„Kiek man yra žinoma, įmonė („Orlen Lietuva“ – BNS) žaliavinės naftos ketina atsisakyti pati artimiausiu metu. Tai čia įmonės sprendimas, nes čia ne valstybė perka, o perka konkrečiai „Orlen“. Kiek žinau, įmonė yra jau labai arti tos stadijos, kada nebepirks daugiau rusiškos naftos ir nenaudos perdirbimui“, – paklausta, ar realu Lietuvai atsisakyti visų energijos išteklių iš Rusijos, antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Kovo pradžioje bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Audrius Daugnora teigė, kad „Orlen Lietuva“ nuo 2014 metų diversifikuoja žaliavą ir perdirba ne tik rusišką naftą, todėl bendrovei nebūtų sunku atsisakyti šios žaliavos.

Pasak jo, pastaraisiais metais gamykloje įprastai būdavo perdirbama apie du trečdaliai rusiškos naftos, tačiau dabar „tie skaičiai verčiasi į priešingą pusę“.

„Orlen“ kovo pradžioje pranešė, jog stiprinant naftos tiekimą į koncerno gamyklas iš alternatyvių krypčių, su Saudo Arabijos kompanija „Saudi Aramco“ susitarta dėl 5 papildomų Šiaurės jūros naftos tanklaivių pirkimo, o dalis šios naftos bus skirta ir Mažeikių gamyklai.

Lenkijos „Orlen“ pernai skelbė, kad 57 proc. žaliavos savo perdirbimo gamykloms perka iš Rusijos pagal ilgalaikes tiekimo sutartis, maždaug 8 proc. – iš Saudo Arabijos, o likusią dalį – „spot“ rinkoje.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Dalintis
Nuomonės