Anot ministerijos, apie savo pasitraukimą 38-erių D. Misiūnas informavo finansų ministrą Vilių Šapoką.

„Kalbame apie strateginę įmonę, todėl ji turi būti valdoma ypač skaidriai ir į atsiradusias abejones reaguojama jautriai ir greitai. Pastaruoju metu viešoje erdvėje kilo daug klausimų. Ir nors ne į visus juos šiandien galime atsakyti, vyksta įvairūs tyrimai – šešėlis mestas, todėl turime nedelsiant pradėti jį sklaidyti“, - pranešime spaudai sako V. Šapoka.

„Šiandien priėmiau itin svarbų sprendimą sau ir visai grupei – kreipiausi į akcininką ir stebėtojų tarybą pranešdamas, kad atsistatydinu iš pareigų. Šiam žingsniui ruošiausi ir gerai apgalvojau.

Toks mano sprendimas visiškai eliminuoja bet kokias galimybės interpretacijoms, prioritetą teikiant grupės veiklos tęstinumui. Visą laiką, kol dirbau kartu su Jumis prioritetą teikiau grupės interesams, o pasiekti rezultatai atspindi realų grupės kokybinį pokytį per 2013 – 2017 metų laikotarpį“, - laiške kolegoms rašo D. Misūnas.

Specialiųjų tyrimo tarnyba (STT) atlieka tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, atskleidžiant Finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją apie vieną iš kandidatų į „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybą. BNS žiniomis, atrankos metu teisėsaugos „filtro“ nepraėjo buvęs „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos pirmininkas Šarūnas Kliokys.

Praėjusį ketvirtadienį STT kaip liudytoją apklausė D.Misiūną. Po apklausos jis BNS teigė su Finansų ministerijos vyriausiąja patarėja Agne Bagočiute neaptarinėjęs „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos formavimo. STT šiame tyrime apklausė ir daugiau „Lietuvos energijos“ ir Finansų ministerijos vadovų.

„Lietuvos energijos“ generaliniu direktoriumi 38-erių D. Misiūnas paskirtas 2011-ųjų vasarį, kai atsistatydino Aloyzas Koryzna. Į „Lietuvos energijos“ valdybą D. Misiūnas išrinktas tų pačių metų kovą, o jos pirmininku išrinktas 2014 metų birželį.

Prieš tapdamas „Lietuvos energijos“ generaliniu direktoriumi, D. Misiūnas dirbo strategijos ir vystymo direktoriumi tuometinėje elektros perdavimo bendrovėje „Lesto“.

D.Misiūnas yra studijavęs Kauno technologijos universitete (KTU) ir Švedijos Lundo universitete, kur apsigynė technologijos mokslų daktaro laipsnį, nuo 2006 metų dirbo tarptautinėje inžinerinių konsultacijų įmonėje „Sweco“, nuo 2008-ųjų - tarptautinėje audito ir verslo konsultacijų įmonėje „Ernst & Young“.

D.Misiūnas taip pat yra elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ stebėtojų tarybos pirmininkas, Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos prezidentas, dirba asociacijos „Eurelectric“ taryboje.

Jis taip pat yra ISM vadybos ir ekonomikos universiteto valdybos narys, Aukštojo mokslo tarybos narys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, dėsto KTU.

Traukiasi ir A. Bagočiutė

Iš praėjusią savaitę paskirtos naujos energetikos grupės „Lietuvos energija“ stebėtojų tarybos traukiasi viena iš 4 narių - Finansų ministerijos atstovė.

Taryboje nebedirbs ministerijos vyriausioji patarėja Agnė Bagočiutė. Ją keičia Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento direktoriaus pavaduotojas Gediminas Norkūnas, pranešė Finansų ministerija.

Anot pranešimo, nauja stebėtojų taryba kitą savaitę pirmajame posėdyje turėtų išrinkti pirmininką ir svarstyti valdybos atrankos klausimą.

Praėjusią savaitę finansų ministras paskyrė 4 iš penkių naujos „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos narius, iš kurių du - Finansų ministerijos atstovai bei du - nepriklausomi nariai. Penktasis narys - buvęs tarybos vadovas Šarūnas Kliokys - nebuvo paskirtas, nes nepraėjo teisėsaugos filtro.
Ministerija paskelbė penktojo stebėtojų tarybos nario atranką.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, atskleidžiant Finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją apie vieną iš kandidatų į „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybą.

Finansų ministras Vilius Šapoka BNS tuomet tikino, kad STT tyrimas nesusijęs su ministerijos vadovybe, tačiau plačiau tyrimo detalių neatskleidė.

Praėjusią savaitę ministerijoje lankėsi STT pareigūnai, kurie išsireikalavo dokumentų, susijusių su tyrimu. BNS žiniomis, STT apklausė daugiau ministerijos pareigūnų bei „Lietuvos energijos“ darbuotojų.

Susiję straipsniai
Top naujienos