aA
Naujausias Donaldo Trumpo dereguliavimo taikinys: Amerikos tualetai. Prezidentas paskelbė, kad reikalauja federalinės vandens naudojimo efektyvumo standartų peržiūros vonios kambariui skirtuose įrenginiuose ir pasiskundė, kad namuose su silpnu vandens slėgiu „žmonės vandenį tualete nuleidžia 10, net 15 kartų, nors turėtų tik kartą“.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
© Reuters / Scanpix

Jis pažymėjo, kad vonios kambario įrenginiuose vanduo teka silpna srovele.

„Praktiškai neįmanoma nusiplauti rankų, nes iš maišytuvo išleidžiama per mažai vandens, ir galiausiai tenka palikti maišytuvą įjungtą ilgesnį laiką, o rankoms nusiplauti prireikia kur kas daugiau laiko, nors sunaudojamas tas pats vandens kiekis“, – kalbėjo jis Baltųjų rūmų renginyje, kuriame dalyvavo smulkaus verslo atstovai.

Jis sakė, kad Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) jau atsižvelgė į jo rekomendacijas.

Internetas greitai pasičiupo naują sensaciją ir pasiūlė begalę būdų iš jos pasišaipyti: skatologinį, politiškai profanišką, spaudoje neskelbtiną.

Tviteryje sparčiai išplito grotažymė #ToiletTrump. Vienas asmuo paskelbė prezidento žodžius epiniu „Žvaigždžių karų“ formatu „Vandens slėgis: epizodas VIII“, kur spontaniškas D. Trumpo pasisakymas didingai slenka plačiame ekrane.

D. Trumpas pažymėjo, kad peržiūrėti standartus reikalauja „sveika nuovoka“, nes dušai, jo teigimu, „tyliai sruvena“, o tualetai dėl pakartotinio nuleidimo „sunaudoja daugiau vandens“.

Reglamentų atšaukimas

Nuo to laiko, kai 2017 m. pradėjo eiti prezidento pareigas, D. Trumpas atšaukė ne vieną reglamentą, daugiausia dėmesio skirdamas aplinkosaugos taisyklėms, kurios buvo įvestos ar pasiūlytos B. Obamos administracijos valdymo laikotarpiu. Prezidentas mėgsta vaizduoti save kaip aplinkos gynėją, nors kritikai sako, kad jis tik susilpnino reglamentus, skirtus kovoti su klimato kaita, tausoti gamtinius išteklius ir skatinti oro ir vandens švarą.

Nors EPA, anot prezidento, peržiūri nustatytus standartus, iš tiesų agentūra buvo įpareigota peržiūrėti programą „WaterSense“ pagal 2018 m. Kongreso priimtą teisės aktą, kuriuo nurodoma patikrinti visus iki 2012 m. priimtus reglamentus. Tai reiškia, kad vyriausybė yra priversta peržiūrėti unitazų, maišytuvų ir čiaupų priedų, dušo galvučių, pisuarų ir drėkinimo valdiklių specifikacijas.

Pasak EPA, šie reglamentai apima 20 proc. mažesnį vandens sunaudojimą rezervuarų tipo tualetuose (lyginant su 1992 m. standartais) ir 32 proc. silpnesnį maksimalų vandens srautą maišytuvuose.

Turi reikšmės

Vyriausybė taip pat pažymėjo, kad vandens taupymas turi reikšmės – ypač vonios kambariuose, kuriuose sunaudojama daugiau nei pusė viso namuose sunaudojamo vandens. EPA sako, kad vidutinė šeima galėtų sutaupyti 380 dolerių per metus ir daugiau nei 65 litrus vandens per dieną, naudodama prietaisus, sertifikuotus pagal „WaterSense“ standartus.

Prezidentas teigė svarstantis skirtingus standartus valstijoms su skirtingu metiniu kritulių kiekiu.
„Galbūt kai kuriose zonose eisime kitu keliu, tarkim, dykumose, bet daugumoje valstijų yra tiek daug vandens, vadinamo lietumi, kad žmonės nežino, ką su juo daryti“, – kalbėjo prezidentas.

Kita vertus, 40 iš 50 valstijų vandens tinklų praneša, kad per artimiausią dešimtmetį vidutinėmis sąlygomis kai kuriose jų valstijų dalyse tikimasi vandens trūkumo, teigiama Vyriausybės atskaitomybės tarnybos 2014 m. ataskaitoje.

D. Trumpas panašiai yra skundęsis dėl prezidento Baracko Obamos nustatytų elektros energijos vartojimo efektyvumo reikalavimų, o jo administracija anksčiau šį rudenį paskelbė, kad taisyklės bus atšauktos.

Prezidentas pasiskundė, kad dėl naujų energiją taupančių lempučių jis atrodo oranžinis.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.1429

Top naujienos

Vyriausybė nesutarė dėl karantino švelninimo Joninėms: sprendimą priims antradienį (31)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį nesusitarė dėl Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM )...

Nuo liepos 1 dienos laukia svarbūs pokyčiai: dalis vaistų bus išrašoma kitaip (45)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė apie griežtesnę raminamųjų vaistų...

Pristatė tris pabėgėlių srautų scenarijus: pesimistiniu atveju tektų apgyvendinti tūkstančius žmonių per dieną grėsmę kelia ir kontrabanda  (422)

Valstybės gynimo taryba (VGT) aptarė Baltarusijos režimo keliamas grėsmes. Tarp jų - nelegali...

Juodoji rekordiškai karšto savaitgalio pusė: žmonėms šturmavus pajūrį – nemalonūs incidentai (120)

Karštąjį savaitgalį BĮ „ Klaipėdos paplūdimiai " gelbėtojai dirbo išsijuosę. Laimei,...

ES įvedus sankcijas Baltarusijai, trąšų eksportas per Lietuvą gali būti stabdomas (204)

Europos Sąjungai ( ES ) sutarus įvesti sektorines sankcijas Baltarusijai, šioje šalyje gaminamų...

Kalnietis vėl vilkės „Žalgirio“ marškinėlius (79)

Sudėties komplektavimo darbus tęsiantis Kauno „Žalgirio“ klubas turi dar vieną naujieną –...

Iš didvyrio – į juokdarius: galvas pelenais barstančių turkų treneris vos nenujojo vienintelio įvarčio sirgaliai prašo Atamano (1)

Turkijos rinktinė antroji iškėlė baltą vėliavą Europos futbolo čempionate. Tik jei pirmų tai...

Pasitikrinkite – paskelbti naujausi vandens kokybės tyrimai: ypač suklusti derėtų keliems rajonams

Prasidėjus maudynių sezonui, periodiškai tiriama maudyklų ir kitų telkinių vandens kokybė....

Kada jau galbūt galėsime nusiimti kaukes: profesorius įvardijo konkrečią ribą Stankūnas apie pavojingą atmainą: nereikia visko piešti apokaliptinėmis spalvomis (64)

Epidemiologinė situacija keičiasi, bet specialistai dalijasi naujausiomis žiniomis bei scenarijais,...

Kari Lindberg, Cindy Wang | D+

Pavojingiausioje Žemės vietoje Kinija žaidžia beprotišką žaidimą: tai padidino karo tikimybę net 55 proc.

Prieš kelias dienas 28 kinų kariniams lėktuvams pasirodžius danguje šalia Taivano – šis...