Į Lietuvos nuolatinę atstovybę susirinkusius Briuselyje gyvenančius lietuvius domino Lietuvos geopolitiniai pasirinkimai, energetinių projektų tęstinumas ir įgyvendinimas, atsinaujinanti energetika, skalūnų dujos, dabartinės Lietuvos vyriausybės laikysena energetinės nepriklausomybės klausimais, stringanti namų renovacija ir daugelis kitų temų.
 
Diskusijų metų TS-LKD lyderis pabrėžė, kad energetinė nepriklausomybė – vienas svarbiausių prioritetų tiek Lietuvos pirmininkavimo ES metu, tiek ir per visus dvidešimt trejus nepriklausomos Lietuvos metus.

„Lietuvos pasirinkimas, padarytas prieš 9 metus, dar labiau sutvirtino šias nuostatas, nes Europa - niekada nesibaigiantis projektas“, - eurooptimistinėmis nuotaikomis dalijosi A. Kubilius.
 
„Kad ir kaip Rusija nenorėtų paleisti Rytų Europos iš savo gniaužtų, tenka pripažinti, kad imperija žlunga, o Rusija privalo išlipti iš postimperalistinių negalavimų. Todėl Rytų Europai ir Lietuvai tenka nemenkas uždavinys formuojant ES politikos kryptis, kaip ir pasirinkimas judėti gilesnės Europos integracijos link“, - atsakinėdamas į klausimus ir linkėdamas dabartinei Vyriausybei tęsti pradėtus darbus, pabrėžė buvęs premjeras.
 
A. Kubilius tvirtino, kad naujasis Visagino atominės elektrinės projektas yra pats tinkamiausias pasirinkimas ir dėjo viltis, kad pagaliau pavyks nutiesti elektros jungtis su Lenkija ir Švedija ir užbaigti Lietuvos energetinę izoliaciją.

„Esu įsitikinęs, kad mūsų energetinė nepriklausomybė - misija įmanoma“, - užtikrintai kalbėjo svečias.
 
Kaip pranešė Belgijos lietuvių bendruomenė, A. Kubilius gynė savo Vyriausybės sprendimą statyti atskirą suskystintų dujų terminalą, aštriai kritikavo šalia Lietuvos dygstančias jėgaines Baltarusijoje ir Kaliningrade.

Pasak A. Kubliaus, skalūnų dujos gali fundamentaliai pakeisti žaidimo taisykles, o Lietuvos inicijuota byla prieš „Gazpromą“ sustiprinti greitai besiformuojančią bendrą europinę energetikos politiką.   
 
„Jei kažkas krypuoja ir gagena kaip žąsis, tai ir yra žąsis“, - šmaikštavo buvęs premjeras, kviesdamas viską vadinti savo vardais ir nebijoti įvardyti „Gazpromo“ keliamos grėsmės regiono energetiniam saugumui ir Rusijos sustiprėjusių pastangų sustabdyti Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos judėjimą Europos link.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (458)