Kaip teigiama, „Mero“ finansuos 73 mln. dolerių (67,6 mln. eurų) vertės projektą įgyvendinti naftotiekio TAL ekspansiją. Šis vamzdynas užtikrina naftos tiekimą iš Italijos Triesto uosto į Vidurio Europą. Esama ketinimų nuo 2025-ųjų padvigubinti TAL pajėgumus iki 8 mln. tonų naftos per metus.

„Šis susitarimas yra mūsų ateitis, jis po ilgų 60 metų atskirs mus nuo Rusijos ir padės mums pasiekti energetinę nepriklausomybę, laisvę ir suverenitetą“, – žurnalistams pareiškė „Mero“ generalinis direktorius Jaroslavas Pantucekas.

Čekija anksčiau šiemet jau visiškai atsisakė rusiškų dujų.

Skaičiuojama, kad į dvi šalies perdirbimo gamyklas praėjusiais metais iš viso atkeliavo 7,4 mln. tonų naftos. 56 proc. šio kiekio atvyko iš Rusijos per naftotiekį „Družba“.

Europos Sąjunga (ES) 2022 m. gegužę įsivedė beveik visapusišką naftos importo iš Rusijos draudimą. Nepaisant to, ši priemonė vamzdynui „Družba“ nebuvo pritaikyta.

Čekijos premjeras Petras Fiala antradienį tvirtino, kad išimtis davė Prahai laiko sudaryti naująjį TAL susitarimą. Politikas pasveikino šį žingsnį, pavadindamas jį itin svarbiu siekiant energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos.

TAL valdo aštuonių naftos kompanijų konsorciumas, kuriam be „Mero“ taip pat priklauso „Shell“, ENI ir „ExxonMobil“. TAL pumpuoja naftą iš Italijos į Pietų Vokietiją, iš kur kitais vamzdynais žaliava pasiekia Čekiją ir Austriją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės