Trys didžiosios partijos susitarimą pasiekė tą pačią dieną, kai vienas advokatas teisme paskelbė, kad potencialiai gali būti dar šimtai žmonių, nukentėjusių nuo Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijos, kuri šnipinėjo politikų ir įžymybių telefonų pokalbius.

Britanijoje vyko intensyvūs debatai dėl to, kaip įgyvendinti rekomendacijas, pateiktas Apeliacinio teismo teisėjo Briano Levesono, kuriam buvo pavesta apvalyti laikraščių industriją kilus krizei dėl pranešimų apie plačiai taikytus neteisėtus veiksmus.

Nukentėjusiųjų grupės siekė nepriklausomos priežiūros institucijos, kurios galios būtų grindžiamos įstatymais, o žiniasklaidos organizacijos nepritarė jokiam potencialiam spaudos įstatymui ir teigė, kad jis tai kelia grėsmę spaudos laisvei.

Naujasis susitarimas yra komplikuotas kompromisas.

Ministras pirmininkas Davidas Cameronas sakė, kad toks reguliavimas užtikrintų geresnę žiniasklaidos praktiką išvengiant spaudos įstatymo, kuris galėtų suvaržyti itin nepriklausomą šalies spaudą.

"Šiandien stovime čia su bendru partijų susitarimu dėl naujos spaudos reguliavimo sistemos, - parlamentarams sakė D.Cameronas. - Ja remiamos mūsų didžios tiriamosios žurnalistikos ir žodžio laisvės tradicijos. Ja apsaugomos pažeidžiamųjų ir nekaltųjų teisės".

Politikų siūlomas reguliuotojas bus nepriklausomas nuo žiniasklaidos ir turės įgaliojimus priversti laikraščius skelbti gerai pastebimus atsiprašymus bei mokėti baudas iki 1 mln. svarų, jeigu jie pažeis jo nustatytas taisykles.

Laikytis reguliavimo režimo bus galima pasirinktinai, bet jo nesilaikančios žiniasklaidos grupės gali potencialiai patirti papildomų nuostolių, jeigu jų istorijos susikirs su Britanijos teismų sistema.

Užuot įsteigta nauju spaudos įstatymu, kurį britų žiniasklaida vadina nepriimtinu, ta reguliavimo institucija bus sukurta Karališkąja chartija, tam tikru įsakymu, kurio istorija siekia viduramžius.

Londone įsikūrusi "Index on Censorship" šias naujoves pavadino "liūdna diena spaudos laisvei Jungtinėje Karalystėje".

Į verslą orientuotas Londono nemokamas laikraštis "City A.M." antradienį savo pirmajame puslapyje išspausdino antraštę "NELAISVA KALBA". (UNFREE SPEECH).

Populiariausias britų bulvarinis laikraštis "The Sun" naująją instituciją palygino su Tiesos ministerija iš George'o Orwello antiutopinės knygos "1984".

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)