„Pateikti pajamų deklaracijas ir sumokėti mokestį turi pernai nuosavybėje 10 metų neišlaikytą nekilnojamąjį turtą pardavę gyventojai. Raginame nelaukti gegužės 2 d. ir deklaraciją pateikti jau dabar.

Prireikus pagalbos ar kilus klausimams, dar bus pakankamai laiko kreiptis į VMI specialistus, kad gyventojas ne tik teisingai užpildytų deklaraciją, bet ir laiku – iki gegužės 2 dienos, sumokėtų apskaičiuotus mokesčius “, – teigia VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Primenama, kad pateikti pajamų deklaracijas ir sumokėti mokestį turi gyventojai, pardavę pernai nuosavybėje 10 metų neišlaikytą NT: butą, namą, žemės sklypą ir pan. Skirtumas tarp NT pardavimo ir jo įsigijimo bei susijusių privalomų mokėjimų apmokestinamas 15 proc. tarifu.

O kam deklaruoti nebūtina?

Taip pat svarbu žinoti ir apie NT pardavimui taikomas išimtis.

Tais atvejais, kai iki parduodant būstą jame buvote deklaravęs savo gyvenamąją vietą bent 2 metus, teikti deklaracijos ir GPM mokėti nereikės. Jei gyvenamąją vietą parduotame būste buvote deklaravęs trumpiau nei 2 metus, tačiau po jo pardavimo per 1 metus įsigyjate kitą ir savo gyvenamąją vietą deklaruojate tame naujame būste – pajamų deklaracijos teikti ir mokesčio mokėti taip pat nereikia.

Ką daryti, jei deklaracijos nepavyko pateikti savarankiškai?

Daugiau informacijos apie parduotą turtą galima rasti VMI svetainėje: www.vmi.lt > Gavau turto pardavimo / nuomos pajamų. Konsultacijos bei paslaugos teikiamos ir telefonu +370 5 260 5060. Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją