„Rytoj planuojamas sutarties pasirašymas, kur visos sutarties šalys patvirtins savo įsipareigojimus“, – BNS patvirtino švietimo ministrės atstovas spaudai Dainoras Lukas.

Vilniaus savivaldybės taryba koncesijos sutarčiai pritarė šį trečiadienį, taip atverdami kelią pasirašyti susitarimą dėl 150 mln. eurų vertės su investicijų bendrove „BaltCap“. Fondas užėmė iš projekto pasitraukusios koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“ vietą.

Savivaldybė informavo, kad susitarimą, numatanti išdėstyti mokėjimus koncesininkui per 22 metus pasibaigus statyboms, pasirašys visos trys šalys: savivaldybė, ŠMSM ir „BaltCap“.

Vilniaus savivaldybė skelbė, kad galutinis sutarties projektas suderintas ir su Viešųjų pirkimų tarnyba, naujausiuose pakeitimuose įtraukti ŠMSM įsipareigojimai – 53 mln. 392 tūkst. eurų, jie anksčiau buvo numatyti kituose dokumentuose. Be kita ko, įvardijama, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos, koreguojamos sumos perkeliant jas iš galutinio pasiūlymo.

Savivaldybė planuoja, kad pasirašius sutartį, per metus bus parengtas objekto techninis projektas, o 2022-ųjų pabaigoje prasidėtų ir pačios statybos – jos, planuojama, galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

Po sutarties pasirašymo ketinama patvirtinti atskirą susitarimą dėl koncesijos sutarties pakeitimo, jame numatyta tikslinti investicijų grąžos normos sąvoką, bus aprašomos procedūros, jog rizika gauti UEFA IV stadiono kategoriją tenka koncesininkui. Taip pat tikslinama, jog koncesininkas turi teises tik į baudas ir nuostolių atlyginimus, kurie yra numatyti sutartyje, tikslinami atsiskaitymo, mokėjimo tvarkos terminai.

Be kita ko, dokumentuose įvardijamas siekis įrengti stadione papildomas 3 tūkst. vietų be planuotų 15 tūkst., įtvirtinama, jog būtų imamasi priemonių, jei koncesininkas įvykdytų ne visus reikalavimus siekiant objekto pripažinimo UEFA IV kategorijos stadionu.

Be minėtų 150 mln. investicijų į patį daugiafunkcį centrą su stadionu, savivaldybė planuoja skirti dar apie 35 mln. eurų aplinkinės infrastruktūros tvarkymui.

Diskusijos dėl nacionalinio stadiono Vilniuje statybų, vietoje nebaigtų stadiono konstrukcijų Šeškinėje, vyksta nuo 2015-ųjų. Daugiau nei 150 mln. eurų vertės projektas pastaraisiais metais strigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.

Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Stadiono koncesijos konkursą laimėjusio konsorciumo atstovai „Axis industries“ rugpjūtį pranešė, jog traukiasi iš projekto dėl išaugusių statybos kaštų rizikos, o jos vietą užims „BaltCap“ fondas, iki šiol buvęs finansiniu partneriu.

„BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis BNS rugpjūčio viduryje yra sakęs, kad anksčiau planuota stadiono statybą patikėti bendrovei „Veikmės statyba“, tačiau toliau vertinami ir kitų potencialių statytojų pasiūlymai, tarp jų – „Conresta“ ir Panevėžio statybos trestas.

Pagal sutartį, ant Šeškinės kalvos turėtų būti pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės