Pakoreguotame projekte – daugiau naudos visuomenei: pirmenybė teikiama tikslinei socialinei objektų paskirčiai, o ne komercinei būsimo koncesininko veiklai šalia komplekso, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Tačiau priimtame sprendime išlaikytos visos esminės nuostatos dėl koncesijos būdo ir projekto įgyvendinimo kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu.

„Savivaldybės tikslas – užtikrinti, kad daugiafunkcio komplekso modelis būtų finansiškai tvarus, atitiktų visus teisės aktus. Tikimės, kad pakoreguotas projektas bus patrauklus kuo didesniam potencialių investuotojų ratui, tame tarpe ir Lietuvos, ir užsienio įmonėms. Tik konkurencijos būdu bus galima pasiekti, kad šis projektas būtų įgyvendintas optimaliais kaštais“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Konkursą laimėjusiam koncesininkui bus leidžiama veikla, susijusi su projektavimu, statyba, eksploatavimu ir priežiūra, valdymu ir naudojimu neformaliam ugdymui skirtuose sporto objektuose: krepšinio ir rankinio salėse, futbolo aikštėse, lengvosios atletikos stadione ir kt.

Nuspręsta pasilikti galimybę mažinti projekto apimtis ir suteikti papildomo funkcionalumo pačiame komplekse, optimizuojant infrastruktūrą tuo atveju, jei konkurso metu paaiškėtų, kad iš veiklos gaunamų pajamų nepakanka.

Priimant sprendimą, atsižvelgta ir į VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei advokatų kontoros „Valiūnas ir partneriai Ellex“ projekto vertinimus. Ekspertų nuomone, atsisakius privataus partnerio komercinio nekilnojamojo turto plėtros, projektą būtų galima įgyvendinti suteikiant privačiam partneriui galimybę panaudoti veiklai neformaliojo ugdymo infrastruktūrą laisvu metu, kai ji nereikalinga savivaldybės reikmėms.

Jei privataus partnerio atrankos konkurso metu paaiškėtų, kad ir to nepakanka užtikrinti trūkstamą finansavimą komplekso išlaikymui, Tarybos sprendime numatyta privačiam partneriui konkurso metu suteikti galimybę optimizuoti patalpų infrastruktūros apimtis. Taip sumažėtų komplekso išlaikymo išlaidos, ir pakaktų savivaldybės apsibrėžtų skiriamų 500 tūkst. eurų finansavimo per metus.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su departamentu organizuos koncesijos konkursą bei pasirašys partnerystės sutartį su privačiu investuotoju. Sutartis tarp savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento ir privataus investuotojo bus sudaroma 25 metams.

Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, biblioteka, informacijos centras, kultūros ir ugdymo veiklų centas.

Visas komplekso turtas nuosavybės teise priklausys savivaldybei. Daugiafunkcis kompleksas – unikalus projektas, vykdomas pirmą kartą Lietuvoje. Viso projekto investicijų vertė – 79,1 mln eurų, Europos Sąjungos (ES) lėšos – 33,6 mln. eurų, savivaldybės lėšos (ES paramos kofinansavimas) – 2,9 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (113)