Pasak Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuro įgalioto atstovo Aurimo Valaičio, tikslus reikalavimų skaičius ir jų suma paaiškės per artimiausias kelias savaites, o kreditorių reikalavimai bus tvirtinami jų susirinkime rugsėjo 27 dieną.

„Reikalavimų pateikta tikrai labai daug – ne šimtai, o tūkstančiai. Sumas suvesime, tikiuosi, per vieną–dvi savaites ir susirinkimą dėl kreditorių reikalavimų tvirtinimo šauksime rugsėjo 27 dieną. Tikėtina, kad duomenis mes už kokių dviejų savaičių turėsime – tikslų kiekį, tikslią pareikštų kreditorių reikalavimų sumą“, – BNS penktadienį sakė A. Valaitis.

Reikalavimus „Inter RAO Lietuvai“ jos kreditoriai galėjo pateikti iki ketvirtadienio.

A. Valaitis anksčiau BNS teigė, jog „Inter RAO Lietuva“ turi daugiau nei 4 tūkst. kreditorių – dauguma jų yra bendrovės akcininkai, kuriems dėl pritaikytų sankcijų nebuvo išmokėti dividendai.

Pasak jo, daugiausia reikalavimų sulaukta būtent iš įmonės akcininkų, taip pat iš buvusių klientų – dėl neįvykdytų elektros tiekimo sutarčių.

„Daugiausia (reikalavimų pateikė – BNS) akcininkai, kuriems nebuvo išmokėti dividendai. Didžioji jų dalis yra Lenkijos piliečiai (...) Mes turime dvi reikalavimų dalis: neišmokėti dividendai ir reikalavimai, pareikšti dėl iki tam tikro termino neįvykdytų ar prieš laiką nutrauktų sutarčių – šalys prašo kompensuoti jų patirtus nuostolius“, – teigė A. Valaitis.

„Įmonė sankcionuota, jai buvo panaikinti (elektros - BNS) importo ir eksporto leidimai ir įmonė negalėjo įvykdyti sutartimis prisiimtų įsipareigojimų dėl elektros energijos tiekimo“, – sakė įmonės bankroto administratorius.

A. Valaitis negalėjo atsakyti, ar bus įmanoma įgyvendinti kreditorių reikalavimus.

„Tą informaciją tikrai galima bus pateikti tik po to, kai bus aiškūs kreditorių reikalavimų kiekiai ir sumos. Tada juos galėsime palyginti su resursais, kuriuos turi įmonė“, – teigė A. Valaitis.

Pasak jo, įmonė vis dar negali atidaryti sąskaitų – tai atsisakė padaryti visi didieji Lietuvos bankai. Vis dėlto, kaip teigė, A. Valaitis, vienas bankas sutiktų atidaryti sąskaitas, tačiau dar laukiama Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) leidimo.

„Mes buvome paprašę FNTT leidimo atidaryti kreditorių ir komercinę sąskaitas. Kol kas leidimo dar nesame gavę. Laukiame, nes faktiškai visi didieji Lietuvos bankai informavo, kad su šita įmone („Inter RAO Lietuva“ – BNS) dėl reputacinių dalykų nenori turėti jokių santykių ir sąskaitų neatidarys“, – sakė A. Valaitis.

„Vienas iš bankų galbūt sutiktų, tai laukiame leidimo sudaryti sandorį su banku dėl kreditorių ir komercinės sąskaitos atidarymo“, – teigė jis.

„Inter RAO Lietuvos“ kreditoriai birželio 30-ąją nusprendė inicijuoti neteisminį bendrovės bankrotą.

Įmonės bankrotas inicijuotas po to, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kovo viduryje apribojo „Inter RAO Lietuvos“ galimybes atlikti bankų operacijas, o gegužę dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo įšaldytos ne tik įmonės lėšos, bet ir akcijos.

Bendrovės akcininkai pavasarį nutarė dividendais išmokėti visą pernai uždirbtą 7,4 mln. eurų pelną, tačiau „Nasdaq“ centrinio vertybinių popierių depozitoriumo Vilniaus filialas atsisakė tai padaryti. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) birželio pabaigoje panaikino „Inter RAO Lietuvos“ elektros eksporto, importo bei nepriklausomo tiekėjo licencijas.

Baltijos šalys gegužės 22-ąją sustabdė prekybą „Inter RAO Lietuvos“ tiekiama rusiška elektra. Tai padaryta po to, kai sprendimą stabdyti prekybos sandorius gegužės 20 dieną priėmė biržos operatorė „Nord Pool“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės