Anot jos, administracija taiko nereglamentuotą „faktinio turinio viršenybės taisyklę“, kuri sudaro galimybę nepaisyti teisės aktų reikalavimų ir projektuoti bei statyti ne tai, kas buvo nurodyta statybos dokumentuose.

„Pavyzdžiui, taikant šią taisyklę, svečių namai projektuojami kaip gyvenamieji namai, nors realiai komercinės patalpos net nebūna statomos“, – teigiama STT pranešime.

Pasak jo, statybos leidimų procesui stinga kontrolės ir sprendimų patikros.

„Praktikoje susiklosto situacijos, kai tas pats savivaldybės tarnautojas tikrina projektinius dokumentus statybos leidimui gauti, pritaria arba nepritaria techniniam projektui, teikia pastabas, tikrina pagal pastabas pakoreguotus dokumentus ir išduoda statybų leidimą. Šiame procese nėra vykdomos kontrolės funkcijos ar priimto sprendimo patikra“, – teigia STT.

Nurodoma, jog informacinėje sistemoje „Infostatyba“ nėra galimybės matyti viso proceso, o tarpinės jo dalys atliekamos skirtingose, nesusijusiose sistemose ir dėl to atsiranda piktnaudžiavimo rizika.

„Dėl to didėja ne tik atsitiktinių klaidų, bet piktnaudžiavimo galimybių rizika, procesas tampa nekontroliuojamas ir sunkiai atsekamas“, – pranešė tarnyba.

Atlikus korupcijos rizikos analizę STT Vilniaus savivaldybei, Aplinkos, Kultūros ministerijoms, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai pateikė pasiūlymus, kaip šalinti ar valdyti rizikas.

Tarnyba taip pat kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, prašydama įvertinti atskirų statybų teisėtumą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės