"JAV ir ES laukia daug darbo siekiant diversifikuoti energijos išteklius. Ir šia kryptimi mes daug dirbame", - sakė jis.

Pasak J. Kerry’io, galutinis šio darbo tikslas yra užtikrinti, kad "mes nepriklausytume nuo vieno vienintelio energijos šaltinio”.

J. Kerry tokio uždavinio sprendimą sieja su dujotiekio "Pietų dujų koridorius" eksploatavimu, - šiuo dujų koridoriumi ketinama transportuoti dujas iš Azerbaidžano per Turkiją į Europą.

Kaip pranešė JAV valstybės sekretorius, svarstomas ir suskystintų gamtinių dujų terminalų ES teritorijoje variantas: "Mes (JAV) tieksime dujų daugiau, nei Europa jų suvartoja šiandien", - tikino J. Kerry, pastebėdamas, kad suskystintų gamtinių dujų tiekiamas pasaulinėms rinkoms iš JAV bus pradėtas 2015 metais.

Abejonių dėl to, kad Europa atsisakys rusiškų dujų, išsakė Europos resursų ir energetinio saugumo centro (EUCERS) direktorius Friedbertas Pfliugeris ir investicinis bankas "Bank of America Merrill Lynch"; o Briuselio analitikos centro ataskaitoje pastebima, kad jeigu Europos šalys nutars iškeisti rusiškas dujas į alternatyvius transokeaninius tiekimus, dujų kainos pašoks pusantro du kartus.

JAV Energetikos informacijos agentūros duomenimis, į Vakarų Europą teko 76 proc. viso Rusijos dujų eksporto.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (910)