbo užmokesčio ar gaunamų priedų įmonei sudėtingu laikotarpiu ar bet kuriomis kitomis aplinkybėmis nesutinka?

Pakeisti darbo sutartyje numatyto darbo užmokesčio darbdavys vienašališkai negali. Tad bene vienintelė darbdaviui liekanti išeitis – bandyti su darbuotoju susitarti geranoriškai ir pakeisti darbo sutartį abipusiu susitarimu. Beje, per karantiną išties daug įmonių darbuotojų geranoriškai sutiko laikinai susimažinti savo darbo užmokestį darbdaviui sunkiu metu.

Kadangi gerų santykių tarp darbdavio ir darbuotojo palaikymas bei abipusis supratingumas yra svarbus abiem pusėms, įmanoma pasiekti sąžiningą ir abiejų šalių interesus atitinkantį susitarimą. Patirtis rodo, kad darbdaviai, kurie atvirai paaiškina darbuotojams situaciją ir su jais tariasi, dažniausiai pasiekia įmonėms būtinus susitarimus.

Kita priemonė, kurios karantino metu ėmėsi nemažai įmonių – tai darbuotojų darbo laiko sumažinimas. Taip sutartas darbo užmokestis sutartyje lieka nepakitęs, tačiau jis mokamas atitinkamai pagal išdirbtą trumpesnį darbo laiką. Jei vietoje viso etato darbuotojas dirba tik pusę – perpus mažėja ir jo darbo užmokestis.

Be abejo, dėl mažinamo etato abi šalys taip pat turi susitarti. Darbuotojui nesutikus su mažesniu darbo užmokesčiu, toks nesutikimas negali būti priežastis atleisti darbuotoją, tačiau darbuotojo atsisakymas dirbti mažesniu etatu jau gali būti pagrindas nutraukti darbo sutartį. Suprantama, tokiu atveju darbdavys turės laikytis įspėjimo termino ir sumokėti Darbo kodekse numatytą išeitinę išmoką.

Priedų dydį keisti galima ne visuomet

Nemažai darbuotojų reikšmingą savo atlygio dalį gauna įvairių priedų prie fiksuoto atlyginimo ir premijų pavidalu. Galimybės keisti juos labiausiai priklauso nuo konkrečių formuluočių darbo sutartyje. Pavyzdžiui, jei sutartyje darbdavys įsipareigoja mokėti tam tikro dydžio priedą prie atlyginimo, nepriklausomai nuo darbuotojo pasiektų rezultatų – šį įsipareigojimą privalu vykdyti.

Vis dėlto, jei mokami priedai yra susieti su darbuotojo pasiekiamais rezultatais, įmonė gali pakeisti darbuotojui numatytus tikslus ir taip sumažinti ar nemokėti sutartyje numatytų priedų. Be to, įmonė visuomet gali priedų mokėjimo tvarką nusimatyti vidinėse taisyklėse, o sutartyje su darbuotoju nurodyti, kad priedai mokami pagal tokias darbdavio vienašališkai nustatytas taisykles.

Darbdavys dėl atitinkamų priežasčių gali pakeisti vidines tvarkas taip, kad darbuotojų priedai sumažėtų ar nebūtų mokami visai. Tik tokiu atveju visuomet svarbu darbuotojus apie pakeitimus informuoti iš anksto (dažnai pačiose taisyklės būna numatyta prieš kiek laiko apie būsimus pasikeitimus darbuotojai turi būti informuoti). Toks priedų sumažinimas nebus įmanomas, jei darbo sutartyje numatoma, kad darbuotojui iškeltų tikslų ar priedų mokėjimo tvarkos darbdavys vienašališkai keisti negali.

Svarbi kiekviena smulkmena

Kartais norint sumažinti priedus itin reikšmingomis gali tapti ir, atrodytų, smulkmenos bei specifinės sutarties formuluotės. Pavyzdžiui, būta atvejo, kai darbo sutartis darbuotojui numatė „iki 100 proc. dydžio priedo prie pagrindinio atlyginimo“ mokėjimą. Ilgą laiką darbuotojas gaudavo tokio dydžio priedą, o darbdaviui nusprendus priedo dydį sumažinti iki 50 proc., darbuotojas su tuo nesutiko.

Kilus ginčui, darbdavys bandė įrodyti, kad formuluotė „iki 100 proc.“ reiškia, kad ši dalis gali būti ir mažesnė, tačiau teismas priėmė darbuotojui palankius sprendimus. Šis atvejis iliustruoja, kaip atidžiai ir tiksliai darbo sutartyje reikia formuluoti su atlygiu ir priedų mokėjimu susijusias nuostatas.

Daug paprasčiau yra tais atvejais, kai darbo sutartyje tam tikrų priedų ar premijų mokėjimo galimybė yra numatoma, tačiau jų mokėti neįsipareigojama. Tai suteikia galimybę dėl priedų mokėjimo spręsti pačiam darbdaviui.

Darbuotojų atlygio ar priedų sumažinimas tam tikrais atvejais – pavyzdžiui, karantino sąlygomis – gali būti vienintelis būdas nepritrūkti apyvartinių lėšų ir išsaugoti veiklos tęstinumą. Dėl to ruošiantis galimai antrai koronaviruso bangai ir naujiems suvaržymams įmonėms derėtų peržiūrėti ir savo sutartis bei vidines tvarkas, o prireikus – jas pakoreguoti ir padaryti lankstesnes.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Agnė Jonaitytė-Karalienė. Asmeninės lyderystės svarba – pandemijos nulemtas pokytis, kuris išliks (1)

Gyvenimas ir darbas pandemijos padiktuotu ritmu dar labiau išryškino asmeninės lyderystės svarbą...

Tadas Povilauskas. Ko laukti žaliavų rinkose antrą pusmetį?

Bene aktualiausias šiandien daugelį įmonių vadovų kamuojančių klausimų – ar dar ilgai...

Artūras Kokoškinas. Šakotis iš 3D spausdintuvo nėra tokia tolima ateitis (1)

Su naujausiomis technologijomis eksperimentuojantys virtuvės šefai jau dabar 3D maisto...

Rūta Armonė ir Brigita Ruibytė. Kokius principus taikančios bendrovės yra investuotojų taikinyje? (4)

Šiandienos pasaulyje, kai visuomenės vertybės keičiasi tvarumo link, investuotojai ieško būdų,...

Aušra Bytautienė. Darbuotojų įvairovė – raktas į inovacijų kūrimą ir sėkmingą konkurenciją

Darbuotojų įvairovės ir įtraukties užtikrinimo klausimai skamba vis dažniau. Tačiau neretai...

Top naujienos

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (21)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Modesta Meškė | D+

Profesorius Eugenijus Skerstonas išaiškino vyrams, kaip reikėtų vilkėti šortus: sužinoję šias taisykles niekada nesuklysite

Šiltuoju metų laiku pasirinkus vilkėti šortus ne vienam vyrui kyla dilema – kokio silueto ir...

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (470)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

„Ryanair“ lėktuve mirė keleivis (16)

Pigių skrydžių bendrovė „ Ryanair “ patvirtino faktą, kad liepos viduryje viename jų...

Kauno paradoksas: sparčiai tvarkomo miesto centrą tebedarko pastatai – „vaiduokliai“ (19)

Kauno vadovams pasišovus iš esmės sutvarkyti pagrindinius miesto kelius, Nemuno saloje pastatyti...

Nuvykus į ligoninę kauniečiui įtarė Laimo ligą, bet gydymo neskyrė: ligoninė paaiškino, kodėl taip nutiko (108)

„Delfi“ pasiekė skaitytojos Ingos pasakojimas, kuriame ji dalijasi savo brolio patirtimi. Anot...

Nuo skersinio kritęs Tvorogalas nevyniojo žodžių į vatą: noriu pamiršti tai, pailsėti nuo gimnastikos specialiai „Delfi“ iš Tokijo (107)

2019-ųjų Europos žaidynių ir 2020-ųjų Europos čempionas pratimuose ant skersinio Robertas...

Delfi TV laida „Delfi tema“ | D+

Amšiejus apie netikėtus būdus naikinti sodo kenkėjus

Algirdas Amšiejus , profesionalus sodininkas, sako, kad norint naikinti kenkėjus galima griebtis ir...

Viena šeima įsisuko į nelaimių karuselę: po senelių laidotuvių neteko ir namų (34)

Antradienio naktį Šalčininkų r. Gerviškių seniūnijai priklausančiame Gudelių kaime nutiko...

Viktorija Dačinskaitė | D+

Ant Palangos tilto sutikti žvejai buvo atviri: greitai meškeres bus galima pamiršti

Palanga yra neatsiejama nuo žuvies. Kur traukti norint pamatyti, kas kimba šiuo metu, pasakyti...