aA
Ar kada nors pagalvojote, ką reikia daryti, jei neturite, kur gyventi? Atsakymas paprastas – išsinuomoti butą. Tačiau ar lengva Kėdainiuose išsinuomoti butą? Daugelio tai bandžiusių padaryti patirtis teigia, jog tai padaryti – labai sunku, o kartais net ir misija neįmanoma. Kaip yra iš tiesų?
© DELFI / Andrius Ufartas

Pasiūlymų portaluose – vos vienas kitas

Pirmąją dieną nusprendžiau skirti būsto nuomos skelbimų paieškoms. Kad būtų paprasčiau, paiešką susiaurinau iki, mano nuomone, populiariausių nuomos skelbimų portalų – „Plius.lt“, „Kampas.lt“, „Domoplius.lt“ ir „Skelbiu.lt“. Paieškoje suvedu „Kėdainių rajono savivaldybė“ ir... Jeigu girdėjote posakį „internetas – visagalis“, turiu jus nuliūdinti – būsto skelbimų portaluose vos vienas kitas.

Pirmasis aplankytas portalas „Kampas.lt“ nesuteikė jokių paieškos rezultatų. Buto nuomos skelbimų Kėdainių rajone tiesiog nebuvo.

Kitas – „Domoplius.lt“. Tačiau tikintis išvysti daug skelbimų ir vėl teko nusivilti, nes rezultatas – vienintelis skelbimas apie išnuomojamą butą Kėdainiuose, Smilgos gatvėje. Išsisaugau jį ir ieškau toliau. Tas pats skelbimas ir „Plius.lt“ portale. Gal viltys apie platų buto nuomos pasirinkimą nežlugs panaršius „Skelbiu.lt“?

Čia jau geriau – net trys skelbimai, iš kurių du – su nuotraukomis. Tiesa, vienas iš skelbimų įkeltas žmonių, kurie taip pat ieškosi būsto nuomai, taigi – netinkamas variantas.

Butų nuomos skelbimų palyginimas

Dar kartą peržvelgiu skelbimus. Variantų – trys. Trijų, dviejų ir vieno kambario butai.

1-o kambario butas – Šėtoje gatvėje. Kaina – 130 eurų. Tačiau berašant šį straipsnį, butas buvo išnuomotas.

2-ų kambarių butas Smilgos gatvėje nuomojamas su baldais. Butas – ketvirtame aukšte iš penkių. Kaina – 130 eurų. Išsamaus buto aprašymo nėra, privalumai nenurodyti.

3-ų kambarių butas S. Jaugelio-Telegos gatvėje taip pat nuomojamas su baldais. Butas – penktame aukšte iš penkių. Kaina – 150 eurų. Privalumai nurodyti: tvarkinga laiptinė, ramūs kaimynai, prižiūrima kiemo aplinka, vieta automobiliui pastatyti.

Reikalingas 300 eurų depozitas

Skambinu skelbimuose nurodytais numeriais. Pirmiausia kreipiuosi dėl buto Smilgos gatvėje. Atsiliepia vyras ir iš karto informuoja, jog dėl buto jau susitarė ir jis bus išnuomotas. Tačiau man vis tiek pavyksta išsiklausinėti rūpimų detalių: į butą su augintiniu – įleistų, jei šuo būtų mažas; reikalauja 300 eurų depozito ir sumos už mėnesį į priekį; komunaliniai mokesčiai žiemos metu neviršija 80 eurų, vasarą – 30 eurų.

Pavyko prisiskambinti ir pagal kitą skelbimą. S. Jaugelio-Telegos gatvėje butą išnuomojantis šeimininkas pasakojo, jog į butą įsikelti būtų galima nuo liepos 1 dienos. Šiuo metu į jį pretenduoja keturi laukiantys asmenys, todėl buto nuomininką šeimininkas atsirinks pagal patikimumą. Į butą su augintiniu įleistų. Reikalautų 300 eurų depozito ir įmokos už pirmą mėnesį. Komunaliniai mokesčiai vasarą siekia truputį daugiau kaip 30 eurų, o žiemą svyruoja nuo 50 iki 80 eurų.

Ieško, bet neranda

Ar lengva išsinuomoti butą, klausiu „Rinkos aikštės“ laikraštyje skelbimą patalpinusios moters vardu Janina (vardas pakeistas, bet redakcijai žinomas – aut. past.). Ji jau senokai ieškosi 1-o kambario buto, tačiau teigia, kad tokį rasti – nelengva.

„Jau senokai ieškausi buto, tačiau nerandu. Laikraščiuose mažai skelbimų, o jeigu randu, tuomet šeimininkai prašo depozito už 2 arba 3 mėnesius į priekį. Taip pat ir nuomos kainos labai didelės“, – pasakojo moteris.

Kaip sekasi ieškotis buto, paklausiau ir dar vieno skelbimą laikraštyje įdėjusio asmens.

„Kol kas į buto nuomos paieškos skelbimą niekas neatsiliepė. Ieškausi 2–3 kambarių buto, tačiau bet koks butas manęs nedomina. Ieškausi suremontuoto buto, su baldais ilgam metų–dvejų laikotarpiui“, – pasakojo vyras, panoręs likti neįvardintas.

Paklaustas, ar depozitas – ne problema, vyras tikino: „Tikrai ne problema. Galiu sumokėti depozitą, o už butą galiu mokėti 200–300 eurų.“

Surasti butą įmanoma tik per pažįstamus

Nors butų nuomos skelbimų laikraščiuose ar portaluose nėra daug, patys kėdainiečiai tikina, jog išsinuomoti butą reikia bandyti per pažįstamus.

„Yra laisvų, negyvenamų butų mieste, kurių niekas nenuomoja. Kaip tik tokį butą radome patys, pagalbos kreipdamiesi į pažįstamus“, – apie nelengvą buto paieškos kelią pasakojo kėdainietė Orinta K.

Jos nuomone, rasti nuomojamą būstą Kėdainių mieste – nelengva. Trūksta būsto nuomos skelbimų. Ir pasiseka, jei laisvą butą randi kreipdamasis į pažįstamus.

Kita kėdainietė Toma pasakojo, jog butą surado taip pat per pažįstamus: „Atvykusi iš mažo miestelio, kaip ir visi, susidūriau su buto nuomos problema. Per šį laiką, kol gyvenu Kėdainiuose, pakeičiau ne vieną butą ir visus radau per pažįstamus.“

Toma pasakojo, jog žmonės nelinkę nuomoti butų dėl nepagrįstų baimių.

„Man teko pasikalbėti su butų, kuriuose gyvenau, šeimininkais. Visi kaip vienas pasakojo, jog butų nenuomoja nepažįstamiems, bijodami, jog buto inventorių sulaužys, nemokės komunalinių mokesčių ar jų negalės vėliau iš jiems priklausančio buto iškrapštyti, taip pat dauguma buvo praeityje nukentėję nuo nepatikimų nuomininkų“, – priežastis, kodėl šeimininkai nenoriai nuomoja butus, atskleidė Toma.

Nenoro nuomoti priežastis – mažos kainos

Remax“ nekilnojamojo turto agentūros specialisto Giedriaus Balčiūno pasiteiravau, dėl kokių priežasčių Kėdainiuose sunku išsinuomoti butą. Jo nuomone, išsinuomoti butą Kėdainiuose – neįmanoma. O priežastys, dėl kurių gyventojai nenuomoja butų – maža nuomos kaina.

„Atvirai tariant, žmonės savo nuosavų butų nenuomoja, nes nuomos kaina Kėdainiuose nuo 100 iki 150 eurų yra per maža ir jiems paprasčiausiai neatsipirktų.

Lyginant su dideliais miestais – Kaunu ar Vilniumi, kur nuomos kaina už 2–3 kambarių butą yra 300 ar 400 šimtai eurų, neįmanoma užsidirbti. Taip pat didesnių miestų gyventojai gauna nemažą – iki 1 000 eurų depozitą, iš kurio gali pasidengti patirtus nuostolius. Jeigu nuomininkai nesumokėtų mokesčių ar nutiktų kažkas, tų pinigų pakaktų situacijai suvaldyti. O Kėdainiuose nuomininkas, išnuomojęs butą už 100 ar 150 eurų ir pasiėmęs 300 eurų depozitą, ne visada galės tai padaryti“, – pagrindines priežastis įvardijo G. Balčiūnas.

Be to, pasak jo, kartais nutinka ir taip, kad atsikrausčius nuomininkams, po to jų neįmanoma išprašyti lauk.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Per metus butų kainos Lietuvoje augo daugiau nei 3 proc. (3)

Penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir...

Trys priežastys, dėl kurių lietuviai dažniausiai keičia būstą (28)

Pasikeitimai gyvenime, noras įsigyti nuosavą būstą ar pasikeitusi darbo vieta – dažniausios...

Žadama atkurti Nemirsetos kurhauzą (9)

Ruošiamasi atstatyti Nemirsetos kurhauzą.

Jaunoms šeimoms skiriama parama būstui apkarto (21)

Po kilusio jaunų šeimų nepasitenkinimo dėl to, kad nepavyksta gauti valdžios pažadėtos...

Europos statybų bendrovės jau išgyvena krizę (53)

Kurį laiką statybų verslas Europoje klestėjo. Valstybė neleido statybų bendrovėms skursti,...

Top naujienos

Visiškai išteisintas Balčiūnas: dar pagalvosiu, ar reikalausiu kompensacijos už pareigūnų neprofesionalumą (57)

Namų šturmas paryčiais, dešimt parų areštinėje ir penkeri metai teismo proceso, kol buvęs...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (407)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Orai: pokyčių laukiama savaitgalį

Šaltis į Lietuvą veržtis neskuba. Antradienį termometrų stulpeliai aukščiausiai kils iki...

Išlydėjusi 11-metį sūnų į mokyklą motina tokios tragedijos nesitikėjo (14)

Kartais turi nutikti kas nors labai nelaimingo, kad sužinotume, kokie nuostabūs žmonės mus supa....

Sunerimę Čeponis ir Sirvydis pateisina Šaro rimbą, bet siūlo keisti „Žalgirio“ žaidimą (48)

„Stengsiuosi, kad mūsų vyrai pataptų vėl tokiais pačiais žmonėmis, kokie jie buvo...

„Socialdarbiečių“ sąlyga „valstiečiams“: arba pinigai partijai, arba balsai už biudžetą? (117)

„Valstiečių“ siekis finansuoti koalicijos partnerius Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (...

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (15)

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas...

Anglai privertė Ispanijos futbolo gerbėjus nušvilpti savo rinktinę (2)

Tris įvarčius per kėlinį sumušusi Anglijos futbolo nacionalinė komanda atsilygino Ispanijos...

Sveikatos specialistė sukritikavo naują visuomenės įprotį: kodėl į tualetą nereikėtų neštis telefono (35)

Visi nuo pat vaikystės žinome, kad rankas reikia plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgį ar...

Mokslininkė įkvėpimo sėmėsi iš Nobelio premijos laureato: svarbiausia nepasiduoti po nesėkmių (15)

Jaunoji neuromokslininkė dr. Julija Krupič, prieš 12 metų baigusi fizikos studijas Vilniaus...